جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۱
حل معضل ترافیک ساری از عهده شورای شهر و شهردار خارج است
درست نبودن کمربندی وجود مراکز استانی در هسته مرکزی شهر، افزایش اتومبیلها در سال های اخیر، نبود پارکینگهای طبقاتی و ساخت و سازهای فراوان در هسته مرکزی شهر باعث شده ...

درست نبودن کمربندی وجود مراکز استانی در هسته مرکزی شهر، افزایش اتومبیلها در سال های اخیر، نبود پارکینگهای طبقاتی و ساخت و سازهای فراوان در هسته مرکزی شهر باعث شده معضل ترافیک رادر مرکز استان به این شکل داشته باشیم .

ساری – ایلنا: رئیس سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری ساری با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط می‌توانیم ترافیک ساری را ساماندهی کنیم و در نمی‌توان برای رفع آن چاره‌ای اندیشید، گفت: برای حل ریشه‌ای ترافیک ساری، نیازمند تلاش مسئولان استانی هستیم و این موضوع از دست شهرداری و شورای شهر خارج است.

به گزارش ایلنا از ساری، عباس رجبی در بیست و چهارمین مجموع عمومی فوق العاده اتحادیه پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور در سالن اجتماعات هتل نوید ساری، اظهار داشت: تلاش ما در اتحادیه بر این اساس بوده که با برگزاری مجمع، بتوانیم به راهکارهای مناسبی در جهت بهبود حمل و نقل مسافر در تمام شهر‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: معضل ترافیک شهرستان ساری، صرفا با همت مسئولان استانی و کشوری برطرف می‌شود.

رجبی خاطرنشان کرد: درست نبودن کمربندیف وجود مراکز استانی در هسته مرکزی شهر، افزایش اتومبیل‌ها در سال‌های اخیر، نبود پارکینگ‌های طبقاتی و ساخت و سازهای فراوان در هسته مرکزی شهر باعث شده معضل ترافیک را در مرکز استان به این شکل داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط می‌توانیم ترافیک ساری را ساماندهی کنیم و در نمی‌توان برای رفع آن چاره‌ای اندیشید، متذکر شد: برای حل ریشه‌ای ترافیک ساری، نیازمند تلاش مسئولان استانی هستیم و این موضوع از دست شهرداری و شورای شهر خارج است.

رجبی با بیان اینکه امکانات خوب ارائه شود، مردم از آن بهره می‌برند، گفت: با آوردن اتوبوس‌های وی آی پی به ساری سعی داریم خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم که جذب حمل و نقل عمومی شوند.

وی تصریح کرد: کاهش زمان تردد اتوبوس‌ها و امکانات رفاهی مطلوب در پایانه‌ها باعث می‌شود مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی راغب شوند.

رئیس سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری ساری افزود: ۲۰ درصد از مردم ساری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حتی اگر ناوگان حمل و نقل عمومی گسترش یابد، باز هم استفاده نکردن از آن ریشه فرهنگی دارد، گفت: آموزش استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را باید از مدارس و مهدهای کودک شروع کنیم.

رجبی با بیان اینکه مردم نیازمند امکاناتی هستند که رفاه داشته باشد، ادامه داد: تا زمانی که اتوبوس زمان بندی شده و سریع السیر در سطح شهر نداشته باشیم وضعیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به همین شکل است، اظهار داشت: نمی‌توان واقعیت‌ها را منکر شد.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه‌های متعدد در سطح شهر ایجاد می‌کنیم، گفت: در تمام نقاط شهر باید ایستگاه داشته باشیم و به ویژه مناطق محروم شهر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

رجبی با بیان اینکه در تمام پایانه‌های کشور شاید یکی دو پایانه در زمینه رفاه مسافران به ویژه مسائل رفاهی بانوان، آماده باشد، تصریح کرد: باید به سمتی برویم که رفاه را در این پایانه‌ها برای مردم ایجاد کنیم.

وی افزود: از این مجمع توقع داریم برای گرفتن اتوبوس‌های وی آی پی و خدمات رسانی به شهروندان، ما را یاری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس