جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۲
پتانسیل کرج برای تبدیل شدن به پایتخت قرآنی کشور / لزوم حمایت هدفمند از هیات های مذهبی
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس مسعودی در جمع خبرنگاران این رسانه مجازی گفت: متاسفانه برغم وجود تنوع فرهنگی در کرج و وجود ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس مسعودی در جمع خبرنگاران این رسانه مجازی گفت: متاسفانه برغم وجود تنوع فرهنگی در کرج و وجود خرده فرهنگ ها و گویش های متنوع در این خطه، هنوز پایگاه خبری به رشد لازم در توجه به «فرهنگ شهروندی» نرسیده است و بایستی به مولفه های فرهنگ عمومی جامعه توجه بیشتری شود.


وی، از آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد فرهنگی برای همکاری با مدیریت شهری کرج در زمینه های اعتلای فرهنگی خبر داد و گفت: مدیریت شهری از طریق حمایت های موثر از کلاس های قرآنی، مساجد و هیات های مذهبی می تواند شهر را به سمت توسعه فرهنگی هدایت کند و سازمان تبلیغات اسلامی در این مسیر همراه و همگام است.


فعالیت ۱۷۰۰ هیات مذهبی در کرج


حجت الاسلام با اشاره به فعالیت ۱۷۰۰ هیات مذهبی در سطح کلانشهر کرج، خواستار حمایت موثر، راهبردی و هدایت شده مدیریت شهری کرج از این اجتماعات مذهبی شد؛ چرا که حمایت های کنونی برغم کمیت اما از کیفیت لازم برخوردا نیست.


این مسئول خاطر نشان کرد: با وجود پتانسیل های فراوان در هیات های مذهبی و تجمع نخبگان و انسان هایی پاک و خداجو در این اماکن می توان از پتانسیل بالقوه آنان برای تقویت فرهنگ شهروندی و تلطیف فضای معنوی شهر بهره جست.


حجت الاسلام مسعودی، بر تقویت حضور کرج در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: از آنجا که  تعطیلی شبکه های ماهواره ای و هدایت تهاجم فرهنگی به سمت فضای مجازی در دستور کار دشمنان نظام اسلامی قرار دارد، باید از لاک تدافعی خارج شویم و شکل تهاجمی به خود گیریم.


پتانسیل کرج برای تبدیل شدن به پایتخت قرآنی کشور


وی افزود: باید چهره حقیقی کرج به شهر سرداران شهید و غنی از فرهنگ ایرانی – اسلامی را از طریق حضور موثر در فضای مجازی نشان دهیم.


حجت الاسلام مسعودی بیان داشت: کرج پتانسیل های بالایی برای تبدیل شدن به پایتخت قرآنی برخوردار است و بواسطه بانک اطلاعاتی که در اختیار داریم، می توان با یک برنامه ریزی ۵ ساله به این مهم دست یافت.


وی، در پایان بر تبدیل کلانشهر کرج به پایلوت طرح های نوین فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: با توجه به تنوع فرهنگی کلانشهر کرج، قطعا تمامی مردم کشور از ثمرات رشد فرهنگی در البرز برخوردار می شوند که امید است شاهد برگزاری جلسات فشرده تر به منظور اتخاذ سیاست های کلی برای اعتلای فرهنگی کرج باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری