جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲
شهرسازی کار فرهنگی پایدار است/مشاور طرح جامع کرج خوب عمل نکرد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمود دادگو صبح امروز در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور که در محل باشگاه میلاد ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمود دادگو صبح امروز در بیست و چهارمین نشست تخصصی شهرسازی و معماری شهرداری های کلانشهرهای کشور که در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج در حال برگزاری است، با اعلام این مطلب گفت: عدم اجرای طرح تفضیلی برای شهر به واقع یک آفت است اما متاسفانه مشاور طرح به تعهدات حرفه ای خود در این زمینه عمل نکرد و این امر آسیب های زیادی را به شهر وارد آورد.


دادگو با بیان اینکه در سال ۷۹ تحت فشار وزارت راه و شهرسازی ناچار به امضای طرح در آخرین لحظات شدیم اظهار داشت: متاسفانه مشاور طرح جامع در کرج خوب عمل نکرد.


وی به دیگر آفات مسائل شهرسازی در کلانشهر کرج اشاره کرد و یادآور شد: تبدیل باغات با اعمال تراکم های سلیقه ای، عدم همکاری از سوی ارگانها و دستگاهها از جمله دستگهاههای خدماتی نظیر آب، برق و.. با شهرداری ها از مشکلاتی است که در این بخش با آنها درگیر و دچار چالش هستیم.


دادگو به موارد فوق عدم وجود پارکینگ کافی در شهر را نیز اضافه کرد و به مبحث بافت فرسوده به عنوان یکی از مهمترین مشکلات شهرسازی اشاره کرد.


وی بیان کرد: در شهر کرج ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده مصوب وجود دارد که این رقم طبق برآوردها تا یک هزار و ۱۰۰ هکتار قابل افزایش است.


لزوم مهندسی مجدد و مدیریت استراتژیک


وی به توزیع جمعیت به تناسب مساحت در بافتهای فرسوده پرداخت و افزود: براین مونه در منطقه حصارک حدود ۷۹ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که ۵۰ هزار نفر جمعیت در آن توزیع شده است.


وی عدم توجه به ماده تعیین تکلیف اراضی واقع شده در طرح، صنایع مزاحم و ماده ۱۰۰ را با عنوان دیگر مشکلات عمده شهرسازی عنوان کرد.


دادگو بر ضرورت اجرای طرح آمایش سرزمین تاکید کرد و یادآور شد: امیدواریم این اقدام به صورت کامل و کارشناسی و با بهره گیری از مشورت مشاوران متخصص و حرفه ای به انجام برسد.


دادگو مهندسی مجدد، مدیریت استراتژیک، اطلاع رسانی به موقع، ایجاد اتاق فکر و توجه به الگوهای توسعه پایدار را از جمله راههای برون رفت از مشکلات حوزه شهرسازی نام برد.


وی همچنین بر ارائه آمار واقعی با توجه به توان اجرایی در جلسات فوق تاکید کرد و ادامه داد: قطعا در غیر اینصورت جلسات فوق خروجی مطلوبی نخواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری