جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
حداکثرسازی مشارکت نخبگان، پژوهشگران و جوامع دانشگاهی در امور شهر
بابک نگاهداری با بیان اینکه دو عامل اصلی ایجاد تفکر، ایده و فضای علمی و اقدام عملکردی باعث ایجاد هر نوع تحول و تغییری در جوامع بشری می‌شود، افزود: هرگاه ...
بابک نگاهداری با بیان اینکه دو عامل اصلی ایجاد تفکر، ایده و فضای علمی و اقدام عملکردی باعث ایجاد هر نوع تحول و تغییری در جوامع بشری می‌شود، افزود: هرگاه در جامعه‌ یکی از این دو دچار ضعف باشد، نمی‌توان شاهد پیشرفت، توسعه و تعالی بود. با وحدت و تعامل میان این دو امکان رشد و توسعه در یک جامعه، ‌کشور، شهر یا سازمانی مانند شهرداری صورت می گیرد.


وی ادامه داد: از زمانی که ابتکار برگزاری جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری توسط مسئولان قبلی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران عملی شده است، هر سال شاهد افزایش روند ارسال مقاله‌ها، کتاب‌ها، پایان‌نامه‌ها، ابتکارات و خلاقیت‌ها نسبت به سال قبل هستیم. البته این روند به موفقیت سیاست‌های در نظر گرفته شده در جشنواره باز می‌گردد زیرا افزایش مخاطبان طی پنج دوره قبل جشنواره مصداق این امر است.


نگاهداری در ادامه به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: معرفی پژوهش‌های کاربردی و دستاوردهای علمی و تجارب برتر جهانی، ایجاد زمینه برای شناسایی، تبادل و ترویج روش‌های علمی مدیریت شهری و توانمندسازی مدیران و کارشناسان و تکریم پدید آورندگان آثار برتر علمی، پژوهشی و آثار هنری در ارتباط با مدیریت شهری، سه هدفی است که برای ششمین جشنواره «بین المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری» در نظر گرفته شده است.


وی روند رو به گسترش جهانی شدن کلانشهرها و شکل‌گیری شهرهای جهانی، رشد و سرعت شگفت‌آور فناوری اطلاعات و انقلاب در شیوه‌های اطلاع‌رسانی، انقلاب دانش و توجه به مدیریت مبتنی بر دانش و دانایی، روش‌های نوین مدیریت شهری و نگاه بر ابعاد مختلف شهر و دستیابی به تجارب موفق از مدیریت یکپارچه و واحد شهری را از ضرورت‌های برگزاری این جشنواره بیان کرد.


رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با بیان اینکه تمرکز بر مهمترین مسائل شهری با تاکید بر کلان شهر تهران و تلاش برای حداکثرسازی مشارکت نخبگان، پژوهشگران، استادان ، دانشجویان و کارشناسان مرتبط با مدیریت شهری از سیاست‌ها و خط مشی‌های این جشنواره به شمار می‌رود، افزود: تأکید و تمرکز جدی بر ابعاد فرامنطقه‌ای و ملی کلان شهر تهران و ضرورت مشارکت ملی در مدیریت شهری این شهر و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های محیط‌های دانشگاهی و آموزشی – پژوهشی داخلی و بین‌المللی از سیاست‌های دیگر «ششمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری» به شمار می روند.


وی شعار امسال جشنواره را شکوفایی شهری بیان کرد و گفت: آثار ارسالی در بخش علمی – پژوهشی و نو آوری، شامل طرح های مطالعاتــی و پژوهشـــی، کتاب، مقاله، پایان نامه و در بخش آثار هنــری شامل طرح های گرافیک شهــری، عکس، نقاشی دیواری، مجسمه سازی و فیلم سازی است که در ارتباط با یکی از محورهای ۴۰ گانه ای که قبلا مطرح شده تا ۳۰ مهرماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و کمیته علمی و هیات داوران نیز در حال بررسی این آثار است.


وی خاطر نشان کرد: تعداد کثیری آثار داخلی و خارجی در قالب مقاله، کتاب، طرح پژوهشی و پایان‌نامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.


نگاهداری با اشاره به اینکه تعداد داوران جشنواره ۱۹۵ نفر است، افزود: این تعداد شامل ۲۲ نفر است. ۳۵ نفر دانشیار، ۹۱ نفر استادیار، ۱۸ نفر مربی(دانشجوی رشته دکتری) و ۲۹ نفر مربی است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری