جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲
دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌های شهرداری غیر قانونی است

حاجی زاده دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌های شهرداری را غیر قانونی خواند و گفت: در مواردی که شهردار تبریز، نظر شورا را در عزل و نصبی جویا گردد اظهار نظر می‌کنیم . از سوی دیگر آقای نجفی به تغییرات گسترده اعتقاد ندارند و استدلال وی این است که با استفاده از توان و نیروی همه افراد شهرداری امور را به پیش ببرند و بیشترین تغیرات در حد جابجایی مدیران خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از تبریز بیدار، سخنگوی شورای شهر تبریز تنش‌های روزهای آغازین شورای چهارم  را که با انتخاب شهردار و حساسیت پیرامون این موضوع گره خورده بود، تقریبا عادی دانست و گفت: بیشتر وقت شورا  در این سه ماه صرف همین مورد شد.

دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌های شهرداری غیر قانونی است

سعید حاجی‌زاده با اشاره به اینکه بعد از معارفه آقای نجفی به عنوان شهردار تبریز، شورای تبریز روزهای آرامی را می‌گذراند، ادامه داد: در جهت تحقق شعارهای انتخاباتی، موضوعات وعده داده شده به رای دهندگان را در کمسیون‌ها مطرح می‌کنیم تا در بودجه سال آینده در نظر گرفته شوند.

وی در مورد فرآیند انتخاب شهردار تبریز گفت: ابتدا دنبال افرادی با سابقه مدیریتی کلان و پرتوان بودیم و آقای نجفی نیز در این مقطع کاندیدای احراز پست شهرداری تبریز بودند ولی ایشان اعلام کردند ترجیح می‌دهند مدیری جوان شهردار تبریز باشند.

حاجی زاده  با اشاره به مطرح شدن نام‌هایی مانند نیکزاد و هاشمی به عنوان گزینه‌های تصدی شهرداری تبریز گفت: هر یک از این افراد به دلایلی این مسئولیت را نپذیرفتند و در نهایت گزینه‌های ما به حد شهرداران مناطق کاهش پیدا کرد ولی با خداحافظی نجفی از  منطقه آزاد ارس، ذهن‌ها به سمت ایشان معطوف گردید و در نهایت ایشان انتخاب شدند.

سخنگوی شورای شهر تبریز با اشاره به رضایت عمومی از دوران سرپرستی اکبری گفت:  خدمات محلی کار صحیح و مثبتی بود که در دوران سرپرستی اکبری ایجاد شد اما انتقاداتی هم به نحوه جذب نیروها در بدنه شهردای و افزایش حقوق کارکنان این مجموعه وارد است که وی بایستی در این زمینه‌ها پاسخگو باشد.

عضو شورای شهر تبریز  با تاکید در تسریع مکان‌یابی برای استقرار ساختمان جدید شورا گفت: محلی باید انتخاب شود که بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن ساختمان شورا را احداث  کرد. وی ادامه داد: حضور در عمارت شهرداری باعث استهلاک این بنای تاریخی  می‌گردد  و با صحبتی که با آقای نجفی داشته‌ایم بحث هزینه‌ای احداث ساختمان شورا در بودجه ۹۳ در نظر گرفته خواهد شد.

عضو کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با بیان اینکه یکی از علل مشکلات شهری، عدم توجه به مسائل فرهنگی است، ادامه داد: تمام مباحثی که در شورا مطرح می‌شود بایستی با ملاحظه نکته نظرات کمسیون فرهنگی باشد.

حاجی زاده توسعه زیر ساخت‌های ورزشی  و فرهنگی و آموزش شهروندی را سه اصل مهم در تدوین سند توسعه راهبردی در کمسیون فرهنگی دانست و گفت: شاید مدیریت واحد شهری تا پایان شورای چهارم ابلاغ نشود، از این رو سند توسعه راهبردی شهر را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برای پرهیز از از موازی کاری، ارتباط با دستگاه‌های مرتبط  در زمینه تدوین سند توسعه راهبردی در سطح کارشناسی ایجاد شده است، افزود: سند توسعه راهبردی شهر پیش از تدوین لایحه بودجه به نتیجه خواهد رسید.

بررسی وظایف و اقدامات سازمان فرهنگی و هنری شهرداری بخش دیگری از صحبت‌های حاجی‌زاده بود. وی با اشاره به موازی کاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی گفت: شهرداری تبریز عموما برنامه‌ها و کارهایی که دیگر نهادهای مسئول در حوزه فرهنگ نمی‌توانند انجام دهند، به عهده می‌گیرد.

سخنگوی شورای شهر  تبریز با بیان اینکه حمایت شهرداری و شورای شهر از برنامه‌های فرهنگی نباید باعث شود دیگر نهادهای فرهنگی مسئولیت خود را فراموش کنند، افزود: رویکرد کلی شهرداری در مسائل فرهنگی و هنری،  آموزش شهروندی است و ما باید دنبال ارتقا فکر و اندیشه شهروندان هستیم.

حاجی با انتقاد از نوع برگزاری برنامه عصر رسانه، ادامه داد: ارتباط رسانه‌ها و شورای شهر بایستی  اصلاح شود.

سخنگوی شورای شهر تبریز با اشاره به علاقه بسیار شهردار تبریز به رسانه‌ها و نظر وی مبنی بر قرار دادن یک ساختمان در اختیار رسانه‌ها اظهار داشت: بنا به دستور نجفی قرار است آگهی و گزارش‌های خبری شهرداری به صورت عادلانه در میان رسانه‌ها حتی رسانه‌های مجازی توزیع گردد به گونه‌ای که دیگر شاهد تبعیض در این زمینه نباشیم.

حاجی زاده با اشاره به ظرفیت و توان رسانه‌ها، اظهار داشت: امیدوارم با اصلاح نحوه تعامل با رسانه‌ها در دوره جدید شورا و شهرداری بتوانیم با کمک اهالی رسانه، وعده‌های داده شده به شهروندان را عملیاتی کنیم. در این مدت خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها ایده‌های زیادی را در اختیار ما گذاشته‌اند؛ باید در کنار رسانه‌ها باشیم حتی اگر از ما انتقاد کنند.

وی با انتقاد از کسانی که شهرداری را مسئول انجام تمام کارهای شهر معرفی می‌کنند، گفت:  آنهایی که چنین ادعایی را طرح  می‌کنند که در کشورهای دیگر همه امور با شهرداری است باید بدانند در این شهرها مدیریت واحد شهری وجود دارد و شهردار مسئول کل شهر است.

حاجی زاده دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌های شهرداری را غیر قانونی خواند و گفت: در مواردی که شهردار تبریز، نظر شورا را در عزل و نصبی جویا گردد اظهار نظر می‌کنیم . از سوی دیگر آقای نجفی به تغییرات گسترده اعتقاد ندارند و استدلال وی این است که با استفاده از توان و نیروی همه افراد شهرداری امور را به پیش ببرند و بیشترین تغیرات در حد جابجایی مدیران خواهد بود.

عضو شورای شهر تبریز با رد چند دستگی در شورای تبریز گفت: نجفی شهردار تمامی بیست و یک نفر اعضای شورا می‌باشد و  توانسته است در این مدت، فضا را به خوبی مدیریت کنند و با توجه به توان مدیریتی که از نجفی سراغ داریم فکر می‌کنم  فضا بهتر خواهد شد. حاجی زاده ادامه داد: در دوهفته اخیر روابط اعضای شورا با یکدیگر هم بهتر شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری