جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
افزایش برخورد با رانندگان متخلف در استان البرز
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همایون شریفی امروز  اظهار داشت: طی سال جاری طرح‌های متعددی از سوی پلیس با هدف کنترل و بهبود فرهنگ ترافیکی و برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همایون شریفی امروز  اظهار داشت: طی سال جاری طرح‌های متعددی از سوی پلیس با هدف کنترل و بهبود فرهنگ ترافیکی و برخورد با رانندگان متخلف در سطح استان البرز اجرا شده است.


وی تصریح کرد: هدف اصلی از اجرای طرح‌های فوق جریمه رانندگان نیست، بلکه در تلاش هستیم با ابزار قانونی که در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارد، فرهنگ صحیح ترافیکی را در استان نهادینه کرده و میان رانندگانی که به قانون احترام گذاشته و آنهایی که بی‌توجهی می‌کنند، تفاوت قائل شده باشیم.


*رعایت قانون از سوی اکثریت رانندگان البرزی


این فرمانده ارشد انتظامی افزود: اصلاح فرهنگ ترافیکی نیازمند ابزارها مختلف و اجرای برنامه‌های فرهنگی است و به طور قطع اگر رسانه‌ها و متولیان امور فرهنگی در این حوزه با برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند حرکت نکنند، پلیس به تنهایی نمی‌تواند اهداف کشور را محقق کند.


شریفی گفت: پلیس ابزار قانونی در اختیار دارد و تنها می‌تواند رانندگان متخلف را جریمه و در شرایط خاص خودروی آنها را متوقف و به پارکینگ منتقل کند، اما اینکه این اقدامات تنبیهی با هدف تأمین امنیت شهروندان و خود رانندگان اجرا می‌شود، موضوعی است که باید از سوی نهادهای آموزشی و فرهنگی به ویژه رسانه‌ها در جامعه نهادینه شود.


وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه چه اقداماتی از سوی راهنمایی و رانندگی برای اصلاح فرهنگ ترافیکی در استان و برخورد با رانندگان متخلف انجام شده است، گفت: از ابتدای سال جاری چندین طرح برای برخورد با رانندگان متخلف در سطح استان اجرا شده که نتیجه آن افزایش اعمال قانون از سوی ماموران پلیس است.


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز افزود: خوشبختانه اکثر رانندگان استان به قانون احترام می‌گذارند، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب باید کارهای فرهنگی بیشتری در کنار برخورد قاطع قانونی با متخلفان در سطح استان البرز صورت گیرد.


*افزایش ۲۴ درصدی ثبت تخلفات رانندگی در البرز


شریفی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان ماه آبان در مجموع بیش از ۹۵۰ هزار تخلفات رانندگی در سطح استان البرز از سوی ماموران راهنمایی و رانندگی ثبت شده است.


وی تصریح کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۴ درصد افزایش دارد که نشان دهنده افزایش کنترل عملکرد رانندگان و ثبت تخلفات آنها است.


این فرمانده ارشد انتظامی افزود: همچنین در این مدت حدود ۱۴ هزار موتورسیکلت به دلیل تخلفات راکبان آنها از سوی پلیس توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.


شریفی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه و طی ۸ ماه نخست سال در مجموع بیش از ۷ هزار خودرو که رانندگان آنها تخلفات حادثه‌ساز و پرخطر مرتکب داشتند، از سوی ماموران توقیف شده است.


وی تاکید کرد: همه این اقدامات برای حفظ امنیت شهروندان است و انتظار داریم که تلاش‌های گسترده ماموران راهنمایی و رانندگی توسط رسانه‌ها به درستی برای مردم تبیین شود.


*هدف پلیس فقط جریمه کردن و توقیف خودروها نیست


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز بیان داشت: در تمام اقدامات پلیس نکته‌ای که انتظار داریم مردم آن را درک کنند این است که هدف ما فقط جریمه کردن نیست و اهداف کلان‌تر و مهم‌تری در متن اجرای طرح‌های قانونی مد نظر قرار دارد.


شریفی گفت: هدف اصلی حفظ امنیت شهروندان و تفکیک میان رانندگانی است که به قانون احترام می‌گذارند و به طور قطع پلیس بی‌دلیل خودرویی را متوقف نکرده و راننده‌ای را مورد جریمه مالی قرار نمی‌دهد.


وی تاکید کرد: اگر این اهداف به درستی از سوی رسانه‌ها برای مردم تشریح و تبیین شود، به طور قطع شاهد همکاری بیشتر مردم و رانندگان با ماموران پلیس خواهیم بود که این امر نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه و اجرای طرح‌های فرهنگی میان و بلند مدت است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری