جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
برای کاهش آسیب های اجتماعی در شهر نیازمند کمک و همکاری همه دستگاه ها هستیم
مرتضی طلایی افزود: شهرداری تهران با توجه به ظرفیت هایی که دارد در بسیاری از مسائل با سایر دستگاه های دولتی همکاری داشته است. علاوه بر فعالیت های شهرداری در ...
مرتضی طلایی افزود: شهرداری تهران با توجه به ظرفیت هایی که دارد در بسیاری از مسائل با سایر دستگاه های دولتی همکاری داشته است. علاوه بر فعالیت های شهرداری در این زمینه سایر دستگاه ها نیز می توانند با این همکاری به نتایج مثبتی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه برسند.


وی با اشاره به مصوبه ای که در شورای شهر به تصویب رسیده است، گفت: در این مصوبه شهرداری را مکلف کردیم محلی برای نگهداری افراد معتاد در مناطق مختلف شهر احداث کند. احداث این مراکز بر حسب وظیفه شهرداری نیست اما غیر از شهرداری هم کسی نمی تواند این مشکل را حل کند.


این عضو شورا تاکید کرد: احداث این کمپ ها نیازمند همکاری همه ارگان های مرتبط است، هرچند  فعلا شهرداری در این زمینه وارد عمل شده و چنین اقداماتی را انجام داده است.


طلایی با بیان اینکه برای پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی باید از همه ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهر بهره ببریم، گفت: درمان معتادان از طریق توانمندسازی و افزایش مهارت های افراد می تواند به عنوان یک بازوی کمکی عمل کند و در این راه همه دستگاه های مسئول باید به همکاری با هم بپردازند.


مرتضی طلایی افزود: محله هایی که در بافت فرسوده و قدیمی قرار دارند زمینه های بزه را ایجاد می کنند. محله های بسیاری در سطح شهر تهران هستند که در آنها آسیب های اجتماعی به وضوح به چشم می آید. این محله ها به دلیل قرارگیری در بافت فرسوده، تنگ بودن معابر، مخروبه های غیر ساکن و فضاهای بی دفاع شهری زمینه بزه کاری را در همه ابعاد فراهم می کنند.از این رو، شهرداری می تواند در کنار سایر دستگاه ها از طریق نوسازی بافت های فرسوده و اصلاح شبکه معابر این محلات را از این وضعیت خارج کند.


وی تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر برای برطرف کردن عوامل زمینه ساز جرم ، در تلاشند. اما باید دقت داشته باشیم این مسئله موضوعی نیست که یک شبه حل شود بلکه باید با دقت و تلاش و همچنین با بهره گیری از برنامه ای مدون این مسئله را مرتفع کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری