جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
حاشیه‌نشینی ریشه در سوءمدیریت شهرداری سابق مشهد دارد

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سوء مدیریت‌ها باعث گسترش حاشیه‌نشینی در مشهد شده و نگاه حاکم متولیان سابق در شهرداری به این معضل دامن زده است.

Print Friendly, PDF & Email

حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: سوء مدیریت‌ها باعث گسترش حاشیه‌نشینی در مشهد شده و عدم وجود متولی در این زمینه باعث رهاسازی این مناطق شده است. خبرگزاری فارس: حاشیه‌نشینی ریشه در سوءمدیریت شهرداری سابق مشهد دارد

وی با بیان اینکه عدم یکپارچگی در مدیریت شهر باعث بروز مشکلات در خصوص حاشیه‌نشینی شده افزود: اگر به صورت تخصصی به حاشیه‌نشینان توجه شود، مشکلات این مناطق نیز حل خواهد شد.

فاطمی بیان داشت: مشکلی که موضوع حاشیه‌نشینی را حادتر کرده، نگاه حاکم متولیان سابق در شهرداری مشهد بوده که حاشیه‌نشینان را روستائیان در طمع شهرنشینی می‌دانستند.

** مشکل اصلی مناطق حاشیه‌نشین سوء مدیریت و وضع قوانین غیر کارشناسی

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد ادامه داد: دلیل عمده حاشیه‌نشینی سوء مدیریت و وضع قوانین غیر کارشناسی در مدیریت شهری و به خصوص در زمینه ساخت‌وساز شهری است که مردم را مجبور به ساخت منازل در این مناطق به دلیل عدم رعایت قوانین می‌کند که خود یکی از دلایل مهم گسترش حاشیه‌نشینی است.

وی خاطرنشان کرد: باید نگاه ما نسبت به مناطق حاشیه‌نشین تغییر یابد زیرا آنان با توجه به حضور گسترده در انتخابات و راهپیمایی‌ها، صاحبان اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند و ما باید خدمات شهری را عادلانه در این مناطق توزیع کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری