جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۲
بدهی ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری سقز

رئیس شورای اسلامی شهر سقز با اشاره به برآوردهای صورت گرفته در خصوص میزان بدهکاری های شهرداری سقز، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه که از سوی اعضای شورای اسلامی این شهر صورت گرفته است، شهرداری سقز بیش از ۳۰ میلیارد تومان بدهی دارد.

Print Friendly, PDF & Email

نظام غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت شهرداری سقز و میزان بدهکاری های این نهاد عمومی و خدماتی عنوان کرد: تا این لحظه حسابرسی جامعی در خصوص وضعیت مالی شهرداری سقز و میزان بدهکاری های آن صورت نگرفته است ولی بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی اعضای شورای اسلامی شهر پیش بینی می شود که میزان بدهکاری های شهرداری سقز حدود ۳۰ میلیارد تومان باشد. 

وی ادامه داد: بعد از روی کار آمدن دور چهارم اعضای شورای اسلامی شهر سقز و انتخاب شهردار جدید در اولین اقدام کار حسابرسی فعالیت های مالی شهرداری سقز در دستور کار قرار گرفت که بر اساس گزارش های اعلام شده این کار به صورت کامل انجام شده و قرار است گزارش حسابرسی به همراه موارد و مستندات تهیه شده در شورای شهر سقز مطرح شود تا میزان واقعی بدهکاری های شهرداری مشخص شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سقز با اشاره به تهیه گزارش اقدامات و فعالیت های شش ماهه اول سال جاری شهرداری این شهر یادآور شد: گزارش شش ماهه از فعالیت های شهرداری در تمامی بخش ها نیز تهیه و به شورا ارسال شده که قرار است در جلسات و نشست های آینده شورا این گزارش نیز مطرح و مورد بحث و بررسی اعضا قرار گیرد تا وضعیت کلی شهرداری در تمامی بخش ها مشخص شود.

وی با بیان اینکه اعلام رقم ۳۰ میلیارد تومان بدهکاری شهرداری سقز تقریبی است و احتمال افزایش و یا کاهش این میزان وجود دارد، یادآور شد: البته با توجه به بررسی های صورت گرفته بخش زیادی از محل هزینه های این میزان بدهکاری در شهرداری سقز کاملا مشخص است و به همین دلیل یکی از برنامه های اصلی شورا و شهرداری سقز در دور جدید تلاش برای ساماندهی این وضعیت و شرایط است.

غفاری ادامه داد: حدود ۱۰ میلیارد تومان از بدهکاری های شهرداری سقز مربوط به اوراق مشارکتی است که طی دو سال گذشته از سوی شهرداری به فروش رفته و متاسفانه ۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ در محل مورد نظر هزینه نشده و به عنوان بدهی در شهرداری سقز مطرح شده است.

وی با اشاره به دیگر بدهی های شهرداری سقز اظهار داشت: حدود ۱۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری سقز نیز مربوط به بدهی های متفرقه است که بخش زیادی از اسناد مالی آن موجود بوده و متاسفانه شهرداری در طول یکی دو سال گذشته اقدامی برای پرداخت آنها انجام نداده و به مجموع بدهکاری های شهرداری سقز افزوده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سقز عدم پرداخت حقوق کارکنان شرکتی طرف قرارداد با شهرداری سقز را از دیگر بدهکاری های این نهاد عنوان کرد و گفت: هم اکنون حدود ۲٫۵ میلیارد تومان از حقوق کارکنان شرکتی طرف قرارداد با شهرداری پرداخت نشده است و این رقم نیز به مجموع بدهکاری های شهرداری سقز افزوده شده است.

وی صدور احکام مختلف و طرف دعاوی علیه شهرداری سقز و همچنین دریافت حق مشارکت از مردم برای آسفالت کوچه ها و معابر را از دیگر بدهکاری های شهرداری سقز عنوان کرد و افزود: در مجموع و بر اساس برآوردهای صورت گرفته میزان بدهکاری های شهرداری سقز به رقمی حدود ۳۰ میلیارد تومان رسیده است و اعضای شورا با همکاری شهردار جدید در تلاش هستند تا این وضعیت را ساماندهی و در راستای رفع این مشکل برنامه ریزی داشته باشند.

غفاری با بیان اینکه رقم نهایی و همچنین وضعیت کلی صورت حساب های مالی شهرداری سقز برای اطلاع مردم تهیه می شود، بیان کرد: بر اساس قانون باید حساب های مالی شهرداری به صورت مرتب و مستمر به مردم اطلاع رسانی شود و در همین راستا و با هدف شفاف سازی فعالیت ها شهرداری و اعضای شورای شهر گزارش های مالی عملکرد شهرداری را به مردم اطلاع رسانی می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت های اصلی فعالیت های شهرداری و اعضای جدید شورای اسلامی شهر سقز در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی ما تلاش برای عملی کردن فعالیت ها و همچنین برنامه ریزی برای اجرای پروژه های مختلف بر اساس نیازهای مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر سقز گفت: اعضای شورا و شهردار جدید تلاش می کنیم که با برنامه ریزی مناسب و همچنین استفاده بهینه از تمامی ظرفیت ها و فرصت ها خدمات بهتری را به مردم این شهر ارائه کنیم که البته شرط اصلی برای عملی کردن این مهم جلب مشارکت و همراهی مردم است که برای عملیاتی کردن این مهم نیز برنامه ریزی های مناسبی صورت گرفته است.

وی اولویت بندی اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر را یکی از برنامه های اصلی در سقز عنوان کرد و یادآور شد: بهره مندی از نظرات افراد کارشناس در حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی از جمله راهکارهای اصلی ما برای خدمت بهتر به مردم به شمار می رود.

غفاری با اشاره به وجود شمار زیادی پروه ها و طرح نیمه تمام عمرانی و خدماتی در سقز بیان کرد: اعضای شورا با همکاری شهردار جدید در تلاش هستند تا بر اساس میزان اهمیت این پروژه ها در راستای بهره برداری از آنها برنامه ریزی داشته و همچنین در کنار این مهم نسبت به آغاز عملیات اجرایی دیگر پروژه ها و طرح های مورد نیاز در سقز اقدام کنند.

وی تلاش برای ایجاد درآمدهای پایدار را یکی از برنامه های اصلی در شهرداری سقز عنوان کرد و افزود: رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم سقز در یک ماه و دو ماه ممکن نیست و به همین دلیل انتظار می رود که با جلب مشارکت و همراهی هر چه بهتر مردم زمینه برای توسعه و اعتلای این شهر فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سقز در پایان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های سقز در تمامی بخش ها اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی مناسب از سوی شورای و شهرداری از یک سو و همچنین مشارکت و همراهی مردم و ادارات دولتی از سوی دیگر زمینه را برای خدمت گذاری بهتر به مردم فراهم شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری