جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
«چشمان مردم» پایگاه خبری مدیریت شهری کرج را رصد کردند / تاکید بر توجه به نقد درون سازمانی
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، "مریم قهرمانی" و "روح ا... کیان" دو عضو شورای اسلامی شهر کرج در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج دقایقی مهمان پایگاه ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، “مریم قهرمانی” و “روح ا… کیان” دو عضو شورای اسلامی شهر کرج در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج دقایقی مهمان پایگاه خبری مدیریت شهری کرج شدند و به ارایه راهکارهای کلی در حوزه اخبار و اطلاع رسانی پرداختند؛ همچنین توضیحاتی درباره کارکردها، وظایف و اهداف این رسانه خبری از زبان «احمد خیری» مشاور رسانه ای شهرداری کرج ارایه شد.


“مریم قهرمانی” – رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک و خدمات شهری شورای شهر کرج- پایگاه خبری مدیریت شهری کرج را چشم و گوش بیدار مجموعه خواند و گفت که از دیدگاه وی، این رسانه الکترونیک فراتر از یک پایگاه درون خبری سازمانی عمل می نماید و مجموعا؛ ویترین عملکرد مدیریت شهری در برابر دیدگان مردم است.


وی، ضمن دعوت همکاران خود در شورای شهر کرج برای برقراری ارتباط دو سویه و فعال با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: این رسانه یک فرصت مطلوب برای برقراری ارتباط آسان، کم هزینه و حرفه ای با شهروندان و سایر رسانه های جمعی و گروهی شهر است و اگر خودمان در بهره برداری از این فرصت، ضعیف عمل می نماییم، نبایستی دیگران را مقصر قلمداد کنیم.


عضو بانوی شورای شهر کرج گفت: از نزدیک فعالیت مجموعه در بخش های مختلف را رصد می کنم و باور دارم بدون اطلاع رسانی صحیح، دقیق، منصفانه و سریع نمی توان ارتباط درستی با شهروندان برقرار کرد.


مردم تفاوت خبر راست و دروغ را می دانند


روح ا… کیان – عضو شورای شهر کرج- دیگر بازدید کننده پایگاه خبری مدیریت شهری کرج بود؛ او بر اطلاع رسانی شفاف و رعایت اصل امانتداری در اخبار تاکید داشت؛ او گفت که مردم تفاوت خبر خوب و بد و راست و دروغ را می دانند و تنظیم اخبار بایستی بر اساس مدارک و اسناد و حقایق صورت پذیرد.


وی، تنظیم اخبار به نقل از مسئولان در صورتی که آنان روای مطالب خبر نباشند را آفتی در برخی رسانه های مجازی و مکتوب کشور خواند و بیان داشت: رسانه به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باید آیینه تمام نمای جامعه و کشور باشد و منافع مردم و مسئولان را به موازات یکدیگر تامین کند.


 نماینده مردم در شورای شهر کرج گفت: امروز شهر کرج به کارگاه عمرانی تبدیل شده و در گوشه گوشه شهرمان اتفاقات خوبی در حال وقوع است اما متاسفانه توجه چندانی به آنها نمی شود و از رسانه ملی می خواهم نسبت به انعکاس دستاوردهای مدیریت شهری کرج رویکرد متفاوتی داشته باشد. مردم باید بدانند که تمام عملکرد شهرداری در جمع آوری زباله ها و… خلاصه نمی شود و کارهای بزرگی در گوشه و کنار شهر در حال انجام است.


کیان، خواستار توجه پایگاه خبری نسبت به نقد درون سازمانی شد و گفت که مطمئن باشید بدون نقد هیچ گره ای از مشکلات باز نمی شود و جامعه در بن بست مشکلات قرار می گیرد.


وی، خواستار تهیه فیلم و عکس و گزارش های متنی از دستاوردهای مدیریت شهری کرج شد.


کیان، بر همکاری پایگاه خبری با سامانه ۱۳۷ شهرداری کرج تاکید کرد و اظهار داشت: مشکلاتی که از زبان شهروندان در این سامانه مطرح می شود، بهترین سوژه برای گزارش های مردمی خبرنگاران است.


عضو شورای شهر کرج از خبرنگاران شهری خواست هم راستا با نظرات مسئولان شهری، به نظرات شهروندان نیز عنایتی داشته باشند، چرا که گاها نظر کارشناسانه یک شهروند به مراتب بهتر از نقطه نظرات مدیران است.


کیان گفت: جامعه ای که با خبر و اطلاع رسانی قهر باشد و بی تفاوت از کنار تنویر افکار عمومی بگذرد، از بیراهه سر در می آورد.


وی در پایان گفت: برخی از طرح های شهری بدون همکاری مردم روی زمین مانده که بلیط الکترونیک از جمله آنهاست و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی رسانه ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می نماید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری