جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
باید بدانیم ” به کجا می خواهیم برسیم”/سالن های ورزشی وضعیت مناسبی ندارند
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بهنام محمودی در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب، گفت: بی شک مردم و مسئولین به صورت بصری با مشکلات موجود ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بهنام محمودی در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب، گفت: بی شک مردم و مسئولین به صورت بصری با مشکلات موجود در شهر آشنا هستند، بنابراین آنچه مهم می آید بعد از شناسایی مشکلات، شناخت و راهکارهای حل مشکل است.


وی تصریح کرد: برای عبور از بحران های شهری و تحقق راهکارهای رفع مشکلات و معضلات شهری باید مدیریت ها قوی شود.


این عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهارداشت: حال که مشکلات را می دانیم، باید بر این موضوع که درآمد ها را چگونه کسب و هزینه کنیم نیز اشراف و تسلط یابیم و بدانیم هدف مان از تدوین و اجرای طرح های شهری چیست و از طریق آن می خواهیم به کجا برسیم و به چه نیازی پاسخ دهیم.


محمودی با اشاره به بحث پروژه قطار شهری به عنوان یکی از محورهای مهم گفتگو حاضرین در جلسه، بیان کرد: به گفته مسئولان، رسیدن به مرحله بهره برداری از قطار شهری کرج، بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و حل این موضوع خود در گرو دریافت حمایت ها و درآمدهای ملی است.


وی اظهارداشت: آنچه موجب تغییر در ساختار ترافیک شهری و فاصله گرفتن از معضلات ترافیکی می شود، راه اندازی قطار شهری است.


تنظیم سند راهبری برای برنامه های شهری ضروری است


عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و ورزش شورای اسلامی شهر کرج در ادامه بر ضرورت تنظیم و ترسیم سند راهبردی برای برنامه های اجرایی شهر تاکید کرد و اظهارداشت: تهیه این سند نیاز شهر به طرح های مختلف شهری را آشکار می کند و نیز پاسخ مناسبی به نیازهای آینده شهر می دهد.


محمودی در خصوص مسائل مالی با تاکید بر جذب درآمدهای پایدار، عنوان کرد: در بحث های درآمدی جذب بودجه امری ضروری است و مدیران شهری باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.


وی، برای شهر کرج میزان کافی درآمد ها را رقمی بالای سه هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: راهکارهای رسیدن به این میزان درآمد باید در اولویت برنامه های مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد زیرا تحقق این مهم در واقع آینده شهر را می سازد.


سالن های ورزشی وضعیت مناسبی ندارند


عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و ورزش شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این موضوع که متاسفانه، سالن های ورزشی سطح شهر و تحت پوشش مدیریت شهری، وضعیت مناسبی ندارند، بر ضرورت رسیدگی به این مهم تاکید کرد.


محمودی تصریح کرد: متاسفانه، رسیدگی به سالن های ورزشی و مناسب سازی این مجموعه های مهم و کارآمد، موضوعی است که مغفول مانده است و بر حسب نیاز و تقاضای شهر به این مجموعه های ورزشی لازم است، تدابیر مهمی از سوی مسئولین ذیربط اندیشیده شود.


وی همچنین به نبود باشگاه فرهنگی و ورزشی در سطح شهر اشاره کرد و با تاکید بر پرداختن به این مهم، گفت: کارآمدی این مجموعه ها به گونه ای است که می توان با فراخ بال برای ایجاد آن هزینه کرد.

 

محمودی همچنین عنوان کرد: برنامه ریزی برای تهیه سند چشم انداز با کمک مدیران مناطق ۱۲گانه در دستور کار قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری