جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۲
راه اندازی کتابخانه‌های جدید در دستور کار شهرداری تهران
معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران اعلام کرد: در برنامه پنج ساله دوم توسعه‌، تعداد کتابخانه‌هاي شهر تهران از 300 به 500 کتابخانه افزايش مي‌يابد. سيد محمد‌هادي ايازي تاکيد کرد: ...

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد: در برنامه پنج ساله دوم توسعه‌، تعداد کتابخانه‌های شهر تهران از ۳۰۰ به ۵۰۰ کتابخانه افزایش می‌یابد. سید محمد‌هادی ایازی تاکید کرد: شهرداری تهران خود را مکلف به دنبال کردن برنامه‌های توسعه و بسط فرهنگی در شهر تهران می‌داند و دراین راستا ارتقاء فرهنگ مطالعه در شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که علاوه بر راه‌اندازی باغ کتاب در وسعت ۶۵ هزار متر مربع‌، راه اندازی کتابخانه‌های جدید در دستور کار قرار دارد.ایازی در این باره اظهار کرد: کتابخانه‌های شهر باید به نحوی باشد که هر شهروند با حداقل طی مسافت بتواند به کتابخانه‌ها دسترسی پیدا کند. در همین راستا نیز مدیریت شهری در راستای برنامه‌های خود به دنبال ایجاد قرائت خانه‌های ویژه با دسترسی محلی برای کودکان و نوجوانان است .معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: براساس برنامه‌ها شهرداری تهران، مابه ازای هر محله باید کتابخانه‌های بزرگتری ایجاد شود و در سطح مناطق ۲۲ گانه راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی در دستور کار قرار دارد.وی با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور مبنی بر توسعه یافتن نهضت مطالعه مفید در تمامی شهرهای کشور گفت: برگزاری یازدهمین دوره از نمایشگاه یاد یار مهربان به واسطه آنکه کتاب را به مدارس‌، کتابخانه‌های عمومی کشور و کانون‌های فرهنگی مساجد اهداء می‌کند خدمتی به فرهنگ شهر و گامی در توسعه نهضت مطالعه محسوب می‌شود.

ایازی همچنین برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان را عاملی برای تعامل مدیریت شهری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش مدیریت شهری در ایجاد شهر انسان محور با دنبال کردن برنامه‌هایی که به ارتقای فرهنگ کتابخوانی است، بیشتر تحقق می‌یابد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری