جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۲
عملکرد شهرداری قم زیر ذره‌بین شورای اسلامی شهر

سی‌امین جلسه شورای اسلامی شهر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد که یکی از مهمترین مصوبات آن بررسی نحوه عملکرد شورای شهر بر شهرداری قم بود.

Print Friendly, PDF & Email

سی امین جلسه شورای اسلامی شهر قم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و خبرنگاران قمی برگزار شد.

مهم ترین دستور جلسه این هفته شورای شهر قم نحوه نظارت بر عملکرد شهرداری توسط شورای شهر بود که در نهایت به ورود اعضای شورای شهر به سیستم اتوماسیون شهرداری قم ختم شد. جلسه شورای اسلامی شهر قم

شورای‌شهر قم و شهرداری باید مطابق قانون رفتار کنند

در این جلسه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه علم حقوق یک‌ علم استثنا و اصل است اظهار کرد: با توجه به این باید جایگاه شورای اسلامی شهر و شهرداری مشخص شود.

دلشاد بیان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز مانند سایر افراد جامعه می توانند سرمایه گذاری، انعقاد قرار داد و بسیاری از کارهای دیگر انجام دهند، بسیاری از افراد جامعه از جایگاه و وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر قم مطلع نیستند.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری باید در حیطه وظایف خود عمل کنند عنوان کرد: افراد و به ویژه اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری باید در حیطه وظایف خود عمل کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر باید در چارچوب قانونی که قانون برایشان مشخص کرده قدم بردارند، در بسیاری مواقع این افراد و این سازمان باید به قانون مراجعه کنند و از حیطه وظایف خود به خوبی آشنا شوند.

دلشاد با اشاره به اینکه سکوت قانون در مقابل برخی از تخلفات دلیل بر تایید آن نیست گفت: درمواقعی که سازمان و یا نهادی مانند شورای اسلامی شهر و شهرداری تخلفی را مرتکب شوند و قانون سکوت اختیار کند دلیل بر تایید نیست و آن حکم باطل است.

وی خاطر‌نشان کرد: فرمانداری موظف است بر مصوبات شورای اسلامی شهر نظارت داشته  باشند تا مصوبات طبق قانون، مطابق مواضعین دینی و در حدود اختیارات شورای اسلامی شهر باشند.

تصویب ۱۰ لایحه کمیسیون زیر بنای شورای اسلامی شهر قم

رئیس کمیسیون زیر بنائی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه بیست لایحه در کمیسیون زیر بنایی مطرح شده اظهار کرد: ۱۲ لایحه را در کمیسیون مورد بررسی قرار داده ایم که از این تعداد دو مورد آن در کمیسیون رد شده و ۱۰ لایحه مورد تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفته است.

پس از سخنان مصطفی سعادت طلب این ۱۰ لایحه مورد تصویب شورای اسلامی شهر قم قرار گرفت.

مصطفی سعادت طلب با اشاره به طرح بلوار شهید آوینی عنوان کرد: بلوار شهید آوینی یک طرح گسترده و دقیق است و اعضای معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری جلساتی را گذاشتیم که این طرح ادامه پیدا کند.

حسن بختیاری درباره ادامه طرح بلوار شهید آوینی بیان کرد: هزینه های طرح شهید آوینی با کمک کارشناسان می تواند کاهش پیدا کند، این طرح باید از نظر کارشناسان بهره مند شود و نباید در این طرح از نظرات شخصی استفاده کرد.

عباس ذاکریان نیز گفت: در این طرح زمین های که به تملک گرفته می شود جزئی از سرمایه های شورای اسلامی شهر است و این طرح نیازی به بررسی مجدد در کمیسیون زیر بنائی ندارد.

البته نظر رئیس شورای اسلامی شهر قم بر بررسی مجدد طرح ادامه بلوار شهید آوینی و تملکات آن در کمیسیون زیر بنائی شورای اسلامی شهر قم بود که اعضا مخالف بررسی مجدد آن بودند.

عابدینی پور یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز اعلام کرد: این طرح در گذشته مورد بررسی و در شورای ترافیک شهرداری به تصویب رسیده است و هم چنین در شورای برنامه ریزی با حضور وزیر وقت آقای نیکزاد نیز به تصویب رسید.

که این طرح نیز به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قم رسید.

محمدی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قم درباره متمم بودجه شورای اسلامی شهر قم که به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسیده است، عنوان کرد: بودجه شورای اسلامی شهر قم امسال ۷۰۰ میلیون بوده است که با ۱۳۴ میلیون افزایش بودجه همراه بوده که در جلسه کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر قم به تصویب رسیده است.

نظارت بر نحوه عملکرد شهرداری قم

رحجت الاسلام وحانی از اعضای شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه شورای اسلامی شهر باید بر تمامی فعالیت های شهرداری نظارت داشته باشد ابراز کرد: در کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر قم طرحی درباره نظارت بر قراردادهای شهرداری مطرح شده است تا شورای اسلامی از تمامی قراردادهای شهرداری به طور کامل مطلع شود.

وی افزود: بر مبنای این طرح شهرداری موظف خواهد بود تا نسخه ای از تمامی قراردادها و فعالیت های خود نسخه ای را برای شورای اسلامی شهر ارسال نماید.

البته حجت الاسلام آتش زر، رئیس شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: قراردادهای مهم و  بزرگ شهرداری با تصویب شورای اسلامی شهر منعقد می شود و قراردادهای کوچک بر عهده خود شهرداری می باشد.

اعضای شورای اسلامی شهر متعقده اند که تمامی قراردادهای شهرداری باید برای شورای اسلامی شهر قم ارسال شود این درحالی است که تعداد قراردادهای شهرداری بسیار زیاد است.

ذاکریان یکی از مخالفان این طرح در کمیسیون نظارت و برنامه ریزی….. شورای اسلامی شهر قم درباره نظارت بر عملکرد و اخذ قراردادهای شهرداری گفت: برای نظارت بر عملکرد شهرداری می توانیم به سامانه اتوماسیون اداری شهرداری وارد شویم.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه داشتن یک نسخه از فعالیت  های شهرداری می تواند یک برند برای شورای اسلامی شهر قم باشد.

پس از بررسی های صورت گرفته در شورای اسلامی شهر قم شهرداری موظف شد تا پسوردی   را برای ورود به اتوماسیون اداری به اعضای شورای اسلامی شهر ارائه نماید تا اعضای شورای اسلامی شهر بتوانند از نحوه عملکرد شهرداری مطلع شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری