جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۲
دومین گزینه شهرداری آبیک روی میز استاندار قزوین
با ورود چهارمین شوراهای اسلامی آبیک، 9 عضو جدید شورای اسلامی متشکل از هشت آقا و یک خانم در 12 شهریور ماه سال جاری برای تغییر در مدیریت شهری در ...

با ورود چهارمین شوراهای اسلامی آبیک، ۹ عضو جدید شورای اسلامی متشکل از هشت آقا و یک خانم در ۱۲ شهریور ماه سال جاری برای تغییر در مدیریت شهری در این شهر، به این توافق نظر رسیدند که فرید شریعت پناهی مسئول اداری و کارگزینی و بازرسی شهرداری آبیک را تا تعیین شهردار جدید این شهر به عنوان سرپرست شهرداری معرفی و منصوب کنند. خبرگزاری فارس: دومین گزینه شهرداری آبیک روی میز استاندار قزوین

برای معرفی نخستین گزینه شهردار آبیک، اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در جلسه‌ای، بیش از سه ساعت در خصوص معرفی شهردار جدید به فرمانداری به بحث و تبادل نظر پرداخته بودند.

با پیگیری خبرنگار فارس در آبیک مشخص شد هومن طاهری به عنوان شهردار جدید آبیک از سوی اعضای شورای اسلامی شهر آبیک تعیین و به فرمانداری معرفی شده است.

هومن طاهری که سابقه کار در شهرداری را داشت و به عنوان معاون شهرداری محمدشهر استان البرز مشغول بود، در زمان نصرت‌الله مافی یکی از شهرداران پیشین آبیک، معاون شهردار آبیک بوده است.

گفتنی است، ۱۶ نفر از شهرهای مختلف برای سکانداری شهرداری آبیک به شوراهای اسلامی شهر آبیک معرفی شده بودند که اعضای شورای اسلامی شهر آبیک به این نتیجه رسیدند که هومن طاهری را تعیین کنند.

هومن طاهری اصالتاً اهل یکی از شهرستان‌های استان قزوین بود که با کسب هفت رأی از ۹ عضو شورای اسلامی شهر آبیک در هیئت بدوی تعیین صلاحیت و گزینش استانداری قزوین رد صلاحیت شد، ولی در مرحله دوم با کسب پنج رأی و با اصرار پنج عضو شورای اسلامی شهر آبیک مبنی بر تجدید نظر استانداری قزوین معرفی شد که باز هم نتوانست در هیئت تجدید نظر صلاحیت و گزینش استانداری قزوین، آرای اکثریت را کسب کند.

بنابر این گزارش، با رد صلاحیت هومن طاهری از سوی استانداری قزوین، دومین گزینه شهردار آبیک روز یک‌شنبه هفته گذشته (سوم آذر ماه سال جاری) با آرای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر آبیک انتخاب و برای تایید و ابلاغ حکم به استانداری قزوین معرفی شد.

به گزارش فارس پس از بحث و بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی گزینه‌های مطرح با مناسب دانستن برنامه‌های ارائه شده و تجارب گزینه دوم شهردار آبیک در مسئولیت‌های گذشته شورای شهر، علیرضا امامقلیان شهردار سابق محمودآباد نمونه و مشاور سابق شوراها در استانداری قزوین به عنوان دومین گزینه شهردار آبیک به استانداری قزوین معرفی شده که در زمینه شهرسازی تخصص دارد.

البته ناگفته نماند که چهار عضو شورای اسلامی شهر آبیک به گزینه دیگری غیر از امامقلیان، رأی موافق داده بودند که برای گزینه نخست شهرداری آبیک یعنی هومن طاهری در مرحله معرفی به هیئت تجدید نظر استانداری قزوین نیز پنج نفر از اعضای شورا به طاهری رأی داده بودند و چهار عضو دیگر رأی نداده بودند.

با توجه به گذشت حدود بیش از ۹۵ روز از رفتن علی یحیی‌پور شهردار سابق شهر آبیک و حضور سرپرست شهرداری اعضای شورای اسلامی شهر و با توجه به تاخیر در اجرای پروژه‌ها، ارائه خدمات بیشتر به مردم و تسریع در امور شهری و شهروندان، امیدواریم در انتخاب و تایید شهردار شهر آبیک از سوی استانداری قزوین تسریع بخشیده شود تا علاوه بر خروج شهر از بلاتکلیفی، به وضعیت شهر و شهروندان سر و سامان بهتر و بیشتری بخشیده شود.

گفتنی است، تکلیف دومین گزینه شهردار آبیک به احتمال قوی در هفته آینده مشخص می‌شود.

شهر آبیک با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت از شهرهای بخش مرکزی شهرستان آبیک در شمال آزاد راه تهران – قزوین، مرکز ثقل سه استان تهران، البرز و قزوین و دروازه ورودی ۱۰ استان شمالی و غربی و محور ورودی چهار کشور همسایه به پایتخت است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری