جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۲
پیشرفت دانش فنی شهری، توسط شهرداری‌ تهران در ۲۵‌سال گذشته

مهندس منصور زند، داور مدیریت شهری و معماری ششمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری گفت: مخاطب اصلی این جشنواره خود مجموعه شهرداری است؛ زیرا نه تنها در این ۵ سال بلکه در طول ۲۵ سال گذشته، مجموعه شهرداری به لحاظ دانش فنی و علوم در زمینه شهرنشینی و شهرسازی پیشرفت کرده، لذا نیاز دارد تا نگاهی کاملاً تخصصی به موضوعات خود داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداری از  روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، وی اظهار کرد: در گذشته آثار علمی مسائل شهری به لحاظ طراحی شهری، صرفاً مقالات علمی بود و بیش‌تر در کتابخانه‌ها جهت دسترسی محققان و حداکثر برای تهیه رساله‌های دانشجویی مورد استفاده قرار می‌گرفت. پیشرفت دانش فنی شهری، توسط شهرداری‌های طی 25 سال گذشته,پیشرفت دانش فنی شهری، توسط مجموعه شهرداری‌ طی 25 سال گذشته

زند با بیان اینکه آثاری که در گذشته برای حوزه مدیریت شهری منتشر می‌شد برآورنده نیازهای شهرداری و مجموعه‌های مدیریت شهری شهرهای کلان نبود، افزود: اکنون مدیران شهری با مسائل خاصی در خیابان‌ها، میدان‌ها، محله‌ها، کوچه‌ها و بازارها مواجه هستند و این نیاز شهرداری را وادار به تولید علوم کاربردی در این زمینه کرده است.

داور مدیریت شهری و معماری ششمین جشنواره بین‌المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری اذعان کرد: البته این علوم کاربردی مبتنی بر یک سری مبانی نظری مشترک است که محصول آن می‌تواند مورد استفاده دیگران هم قرار گیرد، حتی مجموعه‌های غیرمدیریت شهری؛ اما محصولاتی که طی ۵ سال اخیر تولید شده‌اند، بسیار نزدیک به نیاز شهرداری‌ها و کلان‌شهرها هست.

استاد دانشگاه هنرهای زیبای تهران بر این اعتقاد است که در گذشته اکثر کتاب‌های عمومی طراحی شهری برای مبلمان شهری بود، اما اکنون تمام جوانب مد نظر قرار می‌گیرد و وارد جزئیاتی شدیم که قبلاً مورد توجه نبود. به عنوان نمونه، فضاهای پویای شهری مانند؛ میدان یا خیابان، و نیز عناصر تزئینی یا مجسمه‌ها و مکان‌یابی‌شان چه تأثیراتی بر روی شهر می‌گذارد. اکنون پیشرفت خوبی در شناسایی فضاهای پویای شهری توسط شهرداری‌ها حاصل شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری