جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
” صبر” مروارید صدف وجود انسانها / ادارات کارخانه انسان سازی باشند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین "محمدرضا میلانی نژاد" در جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج که دقایقی قبل برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین “محمدرضا میلانی نژاد” در جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج که دقایقی قبل برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت در شهرداریها به عنوان یک نهاد عمومی و فراگیر اثرات فراوانی دارد و چنانچه کارمندان با حسن اخلاق و متانت در خدمت مردم باشند، برای آنها اجر و ثوابی عظیم ذخیره می شود، گرچه فلسفه وجودی ادارات و تشکیل دولتها چیزی جز خدمت به مردم نیست.


وی، با اشاره به صبر امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان بر مصائب ظهر عاشورا، اجر عظیم این توکل و استقامت را یادآور شد و گفت: با عنایت خداوند متعال، مظلومیت و حقانیت کاروان کربلا از چشم جهانیان پنهان نماند و بر خلاف پندار یزدیان که تصور می کردند با به شهادت رساندن امام حسین (ع) و همراهانش اسلام برای همیشه از خاطره ها پاک می شود، اما شاهدیم که پس از قرن ها هنوز داستان های تاریخی و عبرت آموز کربلا سینه به سینه نقل می شود و مردم هر روز و هر لحظه بر مصیب های آنان خون می گریند. پرچم اسلام تا همیشه تاریخ برافراشته می ماند تا روزی مهدی موعود (عج) آن را به دست گیرد و بر فراز قله های جهان به اهتزاز در بیاورد.


استاد اخلاق، حاضران در جلسه را به صبر و شکیبایی در برابر مشکلات و سختی ها دعوت کرد و بیان داشت: بالاترین گوهر مورد نیاز انسانها برای یک حیات انسانی صبر است و اگر بتوانیم به این آموزه بزرگ اخلاقی و الهی دست یابیم، بسیاری از مشکلات خود و جامعه در سراشیبی رفع شدن قرار می گیرد.


حجت الاسلام میلانی نژاد، خواستار رعایت بیشتر تکریم ارباب رجوع در ادارات بویژه شهرداریها شد و خاطر نشان کرد: امروز بهترین و موفق ترین مجموعه های اداری و تجاری جهان معطوف بر اصل “مشتری مداری” هستند و اساسا بدون توجه به مطالبات و خواسته های مشروع و قانونی گروه هدف یا مخاطبان نمی توان به موفقیت های چشمگیری دست یافت.


وی، با اشاره به جایگاه اصل مشورت و همفکری در آیات قرآن کریم و بیانات بزرگان دین اذعان داشت: مجموعه شورا و شهرداری از طریق همفکری، مشورت و تعامل سازنده با یکدیگر می توانند خدمت واقعی را به مردم ارایه کنند و رضای الهی را کسب نمایند.


کارشناس الهیات و مسایل دینی گفت: در دنیای کنونی هیچ مساله ای دائمی نیست و تمام خوشی ها و سختی ها می گذرد و آنچه می ماند، «نیک نامی» است.


وی، در پایان از برگزاری جلسات داخلی در ادارات به منظور هماهنگی بیشتر در امر خدمت رسانی به شهروندان تقدیر کرد و گفت: ان شاء ا… بتوانیم در عمل به تکلیف سر بلند بیرون بیاییم و شرمنده خدا و خلق خدا نشویم.


یادآور می شود جلسات شورای برنامه ریزی شهرداری کرج به صورت منظم و هفتگی با مدیریت علی ترکاشوند، شهردار کلانشهر کرج و حضور مدیران مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج، مدیران ستادی و… برگزار می شود و معمولا یکی از چهره های معروف در حوزه اخلاق و فرهنگ و جامعه و مدیریت قبل از آغاز رسمی جلسه و به منظور استفاده حاضران جلسه به ایراد سخنرانی می پردازد.


اتخاذ تصمیمات راهبردی به منظور ارتقای فعالیت های سازمانی و حل مشکلات و موانع پیش رو از مهمترین اهداف شورای برنامه ریزی است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری