جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲
افتتاح مرکز مدیریت کنترل ترافیک شهرداری قم

معاون حمل و نقل ترافیک شهری قم گفت: در ۲۶ آذر روز حمل و نقل، مرکز کنترل ترافیک به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می کند.

Print Friendly, PDF & Email

فرماندار، معاون اداری مالی شهرداری ، سازمان آتش نشانی، پلیس راهور و جمعی از معاونت ها سازمان های شهری قم از مرکز سامانه نظارت مدیریت تصویری ترافیک شهر قم  بازدید کرده اند.

سعید عزیزی نژاد با اشاره به اینکه شهر قم تنها کلان شهری است که مرکز کنترل ترافیک ندارد اظهار کرد: با افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهری قم می توانیم خدمت رسانی بهتر و دقیق تری داشته باشیم.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه افتتاح رسمی مرکز کنترل ترافیک در ۲۶ آذر روز حمل و نقل صورت می گیرد خاطر نشان کرد: مرکز کنترل ترافیک شهرداری قم در حدود سه ماه است که فعالیت خود را به صورت آزمایشی شروع کرده است. دومین مرکز کنترل ترافیک در قائن راه اندازی شد

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۰ دوربین در سطح شهر نصب شده است که ۳۰ دوربین دیگر نیز تا پایان امسال نصب می شود و با نصب این دوربین ها کمک شایانی به سازمان های همچون آتش نشانی، اورژانس و راهنمایی  و رانندگی می شود.

عزیزی نژاد با اشاره به اینکه با کنترل و نظارت سطح شهر به وسیله این مرکز می توانیم آمار حوادث را کاهش دهیم گفت: در حال حاضر در هفت روز شهر قم شاهد آمار ۳۱۷ زخمی و دو کشته از تصادفات بوده که این آمار در مقابل زلزله بوشهر که ۶۵ زخمی و هشت کشته داشته است آمار قابل توجه ای برای مسئولان است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم افزود: رسانه ها با اعلام اخبار تصادفات و ترافیک های شهری به شهروندان کمک شایانی به شهرداری و کمک در حل معضل ترافیکی شهر می توانند داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ ارگان در مرکز مدیریت کنترل ترافیک می توانند حضور داشته باشند تصریح کرد: با مشارکت این ارگان ها آمار حوادث کاهش پیدا می کند و از سوی دیگر رسیدگی به افراد آسیب دیده سریعتر انجام می پذیرد.

عزیزی نژاد بیان کرد: در حال حاضر پنج نفر در حال بررسی ترافیک شهری هستند و در آینده با توجه به نصب دوربین های بیشتر در شهر کارشناسان بیشتری در مرکز کنترل ترافیک فعالیت می کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم با اشاره به فعالیت های مرکز کنترل ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: از فعالیت های این مرکز مدیریت هوشمند چراغ قرمزها و امکان استفاده شهروندان از خیابان های دارای طرح ترافیکی که با استفاده از این مرکز می توان شهروندان بیشتری از این طرح استفاده کنند.

وی اظهار کرد: در آینده سامانه عبور شهروندان و عبور و مرور خودروها راه اندازی می شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری