جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
پیش‌بینی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومان شهرداری رشت در سال ۹۳

شهردار رشت از پیش‌بینی بودجه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومانی این نهاد در سال ۹۳ خبر داد و گفت: رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد و باید با عزم جدی به آن دست یابیم.

Print Friendly, PDF & Email

محمدابراهیم خلیلی عصر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با قدردانی از حسن اعتماد اعضای شورا خطاب به آنها، اظهار داشت: شما برای بنده آبرو گذاشتید و بنده نیز آبرو می‌گذارم؛ مشروط بر اینکه از برنامه‌های ما با قاطعیت حمایت شود. خبرگزاری فارس: پیش‌بینی بودجه 700 میلیارد تومان شهرداری رشت در سال 93

وی بخش عمده‌ای از فعالیت شهرداری رشت را مستلزم داشتن بودجه کافی دانست و تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، امسال بودجه شهرداری رشت حدود ۲۳۵ میلیارد تومان بود که تاکنون حدود ۷۸ میلیارد تومان تحقق یافته و باید تا پایان سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان محقق شود که بتوانیم حقوق پرسنل شهرداری و هزینه‌های جاری را پرداخت کنیم.

*پیش‌بینی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت در سال ۹۳

شهردار رشت به پیش‌بینی بودجه این نهاد در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ برای انجام تعهدات تکلیفی به ۲۱۵ میلیارد تومان پول نیاز است.

وی با تصریح بر اینکه در بحث درآمد جلساتی به صورت مکرر برگزار می‌شود، یادآور شد: باید با عزم جدی سال آینده به بودجه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان شهرداری برسیم.

خلیلی با بیان اینکه شهرداری رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد، خاطرنشان کرد: برای تحقق این بودجه ممکن است چالش‌هایی ایجاد شود که نیاز به حمایت اعضای شورا داریم.

وی درباره بودجه سال ۹۴ شهرداری رشت، افزود: پیش‌بینی بودجه شهرداری در سال ۹۴ مبلغ حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و با توانایی که در این شهر وجود دارد می‌توانیم به بودجه مورد نظر دست یابیم.

* جلوتر از اعضای شورا حرکت نمی‌کنم

شهردار رشت در بحث جابه‌هایی نیروهای این نهاد تصریح کرد: اکنون قصد جابه‌هایی نیرویی را در بدنه شهرداری نداریم و اگر نارسایی در جایی صورت گیرد باید برای آن فکر شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم از افراد در جای خود استفاده شود، خاطرنشان کرد: هر گونه جابه‌‌جایی نیرو در بدنه شهرداری رشت با موافقت اعضای شورای این شهر انجام می‌شود و جلوتر از اعضای شورا حرکت نمی‌کنم.

* نبود جوی آب در رشت مشکل‌آفرین است

خلیلی به وضعیت پل باستانی‌شعار رشت اشاره کرد و متذکر شد: بر خلاف آنچه که در برخی سایت‌ها نوشته شده بود این پل ریزش کرده است، در بازدیدهایی که صورت گرفت چنین چیزی صحت نداشته است.

وی توسعه پایدار و رشد شهر را دو مقوله متفاوت خواند و خاطرنشان کرد: توسعه یک شهر هدفمند و با نگاه تخصصی و فنی صورت می‌گیرد و به ساخت و سازها توجه می‌شود اما رشد مشکل آفرین است.

این مسئول، نبود یک جوی آب را از مشکلات اساسی شهر رشت نامید و اظهار کرد: عمده آبگرفتگی شهر رشت به دلیل نبود یک جوی آب معمولی است.

شهردار رشت در پایان یادآور شد: اگر شهر رشت یک جوی آب داشت امروز بسیاری از مشکلات آبگرفتگی در آن به وقوع نمی‌پیوست.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری