جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
تدوین چندین سند توسعه شهری در دستور کار شهرداری قرار می گیرد/جدیت در تدوین سند جامع حمل و نقل
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند در جمع اعضای شورای شهر، مدیران و مسئولان مجموعه مدیریت شهری در جلسه شورای برنامه ریزی، با بیان این مطلب ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند در جمع اعضای شورای شهر، مدیران و مسئولان مجموعه مدیریت شهری در جلسه شورای برنامه ریزی، با بیان این مطلب گفت: یکی از دلایل توسعه شهری علاوه بر رفع محدودیت های اعتباری و توزیع مناسب اعتبارات موجود، برنامه ریزی هدفمند است که این برنامه در قالب تهیه سند چشم انداز و سند توسعه تعریف می شود.


وی عنوان کرد: تلاش برای تهیه سند توسعه شهری همچنین مانع از دچار شدن به روزمرگی بین مدیران می شود.


این مسئول اظهارداشت: در این راستا ضروری است، با استفاده از روش برنامه ریزی استراتژیک سند چشم انداز توسعه شهری در بخش های مختلف شهرداری از جمله شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری و … تدوین شود.


ترکاشوند با بیان اینکه، سند توسعه به منظور رسیدن اهداف کلان مدیریت شهری تعریف و تدوین می شود، گفت: در حال حاضر نیز، سند جامع حمل و نقل و ترافیک نیز به منظور تدوین در حال پیگیری است.


تدوین برنامه های هدفمند توسعه شهر را در پی دارد


شهردار کرج گفت: تدوین برنامه های هدفمند توسعه شهر را در پی دارد و تحقق این امر همان موضوعی است که فعالیت مدیریت شهری را توجیح می کند.


ترکاشوند، تهیه و تدوین طرح های توسعه کالبدی  و کاربری را مهم دانست و با بیان اینکه، اجرای این مهم در توسعه شهر تاثیر گذار است، گفت:  شهرداری بر انجام این مهم تاکید دارد.


وی، دستیابی به مدیریت شهری بهبود یافته را مهم ارزیابی کرد و افزود: به طور مشخص اهداف تهیه سند راهبرد توسعه شهر می تواند در این امر موثر باشد.


این مسئول بیان کرد: ایجاد پایه های لازم برای رشد اقتصادی پایدار همچنین شناسایی راهکارهای توسعه اجتماعی عادلانه از اهداف مهم مدیریت شهری است که در تهیه و تدوین سند راهبردی حوزه های مختلف مد نظر قرار می گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری