جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۲
تدوین نقشه راه شهر ساری/ مرگ شش کارگر خدماتی شهرداری

تدوین نقش راه عملیاتی سالانه شهر، اتمام پروژه های عمرانی، مرگ شش کارگر و رفتگر شهرداری، لزوم بهره گیری از تجربه اعضای شورا در کمیسیونها از جمله موارد مطرح شده در جلسه شورای شهر ساری بوده است.

Print Friendly, PDF & Email

رئیس شورای شهر ساری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای شهر گفت: برکسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین لوایح شهرداری به شورای شهر، لایحه بودجه سالیانه است و یکی از مصوبات مهم، تدوین و تصویب بودجه سالانه شهرداری و سازمانهای تابعه که نقشه راه عملیاتی سالانه است. 

باقری افزود: شورای شهر باید سیاستهای خودرا در تنظیم بودجه به شهردار اعلام کند.

جمال باقری سیاستهای مهمی را که در تدوین بودجه سال ۹۳ باید مورد نظر قرار داد، شامل شناسایی ضرورتهای اجرایی مدیریت برهزینه شهرداری به دلیل مشکلات در کسب درآمد، تقدم درآمد بر هزینه، تنوع بخشی به ابزارهای مختلف مالی برای تامین منابع مالی، تعادل بین هزینه ها و در آمد ممنوعیت پرداخت هرگونه اعتبار از اعتبارات شهرداری قبل از اخذ مجوز از شورای شهر است.

اتمام پروژه های عمرانی

وی اظهار داشت: اتمام پروژه ها و فعالیتهای فنی و عمرانی نیمه کاره، کمک به احداث و تکمیل ایستگاههای آتش نشانی و خدمات ایمنی فتوسعه فضای سبز،هدایت بودجه به سمت هزینه کرد از دیگر محورهاست.

وی عنوان کرد: در حوزه های اصلی و قانونی شهرداریها، برون سپاری یا واگذاری وظایف شهرداری با اولویت سازمانهای تابعه شهرداری، آموزش شهروندان و آموزش مهارت به کارکنان شهرداری، ارتقا سطح علمی کارکنان و توسعه علمی کارکنان توسعه و فن آوری اطلاعات از دیگر موارد است.

باقری گفت: اولویت در بخش ترافیک از طریق بهبود عبور و مرور، احداث مرکز کنترل ترافیک، استفاده از تکنولوژی روز، صرف هزینه درآمد حاصل از جریمه کسری پارکینگ در کمسیون ماده ۱۰۰ برای احداث پارکینگ طبقاتی، تامین بخشی از منابع مالی شهرداری با استفاده از فاینانس از طریق وزارت اقتصاد و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یا از طریق صندوق توسعه ملی با بانکهای عامل از دیگر اولویتهای بودجه است.

رئیس شورای شهر ساری بیان داشت: توجه کافی به پسماند و تسهیل اقدامات قانونی در احداث نیروگاه زباله سوز، تدوین بودجه و سیاستهای آن در چارچوب قوانین و مقررات و اهداف برنامه پنجم توسعه کشور جهت اجرا کرن تکالیف مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص پارک جنگلی ۱۲۶۰ هکتاری سکوتپه مضافا پارک جنگلی زارع از دیگر الزامات است.

علی اکبر ذلیکانی عضو شورای شهر ساری نیز گفت: در شورا جوانانی فعال حضور دارند که در کمسیونها نهایت دفاع از شهر و شهروندی را ابراز می دارند..

اتمام پروژه های نیمه تمام و به زمین مانده

وی افزود:اتمام پروژه های نیمه تمام و به زمین مانده  و ابتر باید در اولویت قرار گیرد و اگر به اتمام نرسد سرمایه ها به هدر خواهد رفت، درحالیکه برخی از پروژه ها از قبیل پروژه آبهای سطحی نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و بهترین روش برای ایجاد درآمد پایدار، یکی از الزامات شهرداری ساری است و ۳۸ نوع عوارض وصولی پایدار دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: پروانه ساخت واحدهای خارج از شهری در مراحل تدوین بودجه و ضرورت کاهش وابستگی در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: شهرداری ساری به سمت مدرک فروشی می رود  این در آمد پایدار نیست بلکه خسارت پایدار است و هزینه های شهرداری را افزایش می دهد.

سعید نجاریان دیگر عضو شورای شهر ساری نیز گفت: هر شهرداری دارای ردیف بودجه است و به استناد ماده ۱۴۷ قانون شهرداری بودجه پیشنهادی را به شورا ارائه و شورا هم به مدت یک ماه پروژه را تصویب و برای انجام مراحل قانونی  به شهرداری عودت دهد.

وی اظهار داشت: در تدوین بودجه نقطه نظرات اعضای شورا در دستور کار قرار گیرد و برنامه های راهبردی ارائه شده منجر به روند توسعه شود.

نجاریان گفت: شهرداری درگیر بدهیهای  گذشته بانکها است و  پیش بینی می شود در آمد شهرداری ۱۳۵ میلیارد تومان هم برسد.

وی عنوان کرد: جذب اعتبارات ملی و استانی، افزایش بودجه عمرانی بر اساس اولویتها، تعریف درآمدهای پایدار پروژه هایی که درآمد پایدار برای شهرداری دارند، جذب سرمایه  گذار، اجرای طرحهای تفضیلی بر اساس اولویتهای  کارشناسی شده، افزایش بودجه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، سازمان دهی سازمانهای تابعه شهرداری برای بدست آوردن درآمد و رفتن به سوی خودکفایی باید در اولویت قرار گیرد.

مرگ شش کاگر شهرداری

فرامرز نقیبی دیگر عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه تاکنون شش کارگر شهرداری در حادثه رفت و روب و پاکیزگی شهر جان خود را از دست دادند، خواستار توجه و رسیدگی به خانواده های این کارگران شدند.

وی خطاب به دکتر باقری گفت:در بحث نظارت کم کاری صورت می گیرد و از تجربه ۷ ساله اعضا در کمیسیونهای استاده نمی شود.

وی با اشاره به شهردار گفت: در هزینه های جاری شهرداری هر طور می خواهد عمل می کند، در گذشته احداث دانشگاه به با سواد شدن می انجامید ولی اکنون به سمت مدرک گرایی می رود و بار شهرداری را روز به روز زیاد می کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری