جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
شارژ مالی، متروی کرج را به حرکت در می آورد/فعالیت ۵ ایستگاه زیرزمینی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر همتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب، افزود: هم اکنون عملیات اجرایی در ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر همتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب، افزود: هم اکنون عملیات اجرایی در ۱۰ ایستگاه اصلی مترو و پنج ایستگاه زیرزمینی در حال انجام است.


این مسئول با بیان اینکه، خط  ۲ متروی کرج با حدود ۲۵ کیلومتر طول و با ۲۳ ایستگاه از کمال شهر در شمال غرب کرج شروع شده است، ادامه داد:  این خط با گذر از طول مهمترین خیابان شهر که بلوار شهید بهشتی است و عبور از ایستگاههای، قزل حصار، میدان دانشگاه ، بلوار آزادی، خیابان قلم، تقاطع ۴۵ متری گلشهر،میانجاده ،دهقان ویلای دوم، سه راه رجائی شهر، به میدان  شهید آجرلو و تقاطع خیابان های جمهوری اسلامی و یادگار امام می رسد.


همتی گفت:  این خط در ادامه به مرکز شهر در مجاورت جهانشهر و پارک بوستان جهان وارد می شود و سپس با تغییر مسیر به سمت جنوب و با عبور از زیر ساختمانها، به خیابان طالقانی جنوبی وارد و با گذر از ایستگاههای میدان هفت تیر ، تقاطع خیابان فردوسی، میدان امام حسین ، از زیر آزاد راه تهران کرج عبور کرده و به ایستگاه Q برای تبادل مسافر با خط سریع السیر تهران کرج وارد می شود.


 مدیرعامل سازمان قطارشهری کرج، افزود: خط ۲ کرج با ادامه مسیر به سمت جنوب و گذر از ایستگاههای سرحد آباد، انبار نفت، منظریه، نیروگاه، بازار خودرو،  کانال  تقاطع خیابان ۲۳ شرقی، سه راه اندیشه و شهرداری ملارد به پایان می رسد.


همتی اظهارداشت: در انتهای خط و جنوب شرق خیابان مجاور شهرداری ملارد، پارکینگ خط ۲ پیش بینی شده است.


وی با اشاره به مشخصات جغرافیایی استان البرز با بیان اینکه در سال ۸۹ این استان از چهار شهرستان کرج، ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد که همگی جزء استان تهران بوده اند تشکیل می شد، بیان کرد:  رشد سریع کرج و شهرک های اطراف آن، افزایش روز افزون جمعیت، رشد مالکیت خودرو و مشکلات ساختاری و عملکردی سیستم حمل و نقل این شهر، باعث شده است شهرکرج با حدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ سفر روزانه با وجود تمامی اقدامات انجام شده مانند توسعه و بهبود شبکه معابر، افزایش خدمات، بکارگیری ابزارهای مدیریت ترافیک، توسعه محدود حمل و نقل همگانی، استفاده از فناوری های نوین و . . . همچنان با مشکلات حمل و نقل روبرو باشد.


همتی با عنوان اینکه، مهمترین راهکار حل مشکلات حمل و نقل و ترافیک، بهبود خدمات حمل و نقل عمومی، توسعه و ایجاد سامانه کارآ و قابل اعتماد حمل و نقل عمومی در شهر کرج و حومه آن است، بر فراهم آوردن زمینه های این مهم تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری