جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۲
مترو با شارژ مالی حرکت می کند/شهرسازان کلانشهرها به کرج آمدند
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: ترکاشوند مطرح کرد: ضمانت اجرایی طرح تفصیلی بر عهده چه کسی است؟/میزان تحقق پذیری طرح مشخص نیست /عدم تمکین دستگاه ها از قانون    شهردار کرج با طرح ...
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:


ترکاشوند مطرح کرد:
 ضمانت اجرایی طرح تفصیلی بر عهده چه کسی است؟/میزان تحقق پذیری طرح مشخص نیست /عدم تمکین دستگاه ها از قانون


   شهردار کرج با طرح پرسشی مبنی بر اینکه، ضمانت اجرایی طرح تفصیلی بر عهده چه کسی است، از عدم مشخص بودن میزان تحقق پذیری این طرح، انتقاد کرد.

علی ترکاشوند که در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور در جمع مدیران شهرسازی کلانشهرها و معاون وزیر راه و شهرسازی سخن می گفت، عنوان کرد: طرح تفصیلی در سال ۷۲ تدوین و بعد از گذشت ۱۶ سال بازنگری و پس از طی کردن مراحل متعدد برای اجرا ابلاغ شد که متاسفانه اهداف و آیتم های این طرح تنها ۱۵ درصد محقق شد.

وی ادامه داد: با توجه به موضوع فوق جای این پرسش مطرح است که ضمانت اجرایی طرح تفصیلی و میزان تحقق پذیری آن در کرج بر عهده چه کسی است.ترکاشوند، تاکید کرد: اگر شهر موجودی زنده است، پس به حیات طبیعی نیاز دارد، بنابراین اجرای همه آیتم هایی که موجب رشد و پویایی شهر می شوند، امری ضروری است و قطعا باید به موضوع مدیریت شهری و طرح های جامع و تفضیلی که به عنوان یک برنامه راهبردی برای این مجموعه خدمات رسان مطرح می شود، توجه ویژه داشت.


 زمان تحقق مدیریت یکپارچه شهری فرا رسیده است/عملکرد کمیسیون ماده ۵ در کل کشور قابل دفاع نیست


   معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی کشور با بیان اینکه زمان تحقق مدیریت یکپارچه شهری فرا رسیده است، عملکرد کمیسیونهای ماده ۵ را در کل کشور قابل دفاع ندانست و خواستار توجه جدی به این مهم شد.

پیروز حناچی پیش از ظهر امروز در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور که در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، با اشاره به شرایط مناسب سازی شهرها برای معلولان با توجه به گذر از روز جهانی معلولان اظهارداشت: معلول کسی است که به دلیل عارضه های جسمی و  روحی به راحتی نمی تواند در عرصه جامعه حضور یابد و با این تعریف است که فضاهای شهری مناسب سازی می شوند که در این مناسب سازی سالمندان، کودکان و … نیز دیده می شوند.وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به این امر خواستار نگاه و رویکرد کارشناسی در زمینه مناسب سازی شد.این مدیر ارشد وزارت راه و شهرسازی در ادامه با  تشکر از دبیرخانه کلانشهرها به دلیل ایجاد شرایط برای هفکری بیشتر، بیان کرد: در حال حاضر اگر از ما سئوال شود در حوزه سیاست گذاری و اجریی چه کرده ایم چه پاسخی داریم.


شهرسازی کار فرهنگی پایدار است/مشاور طرح جامع کرج خوب عمل نکرد


   رئیس شورای اسلامی شهر کرج شهرسازی را کار فرهنگی پایدار خواند و از عدم مشاوره مناسب در تهیه طرح تفضیلی به عنوان یکی از آسیب های مهم این طرح یاد کرد.

محمود دادگو صبح امروز در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور که در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است، با اعلام این مطلب گفت: عدم اجرای طرح تفضیلی برای شهر به واقع یک آفت است اما متاسفانه مشاور طرح به تعهدات حرفه ای خود در این زمینه عمل نکرد و این امر آسیب های زیادی را به شهر وارد آورد.دادگو با بیان اینکه در سال ۷۹ تحت فشار وزارت راه و شهرسازی ناچار به امضای طرح در آخرین لحظات شدیم اظهار داشت: متاسفانه مشاور طرح جامع در کرج خوب عمل نکرد.وی به دیگر آفات مسائل شهرسازی در کلانشهر کرج اشاره کرد و یادآور شد: تبدیل باغات با اعمال تراکم های سلیقه ای، عدم همکاری از سوی ارگانها و دستگاهها از جمله دستگهاههای خدماتی نظیر آب، برق و.. با شهرداری ها از مشکلاتی است که در این بخش با آنها درگیر و دچار چالش هستیم.مبنای طرح توسعه و سند شهروندی مشارکت شهروندان است/طرح حفاظت از حریم شهر در مراحل پایانی


   معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج با اشاره به رویکرد دولت یازدهم مبنی بر شهروند مداری، مبنای طرح توسعه و سند شهری را مشارکت شهروندان در امور شهری دانست.

احد ا… احمدی پرگو در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور که در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است ضمن خیر مقدم به حاضران، با بیان این مطلب اظهارداشت: هم اکنون شهرداری ها بهره کمی از این مشارکتها می برند که امیدواریم با رویکرد دولت جدید شاهد تحقق شهروند مداری باشیم.وی ادامه داد: مباحث ریز و تخصصی در خصوص شهرسازی به ویژه در شهرهای بزرگ و کلانشهرها وجود دارد که شهرداری ها به صورت کامل از آن خبر دارند اما هنوز به راهکار مطلوبی منجر نشده است.این مسئول با اشاره به حضور مسئولان وزارتخانه مطبوع در این نشست ها افزود: به طور قطع حضور مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی امکان رسیدگی به این مسایل را می دهد.


سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های عمرانی منوط به همکاری دستگاه های اجرایی شهر است


   مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های عمرانی شهرداری را در گرو همکاری و تعامل سایر دستگاه های خدمات رسان و اجرایی در شهر خواند و خواستار همکاری بیشتر آنها شد.

علی سلطانی مقدم، تعامل و همکاری سازمان یافته بین دستگاه های خدمات رسان را از مولفه های مهم ارائه خدمات بهینه و کارآمد به شهروندان عنوان کرد.وی افزود: تعامل سازنده بین دستگاه های خدمات رسان شهری موجب ارتقاء سطح خدمات رسانی به شهروندان در صورت نیاز می شود.این مسئول با بیان اینکه، هر یک از دستگاهها طبق چارت سازمانی وظایفی در زمانهای مختلف در اجرای پروژه های شهری را عهده دار هستند، افزود: ارتباط بین سازمانهای خدمت رسان و وحدت رویه بین آنها نقش بسزایی در جلوگیری از همپوشانی خدمات دارد که این مهم خود باعث افزایش خدمت رسانی به شهروندان است.تملک املاک واقع در مسیر طرحهای عمرانی در منطقه ۹ کرج


   مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج از آزادسازی املاک در مسیر طرح های عمرانی در این منطقه خبر داد.

مجید کمالی نژاد با اعلام این خبر اقدامات حوزه املاک منطقه را مطلوب ذکر و عنوان کرد: آزاد سازی املاک در مسیر طرح های عمرانی در راستای تکمیل پروژه زیرگذر مهرویلا صورت گرفته است.این مسئول اضافه کرد: عملیات مذکور همچنین به منظور تسریع در کنترل و رفع ترافیک محدوده مهرویلا، میدان مادر آزادراه کرج- تهران، پس از پیگیری های فراوان از طریق مراجع قضایی و اداره ثبت اسناد و املاک انجام شده است.وی با اشاره به اینکه تلاش و همکاری واحدهای حقوقی، اجرائیات، خدمات شهری، عمران، سیستم های نظارتی حراست و بازرسی، روابط عمومی و دیگر همکاران نقش موثری در تسریع اجرای این عملیات داشته است، اعلام کرد: تملک، تخلیه و تخریب املاک واقع در مسیر پروژه های سطح منطقه طی یک سال گذشته موفقیت آمیز بوده است.مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج تملک املاک در مسیر پروژه زیر گذر مهرویلا، ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) تا آزادراه کرج- قزوین را ۱۱ پلاک و مساحت ۹ هزار متر مربع و تخریب بیش از پنج هزار متر مربع اعلام کرد.


پدر علم ارتباطات ایران درگذشت


   پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران درگذشت.

معتمدنژاد عصر امروز در سن ۷۹ سالگی درگذشت.این استاد علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری در چند سال اخیر با بیماری پارکینسون دست و پنجه نرم می کرد و این اواخر دچار فراموشی هم شده بود و به گفته نزدیکانش در کما بسر می برده است.مراسم تشییع معتمدنژاد شنبه ۱۶ آذر ساعت ۹ صبح از مقابل دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود و سپس پیکر او در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) تهران به خاک سپرده خواهد شد.بر اساس این گزارش، مراسم ختم پروفسور معتمدنژاد روز دوشنبه ۱۸ آذرماه ساعت ۱۵:۳۰ در مسجد نور تهران برگزار می‌شود.


آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری کرج در بارندگی اخیر


   معاون خدمات شهری شهرداری کرج از آماده باش کامل نیروهای خدمات شهری در مناطق ۱۲ گانه کرج همزمان با بارندگی های اخیر خبر داد.

حسن مدیر روستا، با اشاره به آغاز بارندگی در کرج و پیش بینی اداره هواشناسی مبنی بر اینکه این بارندگی طی سه روز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: نیروهای خدمات شهری در تمام مناطق در حالت آماده باش قرار دارند.این مسئول همچنین به کاهش نسبی دمای هوا در استان البرز و شهر کرج اشاره کرد و افزود: نیروهای خدمات شهری به منظور رفع هرگونه حادثه یا مشکل آبگرفتگی به صورت آماده باش در مناطق مستقر هستند.معاون خدمات شهری شهرداری کرج یادآور شد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل در زمینه آبگ‌رفتگی و مسدود شدن کانال‌ها و جو‌ی‌ها می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۳۷ شهرداری کرج اطلاع دهند.


اجرای بیش از ۳۹ هزار متر روکش آسفالت در منطقه ۸ کرج


   مدیر منطقه ۸ شهرداری کرج از اجرای ۳۹ هزار و ۷۱۰ متر مربع روکش آسفالت در معابر سطح منطقه خبر داد.

عباس سعیدی کیا، اجرای تراش و روکش آسفالت را در بلوار مولانا، بلوار مطهری، خیابان های زهره، توکلی، مینا، غزل شرقی، چهارم غربی جهانشهر، ابراهیمی، فریما، پیروزی، راستگرد پل شهدای روحانی و میدان شهید مدنی تا ابتدای طالقانی شمالی به میزان هفت هزار و ۱۶۱ تن برشمرد.این مسئول در ادامه سخنان خود همچنین از اجرای طرح جمع آوری تابلو و بنرهای غیر مجاز و رفع سد معبر در منطقه ۸ کرج خبر داد.وی اظهار داشت: طرح جمع آوری تابلوها و بنرهای غیر مجاز همچنین رفع سد معبر از بلوار مطهری و ملاصدرا آغاز و در معابر سطح منطقه در حال اجرا می باشد.


مشاور ” تهیه و تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه ۵ ساله راهبردی – عملیاتی ” شهرداری کرج انتخاب شد


   شهردار کرج از انتخاب مشاور به منظور تهیه و تدوین ” سند چشم انداز ۲۰ ساله ” و ” برنامه پنج ساله راهبردی – عملیاتی ” شهرداری کرج خبرداد.

علی ترکاشوند، با بیان این مطلب افزود: در دنیایی که هر لحظه با تغییر همراه است برای رویارویی با مسائل حاصل از آن لاجرم نیازمند اعمال مدیریت تغییر هستیم.وی با تاکید بر ارائه استراتژی های مناسب برای مدیریت بهینه و شایسته شهری اظهارداشت: برای آنکه در پروسه مدیریت شاهد اثربخشی عملکرد و فعالیت ها باشیم نیاز به بهره گیری از استراتژی های جدید و نوین هستیم. این مسئول عنوان کرد: در این راستا برنامه ریزی راهبردی عامل کلیدی در دستیابی به راهکارهای مناسب برای حل مسائل و بهبود اثربخشی سازمانی می باشد.


احداث کلینیک درمانی پرسنل مدیریت شهری امکان سنجی شد


   با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهرکرج زمین مورد نظر به منظور راه اندازی کلینیک درمانی ویژه پرسنل مدیریت شهری بازدید و امکان سنجی های لازم انجام شد.

رئیس شورای شهر و اعضای کمیسیون بهداشت و سلامت این پارلمان شهری با دغدغه ای از جنس سلامت، قطعه زمینی را که به این منظور امکان سنجی شده بررسی و رصد کردند.محمود دادگو، دکتر باغستانی، مجید کاویانی، ابوالحسنی اعضای شورای شهر راموز رئیس اداره درمان و بیمه شهردازری کرج با همراهی علیرضا فرزانه مدیر روابط عمومی شورای شهر امروز برای بررسی های بیشتر زمین مذکور را در محدوده میدان آزادگان رصد کردند.


 مدیران فرهنگی استان به «پایگاه خبری» آمدند/همگرایی برای توسعه زیرساخت های فرهنگی؛ نقشه راه استان البرز


   مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز لحظاتی قبل با حضور در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، از نزدیک با فعالیت های این رسانه خبری آشنا شدند و گفتگویی با محوریت توسعه زیرساخت های فرهنگی در البرز در حال انجام است.

مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همراهی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج در حاشیه دیدار با علی ترکاشوند، شهردار کلانشهر کرج دقایقی مهمان پایگاه خبری مدیریت شهری کرج شدند و از نزدیک با مجموعه عملکردها و فعالیت این رسانه خبری آشنا شدند.سید موسی حسینی کاشانی، مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز خواستار دقت اصحاب رسانه در حوزه خبر و اطلاع رسانی شد و گفت: رسانه‌ها به عنوان چشم و گوش یک جامعه آزاد، پویا و توانمند باید مراقب عملکرد و رفتارهای تمام بخش‌های جامعه باشند. آنها باید صداقت و درستی در انعکاس اخبار را سرلوحه وظایف خویش قرار دهند.وی، خود را فردی آشنا به حوزه خبر و اطلاع رسانی معرفی کرد و بیان داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق تعامل فرهنگی با مجموعه شورا و شهرداری کرج می تواند منشاء اثر خیر برای فرهنگ دوستان و هنرمندان باشد.


سند چشم انداز توسعه دورنگر اما واقع گرایانه است/کرج برای رشد به استراتژیهای ” سند جامع ” شهری نیاز دارد


   نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، گفت: در صورت تدوین اصولی و همه جانبه، تدوین سند چشم انداز توسعه می تواند، ساختارهای شهری را بهبود بخشد.

فاطمه اسکندری در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب افزود: ” سند چشم انداز توسعه ” دورنگر اما واقع گرایانه است.فاطمه اسکندری، تاکید کرد: کرج برای رشد در عرصه های مختلف نیاز به بهره گیری از استراتژی های ” سند جامع شهری ” دارد.وی با بیان اینکه، مجموعه مسائل و موضوعات شهری در پیوستگی با یکدیگر هستند، عنوان کرد: چیدمان و سیستم شهر به گونه ای است که کارکرد هر مجموعه بر مجموعه دیگر تاثیر می گذارد و همین امر نیز نیاز به برنامه ریزی یکپارچه در امور شهری را دو چندان می کند.اسکندری، اظهارداشت: با توجه به موضوع عنوان شده، سیاست گذاری برای تهیه سند جامع شهری که با محور مدیریت شهری تدوین شود، لازم و ضروری است زیرا این مهم امکان اجرای اهداف کوتاه و بلند مدت را در زمان معین فراهم می کند و به نوعی نقشه حرکت در مسیر توسعه، عمران و آبادنی را برای مدیران شهری ترسیم می کند.


کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز برگزار شد


   همزمان با ۱۰ آذر و اول دسامبر روز جهانی مبارزه با ایدز، کارگاه آموزشی پیشگیری از این بیماری در کرج برگزار شد.

اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر)، روز جهانی ایدز است این روز که هم اکنون ۲۵ سال است وارد تقویم کشورها شده است فرصتی برای یادآوری هرساله است که همه گوش به زنگ باشند و از این بیماری که آرام آرام جان می ستاند، غافل نشوند.بدون شک یکی از موضوعاتی که باید بیش از پیش در مقوله ایدز به آن توجه داشت افزایش آگاهی و آموزش است که اگر با برنامه از سوی مسئولان و متولیان انجام شود میزان ابتلا به این بیماری کاهش می باید.در این راستا سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با احساس مسئولیت اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان پیشگیری از ایدز ویژه نوجوانان به عنوان اصلی ترین و حساس ترین قشر در معرض این آسیب کرد.


شارژ مالی، متروی کرج را به حرکت در می آورد/فعالیت ۵ ایستگاه زیرزمینی


   مدیرعامل سازمان قطارشهری کرج گفت: برای تکمیل خط ۲ قطار شهری کرج در اسرع وقت، نیازمند تخصیص و تامین اعتبار مورد نیاز هستیم.

علی اصغر همتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب، افزود: هم اکنون عملیات اجرایی در ۱۰ ایستگاه اصلی مترو و پنج ایستگاه زیرزمینی در حال انجام است.این مسئول با بیان اینکه، خط  ۲ متروی کرج با حدود ۲۵ کیلومتر طول و با ۲۳ ایستگاه از کمال شهر در شمال غرب کرج شروع شده است، ادامه داد:  این خط با گذر از طول مهمترین خیابان شهر که بلوار شهید بهشتی است و عبور از ایستگاههای، قزل حصار، میدان دانشگاه ، بلوار آزادی، خیابان قلم، تقاطع ۴۵ متری گلشهر،میانجاده ،دهقان ویلای دوم، سه راه رجائی شهر، به میدان  شهید آجرلو و تقاطع خیابان های جمهوری اسلامی و یادگار امام می رسد.همتی گفت:  این خط در ادامه به مرکز شهر در مجاورت جهانشهر و پارک بوستان جهان وارد می شود و سپس با تغییر مسیر به سمت جنوب و با عبور از زیر ساختمانها، به خیابان طالقانی جنوبی وارد و با گذر از ایستگاههای میدان هفت تیر ، تقاطع خیابان فردوسی، میدان امام حسین ، از زیر آزاد راه تهران کرج عبور کرده و به ایستگاه Q برای تبادل مسافر با خط سریع السیر تهران کرج وارد می شود.


خدمت بی منت سرلوحه مدیران باشد/مدیران شهری و اعضای شورای شهر گرد هم آمدند


   جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج با حضور مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز برگزار شد.

این جلسه صبح امروز در محل سالن شهدای شهرداری کرج و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.رئیس شورای اسلامی شهر در این جلسه ارتباط گیری با شهروندان را از ضروریات دانست و افزود: مشارکت با مردم در پیشرفت کارها از اهمیت زیادی برخوردار است.محمود دادگو با بیان اینکه هیچ مسئولی در انجام وظیفه خود نباید مغرور باشد بر فعالیت های اجرایی بدون تکبر برای شهروندان تاکید کرد و گفت: خدمات باید بی منت به شهروندان ارائه شود چرا که این امر اصل اساسی در مدیریت شهری است.این مسئول همچنین ضمن تاکید بر ارتباط مستمر با مردم به منظور شناسایی مشکلات شهر و رفع آنان اظهار داشت: همکاری و ارتباط شهروندان با مسئولان نقش بسزایی در رفاه حال آنان خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری