جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
توسعه مسیرهای شرقی-غربی دوچرخه سواری در دستور کار است
شهرام جباری زادگان برخلاف برخی سنجش ها که اعلام شده اجرای طرح دوچرخه سواری به دلایلی همچون کوهپایه ای بودن شهر تهران و اختلاف سطح با شکست مواجه شده است ...
شهرام جباری زادگان برخلاف برخی سنجش ها که اعلام شده اجرای طرح دوچرخه سواری به دلایلی همچون کوهپایه ای بودن شهر تهران و اختلاف سطح با شکست مواجه شده است ، باید بگویم ما به دنبال توسعه شرقی _ غربی خطوط دوچرخه سواری هستیم .


وی اعلام کرد: حرکت دوچرخه در ارتفاع جنوب به شمال متر به متر می شود و همین موضوع توسعه شمالی -جنوبی را با مشکل رو به رو می کند.


معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه نیمی از خیابان های پر تردد شهر به خطوط دوچرخه سواری مجهز شده است، تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین ایستگاه های دوچرخه در منطقه ۸ تهران راه اندازی شده که در مناطق ۲۱ و ۲۲ نیز این طرح برای تردد محله ای با استقبال مواجه شده و در حال گسترش است .


وی با بیان اینکه شرایط اجتماعی نقش پررنگی در استفاده از دوچرخه در سطح محلات دارد، تاکید کرد: در شهرهای پیشرفته جهان ، دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه غیر موتوری با حداقل هزینه ها و مالیات به عنوان یک مد حمل و نقلی جا افتاده است و ما نیز باید در کلانشهر تهران به این سمت حرکت کنیم .


جباری زادگان با بیان اینکه این پروژه هنوز جای کار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر آلودگی های تهران سبب شده که علاقه مندان در گروه های مختلف سنی ، رغبت کمتری به دوچرخه ساری نشان دهند و ما امیدواریم با عزم ملی و اراده مردمی ، استفاده از دوچرخه در راستای کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت شهروندان تهران به خواسته مردم تبدیل شود تا امکان رشد و توسعه این طرح به ویژه به منظور جابه جایی ها در سطح محلات بیشتر فراهم آید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری