جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
روش‌های چینی برای عیالوار شدن!
ژانگ ییمو کارگردان مشهور چینی در نامه سرگشاده‌ای گفت سه فرزند دارد اما شایعاتی مبنی بر این که پدر هفت فرزند است، رد می‌کند. او گفته است که با داشتن ...
ژانگ ییمو کارگردان مشهور چینی در نامه سرگشاده‌ای گفت سه فرزند دارد اما شایعاتی مبنی بر این که پدر هفت فرزند است، رد می‌کند. او گفته است که با داشتن سه فرزند به قوانین کشورش بی احترامی کرده و به همین دلیل از مردم عذرخواهی می کند. ژانگ ییمو در وب سایت خود نوشت که او و همسرش دو پسر و یک دختر دارند و حاضرند برای جبران این بی قانونی، در شهر ووژی چین سرمایه گذاری کنند.


ژانگ ییمو فیلمساز بین‌المللی و تحسین شده چینی


ژانگ البته یکی از صدها ثروتمند چینی است که قوانین تک فرزندی را در این کشور نادیده می گیرد. قوانینی که از سال ۱۹۷۰ برای کنترل جمعیت این کشور وضع شده و بر اساس آن، داشتن بیش از یک فرزند در شهرها و بیش از دو فرزند در روستاها مستلزم پرداخت جریمه است.


این روزها اما چینی های ثروتمند با پرداخت جریمه یا مهاجرت موقتی به مناطق اطراف مثل هنگ کنگ و تایوان، فرزندان دوم و سوم خود را به دنیا می آورند.


مدتی قبل حتی عده ای از چینی ها برای فرزندآوری بیشتر دست به دامن آمریکایی ها شدند و با اجاره رحم زنان امریکایی، هم صاحب فرزند شدند و هم برای فرزندشان تابعیت چینی آمریکایی گرفتند. این طرح حدود ۱۲۰ هزار دلار برای خانواده های چینی هزینه دارد با این حال، استقبال از آن در سال جاری بیش از گذشته اعلام شده است؛ تا جایی که کلینیک های باروری امریکایی در حال راه اندازی وبسایت چینی و استخدام کارکنان چینی زبان برای ارائه خدمات بهتر به متقاضیان هستند.


این دور زدن های قانون در کنار پیر شدن هرم سنی چین، باعث شد تا چند روز قبل، خبرگزاری شینهوا از تجدید نظر دولت چین در قانون تک فرزندی خبر داد و نوشت که دولت، قوانین را در این زمینه تعدیل خواهد کرد. این به آن معناست که از این پس به خانواده هایی که یکی از والدین آنها تک فرزند بوده، اجازه داده می شود که دو فرزند داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری