جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۲
راهکارهای بودجه‌ای برای پرداخت بدهی ادارات به شهرداری‌ها

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد انباشته شدن بدهی‌های ادارات به شهرداری‌ها را یک کار خود کرده خواند و با ارائه چند راهکار بودجه‌ای، گفت: اکنون باید برای این کار خود کرده تدبیری بیندیشیم.

Print Friendly, PDF & Email

علی‌حسن نوروزی یک‌شنبه شب در حاشیه نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با شهرداران این استان با اشاره به داستان بدهی‌های ادارات و شهرداری‌ها نسبت به همدیگر، اظهار داشت: این اوضاع و احوال به وجود آمده به بی‌نظمی‌های درونی در ساختار شهرداری‌ها بر می‌گردد. خبرگزاری فارس: راهکارهای بودجه‌ای برای پرداخت بدهی ادارات به شهرداری‌ها

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: وقتی یک شهرداری بیش از ۲۸۰ نفر نیروی انسانی مازاد بر نیازش دارد چه انتظاری باید از چنین سازمانی داشت.

وی بیان داشت: اقدامات غیرقانونی و بدون ضابطه در یک سازمان موجب می‌شود تا همه امورات از سیکل عادی و اجرایی خود خارج شوند و با صرف هزینه‌های به مراتب بیشتر و فرصت‌سوزی‌های غیر قابل جبران مدیریت شوند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بار مالی اضافی در شهرداری‌های این استان، ادامه داد: برخی قوانین در شهرداری‌ها رعایت نشده و امروز مشکلات زیادی را به بار آورده است.

تدبیر برای یک کار خود کرده/ شهرداری‌ها تنها به درآمد‌های عوارضی دل نبندند

نوروزی تأکید کرد: اکنون باید برای کار خود کرده تدبیری بیندیشیم چرا که دنبال مقصر گشتن، دردی از مشکلات مردم کم نخواهد کرد.

این مسئول ارشد در استان کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: شهرداران باید برای برون رفت از بن‌بست کنونی، به سمت تنوع درآمدی بروند و تنها به فکر درآمدهای ناشی از عوارض نباشند.

وی با اشاره به میزان بدهی‌های دستگاه‌های اداری به شهرداری‌ها ابراز داشت: اگر همه اعتبارات هزینه‌ای این استان را هم به این امر اختصاص دهیم قادر به پرداخت این بدهی‌ها نیستیم و باید فکری اساسی در این‌باره شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفتن عوارض ساخت پروژه‌ها در موافقت‌نامه‌ها و مبادلات مالی قبل از اتمام طرح‌ها را یکی از مهم‌ترین راهکارها برای برطرف کردن این مشکل برشمرد.

وی گفت: در ابلاغ اعتبارات دولتی نیز باید شهرداری‌ها بیشتر حمایت شوند تا از محل اعتبارات داخلی بخشی از نیازهای روزمره خود را پرداخت کنند.

نوروزی، افزایش سرجمع اعتبارات هزینه‌ای این استان را در ردیف بودجه کل کشور، از دیگر راهکارهای لازم برای رفع مشکل بدهی ادارات به شهرداری‌ها دانست.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری