جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
ظرفیت دانشگاهی کرج اهرم قدرت و توسعه است/ آگاهی دانشجویان عاملی برای دوری از رکود فکری
علی ترکاشوند در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با تبریک روز دانشجو به جامعه دانشگاهی اظهارداشت:  16 آذر، یادمان سه لاله گلگون دانشکده فنی دانشگاه تهران است، روزی ...
علی ترکاشوند در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با تبریک روز دانشجو به جامعه دانشگاهی اظهارداشت:  ۱۶ آذر، یادمان سه لاله گلگون دانشکده فنی دانشگاه تهران است، روزی که مبدأ حرکت های آزادی خواهی و استکبارستیزی دانشجویان شد و به الگویی زیبا و روشن برای دانشجویان انقلابی تبدیل شد.


وی با بیان اینکه روز دانشجو آینه تمام‌نمای استکبارستیزی در نظام اسلامی محسوب می‌شود، گفت: این روز روزی است که روزی که دانشجویان در مقابل استکبار ایستادگی و فریاد آزادگی سر دادند.


این مسئول با تاکید بر پایداری  در جبهه استکبارستیزی عنوان کرد: پایداری در برابر زیاده خواهی دشمنان این مرز و بوم امری است که در تمامی مقاطع و دوران ها باید سرلوحه امور به ویژه در بین جوانان و دانشگاهیان قرار گیرد.


شهردارکرج با اشاره به لزوم وجود کرسی های آزاداندیشی و نقد در دانشگاهها این امر را عاملی برای تداوم حضور پویا و جریان فکری زنده در جامعه عنوان کرد.


آگاهی دانشجویان عاملی برای دوری از رکود فکری


این مسئول تاکید کرد: آگاهی این قشر می تواند با دوری از رکود فکری و انجماد بسیاری از مشکلات جامعه را بهبود بخشند.


وی ادامه داد: نقش دانشجویان در همه جوامع فراتر از دیگر اقشار اجتماعی است و این امتیاز و تمایز به دلیل تقارن جوانی و فرهیختگی با روحیه عدالت‌طلبی، آزادیخواهی و تحول‌خواهی به سوی تحقق آرمان‌ها و ایده آل‌هاست.


این مسئول با تاکید بر حضور پرشور دانشگاهیان در معادلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، این امر را عاملی برای توسعه و پیشرفت کشور دانست.


ترکاشوند در ادامه با اشاره به بسترهای دانشگاهی استان البرز این امر را ظرفیتی مهم دانست و گفت: استان البرز از حیث وجود مراکز دانشگاهی غنی است و این امر می تواند شاخص مهمی برای توسعه باشد.


وی گفت: وجود نخبگان، اساتید دانشگاه و دانشجویان در این استان سرانه تولید علم و دانش را ارتقاء داده که این مهم می تواند با وورد به لایه های مختلف اجتماعی عاملی برای توسعه و رسیدن به ایده آل ها باشد.


شهردار کرج بیان کرد: شهر کرج با داشتن دانشجویان فعال و دانشکده های بزرگ همچون پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه تربیت معلم حصارک و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، ‌دانشگاه هنر، دانشگاه پیام نور و وجود بیش از ۵۰ مرکز تحقیقاتی- ‌آموزشی، از جمله مرکز تحقیقات هسته ای، ‌موسسه رازی، پژوهشکده های وزارت جهاد کشاورزی و … پیشرو در حوزه علوم و فناوری ایران بوده است.


این مسئول بیان کرد: وجود یکی از بزرگترین دانشگاه های خاورمیانه قدیمی ترین دانشکده های کشور در کرج و حضور بیش از ۶۰ هزار نفر دانشجو و ۱۳۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه های کرج نشان از این دارد که کرج مایه مباهات و افتخار کشور در حوزه علوم تحقیقات و آموزش عالی است.


وی تاکید کرد: بهره گیری از پتانسیل بالای دانشجویان و تقویت انجمن های دانشجویی به صورت یک امر بسیار ضرورری و مهم خودنمایی می کند که این امر فقط از کانال هوشیاری و درک خودآگاهانه قشر عظیم دانشجو و جنبش دانشجویی از ضرورت انسجام و اتحاد و انجام کارهای جمعی ممکن می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری