جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۲
ترکاشوند: دارایی موتوری شهرداری و بخش خصوصی ۷۰۰ دستگاه/آرامش خاطر شهروندان در اولویت
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در مراسمی که صبح امروز با حضور مسئولان شهری و استانی برگزار شد، بیش از 200 خودروی سنگین شامل گریدر، لودر، جرثقیل، ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در مراسمی که صبح امروز با حضور مسئولان شهری و استانی برگزار شد، بیش از ۲۰۰ خودروی سنگین شامل گریدر، لودر، جرثقیل، برف روب، بابکت، کامیون و دیگر ماشین آلات زمستانی به اجرای مانور پرداختند.


در این مانور که برگزاری آن را معاونت خدمات شهر، شهرداری کرج به عهده داشت، از کلیه دستگاه ها و بخش های دولتی و خصوصی مرتبط با شرایط بحران در شهر دعوت به همکاری شده بود.


علی ترکاشوند در جریان برپایی مانور و بازدید از تجهیزات و امکانات ماشینی و موتوری شهرداری کرج ، حرکت فوق را اقدامی بسیار مهم و ارزشمند تلقی کرد.


ترکاشوند گفت: از مهمترین نکات موجود در برگزاری مانور، هماهنگی و تعامل دستگاه های متولی در مواقع بحران و همکاری بخش خصوصی برای برپایی مانور بود که نشان از توانمندی و آمادگی این دستگاه ها و بخش ها در موارد خطر و بحران داشت.


وی همراهی اتحادیه ها  و اصناف مختلف در برپایی این همایش را نیز یادآور شد و بخصوص از اتحادیه کامیونداران برای در اختیار قرار دادن امکانات این بخش و همراهی با شهرداری برای خدمات دهی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان تقدیر کرد.


دارایی مشترک موتوری شهرداری و بخش خصوصی ۷۰۰ دستگاه


ترکاشوند اذعان داشت: خوشبختانه تمامی امکانات موجود در شهرداری، در اختیار بخش خصوصی نیز هست که تعداد ماشین آلات مشترک این دو بخش به ۷۰۰ دستگاه خودرو رسیده و در موارد مورد نیاز این بخش به کمک شهرداری کرج می آید.


وی با اشاره به قرارگیری شهر کرج در دامنه های استان البرز و استقرار برخی معابر در شیب های تند، اضافه کرد: در فصل های سرد و همزمان با بارش برف، عموما  این بخش ها با بحران مواجه می شوند که کوشیده شده است این موانع با ارائه امکانات مورد نیاز برطرف شود.


ترکاشوند از جمله امکانات تهیه شده برای این منظور را خرید ۱۰ برف روب دستی علاوه بر برف روب های مکانیزه و نیز تهیه نمک پاش های دستی و مکانیزه عنوان کرد و یادآور شد: برای هر منطقه یک نمک پاش مکانیزه در نظر گرفته شده است.


شهردار کرج با اعلام آمادگی شهرداری برای ورود به موارد بحران و توان این دستگاه برای کاهش آسیب های ناشی از بحران در شهر، افزود: یکی از وظایف مهم شهرداری ساماندهی معابر شهری در فصل زمستان به ویژه برای دانش آموزان است که این مسئولیت را معاونت خدمات شهری به عهده دارد.


شهردار بر وجود امکانات مناسب هواشناسی برای پیش بینی وضع هوا به عنوان یکی از امکانات خوب در شهر تاکید کرد و ادامه داد: در گذشته این امکان با قابلیت های امروز در اختیار ما نبود چنان که در حال حاضر اطلاعات هواشناسی و پیش بینی شرایط جوی تا یک هفته قبل از وقوع، در اختیار ما قرار داده می شود.


وی اضافه کرد: بر همین مبنا، معاونت خدمات شهر امکانات خود را برای مقابله با این مواقع به روز و مهیا کرده و به  تجهیز و ساماندهی معابر می پردازد.


وی در پایان از پلیس راهور استان البرز در زمینه همکاری با شهرداری قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری