جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
تیم مذاکره‌کننده برای دور بعدی شروط ۵+۱ را آنالیز کند/ نباید در کشور انشقاق ایجاد کرد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عزیز اکبریان  در خصوص مذاکرات هسته ای ژنو با بیان اینکه خوشبختانه با این دیپلماسی جدید یک گام به جلو حرکت کرده ایم، ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عزیز اکبریان  در خصوص مذاکرات هسته ای ژنو با بیان اینکه خوشبختانه با این دیپلماسی جدید یک گام به جلو حرکت کرده ایم، اظهار داشت: هنوز به ایده آل ها نرسیده ایم ولی با توجه به حرکت رو به جلو تیم مذاکره کننده نباید در کشور انشقاق و چالش ایجاد کرد زیرا این خواست دشمن است.


وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته به ایران گفته می شد حق غنی سازی اورانیوم را ندارد اما ایران بر اساس قوانین بر حق خود پافشاری کرد، افزود: دشمن تحریم های سختی را در پی ایستادگی مردم بر حق خود بر ما تحمیل کرد اما هیچ گاه مردم از حق خود عقب نشینی نکردند.


تیم مذاکره کننده برای دور بعدی شروط را آنالیز کند


نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: در قدم های اولیه این مذاکرات حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شد ولی در ابتدای این تفاهم نامه هشت شرط برای ایران آمده است که باید رعایت کند و تیم مذاکره کننده باید از همین زمان آمادگی و انسجام خود را برای دفاع از حقوق مردم داشته باشد و این هشت شرط را نیز برای دور بعدی مذاکرات آنالیز کند.


اکبریان با اشاره به اینکه در این توافقات گفته شده ایران با استفاده از سانتریفیوژهای موجود به کار خود ادامه دهد، تاکید کرد: ما برای تامین سوخت یک نیروگاه حداقل ۱۲۰ هزار سانتریفیوژ نیاز داریم و با سانتریفیوژهای موجود نمی توانیم به کار خود ادامه دهیم.


غرب نباید جلو گسترش فعالیت های ایران را بگیرد


وی ادامه داد: مذاکرات دور بعدی بسیار سنگین خواهد بود و این مشکل باید در دور بعدی حل شود، غرب نباید جلوی گسترش فعالیت های ایران را بگیرد و ما باید در حد نیاز خود تولید سانتریفیوژ داشته باشیم.


نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما به دنبال بمب اتمی نیستیم و بار دیگر اعتماد خود را به جهان نشان می دهیم، تصریح کرد: آژانس انرژی اتمی هر زمان و هر مکان که نیاز باشد برای بازرسی بیاد ما کاملا در چهار چوب قوانین فعالیت می کنیم و این موضوع تا کنون نیز ثابت شده است.


اکبریان به بخش دیگری از این توافقات اشاره کرد و گفتک در بحث آب سنگین اراک نیز فقط مواد ساختمانی را اجازه داده اند اما پولوتونیوم یکی از ضروریات انرژی هسته ای است که تنها در اراک می تواند تامین شود و این موضوع نیز باید در مراحل بعدی رفع شود.


تذکر ضعف ها برای جدیت در دفاع از حقوق مردم است


وی در پایان با بیان اینکه مردم ایران تمامی تحریم های دشمنان را از هر سو تحمل کرده اند و از حقوق حقه خود کوتاه نیامده اند، اظهار داشت: مجلس و دولت نیز هم سو با مردم در دفاع از حقوق ملت ایران خواهند ایستاد، مجلس تیم مذاکره کننده را حمایت می کند اما ضعف های موجود را نیز تذکر می دهد تا در دورهای بعدی مذاکرات از حقوق مردم با جدیت بیشتری دفاع شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری