جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۲
زیباسازی شهر از دغدغه های شهرداری قم است

شهردار منطقه یک در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم از قم، گفت: با توجه به وجود کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران یکی از مهمترین دغدغه های شهر قم زیباسازی شهر است که چهره زیبای از شهر قم در ذهن مسافران به یادگار بماند.

Print Friendly, PDF & Email

اکبر قلیچ در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم از قم، با اشاره به نمایشگاه اخیر سوغات و صنایع دستی که در بوستان هاشمی قم برگزار شد اظهار کرد: طی مذاکراتی که با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم برگزار شد تصمیم به برگزاری نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در بوستان هاشمی گرفته شد. اکبر قلیچ شهردار منطقه یک قم

عدم همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برگزاری نمایشگاه سوغات

شهردار منطقه یک قم افزود: شهرداری منطقه یک این نمایشگاه را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم  برگزار و این اداره کل چند تن از هنرمندان صنایع دستی را به شهرداری معرفی نمود اما پس از چندی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبری را مبنی بر نداشتن مجوز این نمایشگاه صادر کرد.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم باید یکی از متولیان این نمایشگاه می شد و شهرداری منطقه یک را در راستای برگزاری هر چه بهتراین نمایشگاه یاری می کرد بیان کرد: متاسفانه هیچ همکاری از سوی این اداره کل با شهرداری منطقه یکی صورت نگرفت، نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در بوستان هاشمی شاید نخستین نمایشگاهی بود که هنرمندانی از شهرهای مختلف را پذیرا بود.

قلیچ اضافه کرد:  باید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم هنرمندانی را از استان قم نیز به شهرداری منطقه یک معرفی می کرد تا بازدید کنندگانی که به این نمایشگاه می آیند جای خالی هنرمندان قمی را احساس نکنند.

زیباسازی شهر یکی از دغدغه های شهرداری منطقه یک است

شهردار منطقه یک قم با اشاره به اینکه برای اولین بار در شهر قم سفرهای هفت سین در عید نوروز از سوی شهرداری منطقه یک قم در میادین شهر نصب شد گفت: در سال گذشته در یکی از میادین منطقه یک قم سفره هفت سینی نصب شد که مورد توجه شهروندان قرار گرفت، از این رو امسال نیز برای اعیاد ربیع الاول تصمیم به نصب المان های برای اعیاد این ماه هستیم.

قلیچ خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه های مهم شهرداری منطقه یک قم زیباسازی شهر است، با توجه به اینکه شهر قم یک شهر زیارتی و مقدس است و به دلیل وجود کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران زائران زیادی به قم مراجعت کنند و باید شهر قم نمای زیبای از خود در ذهن مسافران بر جای بگذارد.

وی با اشاره به اینکه در میدان رسالت قم آکواریم از ماهی های مختلف نصب شده است عنوان کرد:  ایستگاه تلفتی که در گذشته در خیابان ها نصب می شد را شهرداری منطقه یک تبدیل به آکواریم کرده است که این آکواریم یکی از ایده های جالبی بود که مورد توجه شهرداری و مردم قرار گرفت.

شهردار منطقه یک قم با اشاره به اینکه شهر قم نشانی از شادابی و نشاط را در ذهن شهروندان ندارد تصریح کرد: شهرداری در تلاش است این ذهنیت شهروندان را که قم شهری خالی از روح است را تغییر دهد و بتواند با استفاده از نصب المان ها و طرح های جالب در میادین چهره شهر را تغییر دهد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری