جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
اتوبان همت به مرکز کرج می رسد/ کاهش ۵۰ درصدی ترافیک با بهره برداری از “همت”
به گزارش پایگاه خبری  مدیریت شهری کرج، سیدطاهر طاهری شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از پروژه اتوبان همت ضمن قدردانی از عوامل اجرایی کارگران، مهندسان و مدیران پروژه همت گفت: ...
به گزارش پایگاه خبری  مدیریت شهری کرج، سیدطاهر طاهری شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از پروژه اتوبان همت ضمن قدردانی از عوامل اجرایی کارگران، مهندسان و مدیران پروژه همت گفت: بیش از یک ماه است که پروژه همت با همت مضاعفی فعال شده تا طبق موافقت نامه و قرارداد مجری پروژه، در مسیری هشت کیلومتری به میدان امام حسین (ع) کرج برسد.

 

وی یادآور شد: به علت مشکلاتی که مردم شهر کرج در حوزه ترافیک با آن مواجه اند این الزام ایجاد شد تا پروژه همت هرچه سریع تر زیر بار ترافیک برود، اما برای آنکه پروژه عظیمی در مسیر صعب العبور در حال عملیات عمرانی است با فعالیت های شبانه روزی تا قبل از تابستان سال آینده ۳٫۵ کیلومتر آن زیر بار ترافیک خواهد رفت.

 
ورودی های شهر کرج نامناسب است

 

طاهری با اشاره به وضعیت ترافیک در محور ورودی کرج و ساعات پیک ترددها گفت: ورودی شهر کرج نیز نامناسب طراحی شده است به نحوی که روزانه و عصرگاه با پایان ساعت اداری شاهد خیل بی شماری از خودروهایی است که در مبادی ورودی مدت زمان طولانی به انتظار باز شدن مسیر هستند؛ از این رو اصلاح ورودی های شهر کرج نیز با همکاری معاونت هماهنگی امور عمرانی و راه و شهرسازی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 
اتوبان همت از جهان نما به مرکز کرج می رسد

 

وی افزود: اگر به این حجم ترافیک در مبادی ورودی، ترددهای روزانه مسافران عازم به ۱۳ استان کشور را نیز اضافه کنیم می توان گفت بخش زیادی از ترافیک بر دوش مردم شهر کرج است؛ بنابراین تصمیم بر آن شده است تا اتوبان جهان نما از داخل کرج عبور کند تا در قسمت های ورودی شهر شاهد تجمع خودروها نباشیم.


کاهش ۵۰ درصدی ترافیک با بهره برداری از “همت”


استاندار البرز ادامه داد: بر همین اساس با رفع معارضان در مسیر، اتوبان همت از جهان نما تا میدان امام حسین کرج ادامه پیدا می کند و در مسیر شمالی آن با حفر دو تونل رفت و برگشت و ۱۲ پل احداثی به محور چالوس متصل خواهد شد و ادامه پنج کیلومتر دیگر از پروژه همت تا پایان سال ۹۴ نهایی خواهد شد.

 

طاهری گفت: با بهره برداری از این پروژه ملی ۵۰ درصد ترافیک اتوبان کرج – تهران رفع خواهد شد.

 

وی افزود: اتوبان همت با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و سرمایه گذاری پیمانکار پروژه به صورت فعال در حال انجام کار است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری