جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
باران به شریان حیات شهر وارد می شود، نه منزل ساکنان
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ریزش باران، این نعمت الهی در شهر هماره تبعات خاص خود را به همراه دارد که یکی از این عوارض پر شدن جوی ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ریزش باران، این نعمت الهی در شهر هماره تبعات خاص خود را به همراه دارد که یکی از این عوارض پر شدن جوی ها و سرریز آنها در خیابان ها است. نکته ای که شهروندان را به زحمت می اندازد.


در چنین ایامی از جمله بخش هایی که با ریزش باران با سیل حادثه همراه می شوند، نه با شور ریزش نعمت، مناطق حاشیه نشین و بافت های فرسوده شهری هستند که به شدت در معرض ورود آب های سطحی و نیز آبگرفتگی معابر قرار می گیرند.


انجام اقدامات پیشگیرانه و مهارکننده توسط شهرداری ها در چنین محلات و ایامی از اهمیت بسزایی برخوردار است. منطقه ۱۱ شهرداری کرج نیز به دلیل تعامل نزدیک و برخورداری از گستره ای عظیم از بافت های فرسوده شهری در قامت نقشه منطقه ای خود، مسئولیت سنگینی را در این حوزه عهده دار است و به همین جهت اقدامات قابل توجهی را در این عرصه صورت داده است.


حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در خصوص اقدامات پیشگیرانه انجام گرفته در یکی از این نقاط فرسوده، گفت: تصمیمات اتخاذ شده از سوی این منطقه به سمتی پیش رفته است که هم اکنون با همکاری شهروندان و همراهی آنان، در هنگام بارندگی ها، آب های سطحی در خط ۳ حصار به طور کلی جمع آوری شده و مانع روال عادی زندگی ساکنان نخواهد شد.


رفع آبگرفتگی با اجرای کانال کشی


عطایی، اجرای کانال کشی توسط اداره عمران منطقه را به عنوان راهکاری که توسط این منطقه صورت گرفت عنوان کرد و اظهار داشت: هدایت آب های سطحی بالادستی بخصوص انهار خط ۴ حصار که به خط ۳ جاری میشد در مسیر کانال بزرگ خط ۲ قرار گرفت.


وی ادامه داد: پس از کانال کشی در قسمت بالای خیابان آیت الله قمی، به دلیل وجود ضایعات و گل و لای، آب از کانال به سطح خیابان پس می زد و باعث آبگرفتگی می شد.


عطایی درباره اقدامات مدیریت منطقه اضافه کرد: با حفاری منهول عمیق و بزرگ به عمق ۴ متر و طول و عرض سه و نیم متر در بالای کانال، آب های جاری شده قبل از رسیدن به کانال وارد این چاه عمیق شده و پس از عبور از صافی وارد کانال می شود. به این ترتیب دیگر آبگرفتگی در کانال های خط ۳ حصار به وجود نخواهد آمد.


به گفته عطایی یکی از مهمترین علل آب گرفتگی در جوی ها، ریختن زباله توسط شهروندان است که باید برای این امر چاره ای جدی اندیشید و شهروندان را به طور کامل نسبت به موضوع فوق، آگاه ساخته و فرهنگ سازی های لازم در این خصوص به اجرا در آید.


بر این اساس رعایت اصول شهر نشینی موجب می شود که زمان و انرژی خدمتگزاران مردم در شهرداری کمتر در لایروبی انهار صرف شده و این مسئولان با تمام توان به دیگر امور خدماتی شهر بپردازند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری