جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
پاسخ به یک نظرخواهی اینترنتی
مجله شهروندی: 54 درصد پاسخگویان به این سوال، موافق مناظره و 46 درصد مخالف برگزاری این مناظره بوده اند.  عباسی: ریالی به من و شیخ الاسلام داده نشده است اسدالله عباسی، وزیر ...
مجله شهروندی: ۵۴ درصد پاسخگویان به این سوال، موافق مناظره و ۴۶ درصد مخالف برگزاری این مناظره بوده اند.


 عباسی: ریالی به من و شیخ الاسلام داده نشده است


اسدالله عباسی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی که در آن به دریافت کارت هدیه یکصد میلیون تومانی از سوی اسدالله عباسی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دریافت کارت هدیه یکصد میلیون تومانی از سوی عبدالرضا شیخ الاسلامی اشاره شده بود با تکذیب آن، اظهار کرد: نمایندگانی که این موضوع را در صحن علنی گزارش کرده اند، گزارش آنها کذب است و قبل از گزارش باید حتما با ما صحبت می کردند، بنابراین این موضوع بیشتر جنبه سیاسی داشته تا جنبه قانونی و ما هم این موضوع را از مراجع قضایی و قانونی پیگیری می کنیم.


وی ادامه داد: نمایندگان باید تقوا را رعایت می کردند و افکار عمومی جامعه را مدنظر قرار می دادند و یکطرفه ارائه گزارش نمی کردند. اگر اسمی در این زمینه برده شده، برای آن پاسخ داریم و شکایت خواهیم کرد. وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اصلا کارت هدیه یکصد میلیون تومانی در بانک ها نداریم.


وی درباره حقوق های پرداختی در سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ضرورت تجدید نظر در این باره گفت: هم اکنون حقوق های هیات مدیره برخی شرکت های وابسته به وزارت نفت و صنعت، معدن و تجارت چند برابر حقوقی است که در سازمان تامین اجتماعی داده می شود.


جک استراو به تهران می آید


جک استراو که زمانی در مقام وزیر امورخارجه انگلستان، پرونده مذاکرات هسته ای کشورمان را در مذاکره با حسن روحانی، دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران پیگیری می کرد، بنا به دعوتی که مجلس شورای اسلامی از هیات های پارلمانی انگلیس، بلژیک، سوئیس و یونان کرده است، راهی تهران می شود.


در زمان تحلیف ریاست جمهوری حسن روحانی، گمانه زنی هایی درباره احتمال سفر استراو به تهران مطرح و با واکنش های مختلفی روبه رو شده بود، اما ظاهرا این بار استراو قرار است در مقام رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس وارد تهران شود.


عباسعلی منصوری، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران، انگلیس، بل‍ژیک، سوئیس و یونان در گفت وگو با مهر اظهار کرد: به صورت غیررسمی شنیده ام ایشان دعوت را پذیرفته است.


حداد عادل: هر تصمیمی درباره فیسبوک باید از سوی مجلس اتخاذ شود


فیلتر یا رفع فیلتر فیسبوک این روزها درحالی به بحث داغ محافل سیاسی بدل شده که غلامعلی حدادعادل درباره برخی درخواست ها به منظور رفع فیلتر فیسبوک، گفته است: هر تصمیمی درباره موضوعات مربوط به فضای مجازی از جمله فیسبوک باید از طریق مجلس اتخاذ شود.


به گزارش ایرنا، نماینده مردم تهران تاکید کرد: معتقدم که تصمیم گیری درباره حسن و عیب فضای مجازی باید در شورای عالی فضای مجازی که به دستور رهبرمعظم انقلاب تشکیل شده، کارشناسی شود و اگر پیشنهادهایی مطرح است باید قبل از اجرا، در مجلس به تصویب برسد.


دانشجو: آمریکا به خاطر ترس پای میز مذاکره آمد


وزیر پیشین علوم در آستانه روز دانشجو در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه تهران با بیان این که در هشت سال دوره اصلاحات برخی مسئولان به دنبال نشان دادن تقابل میان دانشجویان و نظام بودند، اظهار کرد: امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در نظام نباشیم.


وی به برخی انتقادات به دوره مدیریت خود در دانشگاه پاسخ گفت و ادامه داد: می گویند فضای امنیتی در دانشگاه وجود دارد. آیا در یک فضای امنیتی می شود ۱۵۰ هزار مقاله و سند علمی تولید کرد؟


به گزارش ایسنا، کامران دانشجو در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مذاکرات ژنو، بیان کرد: آمریکا به خاطر داشته های ما پای میز مذاکره آمد، چرا که اکنون ما رآکتور آب سنگین اراک را داریم که در بر سر میز مذاکرات بگذاریم. ما اکنون ۱۹ هزار سانتریفیوژ و توانایی غنی سازی پنج درصد و ۲۰درصد اورانیوم را داریم که بر سر میز مذاکرات بگذاریم و آمریکا از ترس این پیشرفت ها پای میز مذاکره آمد.


توافق نهایی ایران و ۱+۵ از نگاه نماینده آمریکا در مذاکرات


وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در هیات مذاکره کننده ۱+۵ گفت: برچیدن بخش های زیادی از تاسیسات هسته ای ایران از شرایط رسیدن به یک توافق نهایی خواهد بود.


به گزارش ایسنا، شرمن در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پی. بی. اس آمریکا در این زمینه به رآکتور آب سنگین اراک اشاره کرده است.


وندی شرمن با تاکید بر این که ایران بر اساس توافق موقت، در حد پنج درصد می تواند غنی سازی کند، گفته است: در توافق نهایی ما یک برنامه غنی سازی محدود و معقول را متناسب با نیازهای عملی و واقعی در نظر خواهیم گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری