جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
شهرداری رشت برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی وارد عمل شود

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت از شهرداری خواست برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در این شهر وارد عمل شود.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈرضا جمشیدی چناریˈ در جلسه علنی شامگاه یکشنبه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه کلانشهر رشت در مسیر توسعه قرار گرفته و باید بر اساس آن برای این شهر برنامه ریزی شود، بر لزوم رفع مشکلات ساخت و سازهای غیرقانونی تاکید کرد.

وی افزود: باید تدبیری اندیشه شود تا قفل ساخت و سازها که در شهر رشت وضعیت نامناسبی دارند، باز شود.

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: با توجه به اینکه شهردار با تجربه برای شهر رشت انتخاب و کمیسیون حقوقی در شورا تشکیل شده، انتظار می رود از تخلفات و ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری شود تا ناچار حکم تخریب واحدهای مردم صادر نشود.

جمشیدی چناری افزود: باید به قراردادهای برون سپاری با شرکت ها توجه بیشری شود تا با جلب رضایتمندی شهروندان، از واردآمدن آسیب به قشر آسیب پذیر جلوگیری بعمل آید.

وی خاطرنشان ساخت: ۳۰ دستگاه اتوبوس در شهر رشت بدون استفاده مانده که باید با استخدام راننده و استفاده از اتوبوس های قابل تعمیر از آنها در محلات استفاده شود.

رییس شورای شهر رشت به آمادگی شهرداری برای بحران های احتمالی بویژه در زمستان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به بازدیدی که از خدمات موتوری شهرداری صورت گرفت، آمادگی لازم برای مقابله با بحران ها توسط این واحد کم است و باید شهردار جدید برای آن نیز طرحی داشته باشد.

وی آبگرفتگی را یکی از معضلات جدی شهر رشت دانست و بر مهندسی و لایروبی شبکه های فاضلاب شهر رشت تاکید کرد و افزود:۶۰کیلومتر شبکه فاضلاب سنتی که مربوط به بیش از نیم قرن گذشته است، تحویل شرکت آب و فاضلاب شهری شده است.

جمشیدی چناری یادآور شد: باید برای شبکه های آب های روان شهر رشت در بودجه اولویت دیده شود و با توجه به وعده استاندار گیلان و عزم شهرداری و شورا، باید به مردم اطمینان داده شود که این شهر در سال ۹۳ دچار آبگرفتگی نخواهدشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدتی است که پرونده های حقوقی شهرداری را رنج می دهد و هر ساله پرونده های زیادی علیه شهرداری در محاکم قضایی مطرح که در این محاکم نیز اغلب شهرداری محکوم می شود.

وی افزود: بسیاری از این پرونده ها مربوط به ۱۰ تا ۱۵ سال پیش است و قبل از اینکه وضعیت تملک این اراضی نظیر کمربندی قلی پور مشخص شود، ساخت جاده ها شروع و مشکلات آن برای این دوره باقی مانده و تبدیل به معضل شده است.

وی ادامه داد: بخشی از شکایات علیه شهرداری به چنین مسایلی اختصاص دارد که باید برای آن چاره اندیشی شود تا سال آینده سال سختی برای شهروندان و شهرداری رشت نباشد تا گردش کاری و اجرای طرح های عمرانی شهرداری بتواند ادامه داشته باشد.

علی بهارمست معاون شهردار رشت نیز در این جلسه گفت: با اصلاح ۱۰ نقطه شبکه آب های سطحی در سال جاری ، آبگرفتگی این شهر نسبت به سال قبل کاهش یافته و آبگرفتگی هفته های اخیر یک چهارم آبگرفتگی سال های گذشته بوده است .

وی بر یکپارچه سازی مدیریت شهری تاکید و بیان کرد: شرکت های آب و فاضلاب، ادارات گاز، برق و مخابرات هنوز یک نقشه واحد برای شهر ندارند که در موازات هم کار کنند.

وی افزود: علاوه بر شهرداری و اداره آب و فاضلاب شهری، شرکت آب منطقه ای نیز باید وارد عکل شود تا نسبت به اصلاح شبکه آب های سطحی اقدام شده و با همکاری هم مشکلات آبگرفتگی مردم رشت حل شود.

وی یادآور شد: با اصلاحاتی که در نقاط بحرانی رشت صورت گرفت؛ مشکل آبگرفتگی محلاتی نظیر ۱۷ شهریور ، بلوار سمیه، بلوار مدرس ، خیابان های برادران شهید یوسفی و سردارجنگل رفع شده و در آبگرفتگی های اخیر نیز این مناطق مشکل نداشتند.

بهارمست گفت: ۳۳نقطه در شهر رشت شناسایی شده و نسبت به اصلاح بخشی از آن اقدام لازم به عمل آمده و نسبت به اصلاح بقیه شبکه نیز اقدام خواهد شد.

وی افزود: شهرداری تاکنون با هزینه دومیلیارد تومان توانسته دو و نیم کیلومتر شبکه فاضلاب شهر رشت را انجام دهد.

ˈسیدرضا موسوی روزانˈ یک عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون های ماده صد شهرداری برای رفاه شهروندان؛ مناطق شهرداری ها از سه شعبه به پنج شعبه افزایش یافته که باید به همین اندازه نیز بر نیروهای آن افزوده شود.

وی بر تخصص و تعهد مدیران در شهرداری برای پیشرفت امور شهرداری تاکید کرد.

نوزدهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر شهر رشت شامگاه یکشنبه با حضور شهردار جدید این شهر بطور علنی برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری