جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲
شهرسازی حوزه ای خشک و غیر قابل انعطاف نیست
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مجید سریزدی که در همایش تخصصی کلانشهرهای کشور در باشگاه میلاد حضور یافته بود، با اعلام اینکه امروزه ایجاد شهر اخلاق مدار ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مجید سریزدی که در همایش تخصصی کلانشهرهای کشور در باشگاه میلاد حضور یافته بود، با اعلام اینکه امروزه ایجاد شهر اخلاق مدار محور اقدامات قرار گرفته است، تحقق شهر اخلاق محور را در گرو تدوین اجرای قوانین مناسب معماری و شهرسازی برشمرد.


سریزدی که خود سابقه مدیریت شهرداری کرج در سال های گذشته را به عهده دارد، اظهار داشت: یکی از پایه های ایجاد چنین بستری در اصلاح امور معماری و شهرسازی قرار دارد.


وی به قابلیت های این عرصه اشاره و تصریح کرد: شهرسازی علمی خشک و غیرقابل انعطاف نیست.


معاون فنی و عمرانی استانداری البرز از بین رفتن فضای سلیقه ای و اعمال نظر در حوزه معماری را مناسب این حوزه ندانست و افزود: فضای سلیقه ای در معماری نباید محدود شود که باید تعریف شده و در قالبی یک پارچه و اصولی پیش رود.


این مسئول خواهان اختصاص یک ماده از قوانین شهرسازی صرفا به حوزه معماری شد و ادامه داد: بسیاری از مشکلات امروز ما ناشی از عدم پرداخت صحیح و مناسب گذشتگان به امور است. از این رو ما باید بکوشیم با بررسی دقیق مشکلات گذشته و امروز، دغدغه های آینده را مرتفع نماییم.


سریزدی با تاکید بر مفهوم توسعه، خاطرنشان کرد: توسعه به عنوان گسترش هدفمند تعریف می شود بنابراین اگر بتوانیم با استفاده از این تعریف، مسیر رشد شهر را به سمت خواست و برنامه های خودمان پیش ببریم با این راهکار بسیاری از نقاط ضعف و تهدید به فرصت مبدل خواهد شد.


وی اضافه کرد: امروزه شهرها نیازمند شادی و اخلاق مداری هستند این در حالی است که مجموعه ای از مباحث معماری و شهرسازی ما را به سمت شهر اخلاق مدار خواهد برد همچنین ایجاد کریدور شادی می تواند با تلفیقی از این دو مقوله به دست آید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری