جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۲
تسهیلات بانکی به طرح های عمرانی شتاب می بخشد / خروج موفق ۲ رام قطار شهری از آزمایش های فنی
تسهیلات بانکی به طرح های عمرانی شتاب می بخشد    شهردار کلانشهر کرج از موافقت شورای شهر برای دریافت 100 میلیارد تومان تسهیلات برای سرعت بخشی به اجرای پروژه های عمرانی ...
تسهیلات بانکی به طرح های عمرانی شتاب می بخشد


   شهردار کلانشهر کرج از موافقت شورای شهر برای دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای سرعت بخشی به اجرای پروژه های عمرانی خبر داد و اظهار داشت: با افت درآمدهای حاصله، اخذ تسهیلات از سیستم بانکی بهترین گزینه برای جلوگیری از بروز تاخیر در بهره برداری از پروژه های عمرانی است. “علی ترکاشوند” در آیین متمرکز افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی منطقه ۵ شهرداری کرج که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج، فرمانداران شهرستانهای کرج و فردیس، تعدادی از خانواده های معظم شهداء، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، جمعی از مدیران مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج، معاونان و مدیران ستادی شهرداری کرج، فرماندهان نظامی و انتظامی، معتمدین محلات و جمعی از شهروندان در محل بلوار جدید الاحداث شهید مصطفی خمینی (ره) برگزار شد، ضمن گرامیداشت “هفته بسیج”، این ایام را یادآور رشادت های دریادلان بسیجی دانست و گفت: همانطور که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرموده اند؛ «بسیج لشکر مخلص خداست.» و امروز میهن اسلامی اقتدار و کیان خود را از دلاوری های آنان وام دارد.وی افزود: تمامی آحاد ملت “بسیجی” هستند و امیدوارم مسئولان با قدر دانستن فرصت نوکری به ملت، خادمان خوبی برای مردم باشند. ترکاشوند، با تشکر از حسن اعتماد شورای شهر برای انتخاب دوباره اش به عنوان “شهردار کرج” خاطر نشان کرد: شورای چهارم کرج بر اساس عهد و پیمانی که با مردم بسته ، خود را “خادم” شهروندان می داند و خدمتگزاری صادقانه را سولوحه وظایفش قرار داده که شهرداری در این مسیر با شورای شهر یکدل و یکرنگ و همراه است. وی، به درخواست مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج برای موکول کردن آیین افتتاحیه پروژه ها به بعد از ماه های محرم و صفر اشاره و خاطر نشان کرد: در جلسه خصوصی به مدیر منطقه گفتم که هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم شریف نیست و مفتخریم که همیشه و همواره خادم شهروندان هستیم. ترکاشوند، از زحمات مسئولان گذشته و کنونی برای به ثمر نشستن پروژه های عمرانی منطقه ۵ شهرداری کرج تقدیر و تشکر کرد. شهردار کرج با تصریح بر اینکه شهرداری یک شرکت سهامی عام است، افزود: شهرداری با درآمدهای حاصل از جیب مردم خدمت رسانی می کند و میزان مانور این سازمان در تعریف و اجرای پروژه های شهری به چندین آیتم بویژه رونق ساخت و سازهای شهری بستگی دارد که در صورت خلل در بحث های درآمدی، بهره برداری از پروژه های شهری نیز به تاخیر می افتد. در همین راستا و با توجه به رکود اخیر در ساخت و سازهای شهری، شورای شهر برای جلوگیری از بروز تاخیر در بهره برداری از پروژه ها با دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک شهر موافقت کرد که ان شاء ا… بزودی جذب می شود. ترکاشوند، از برگزاری نشست مشترک با فرماندار جدید کرج به منظور بررسی راههای تقویت تعامل و همکاری های دو جانبه خبر داد و بیان داشت: خدمت به مردم فصل مشترک ادبیات دولت و مدیریت شهری است و شهرداری و فرمانداری بر تسریع در روند خدمات رسانی و از میان برداشتن موانع پیش رو تاکید دارند.


تغییرات زیربنایی در ساختار اقتصاد، رفاه اجتماعی را فراهم می کند


معاون اداری مالی شهرداری کرج گفت: تغییرات اساسی و زیربنایی در ساختار اقتصاد، چرخه اقتصادی را فعال و به تبع آن رفاه اجتماعی را فراهم می کند.محمدرضا رضاپور با بیان این مطلب به تغییرات زیربنایی عمده ای که در ساختار اقتصادی کشور رقم خورد اشاره کرد و افزود: برغم مسائل و معضلاتی که در زمینه اقتصادی شاهد آن بودیم، شهرداری کرج مسیر معتدلی را در خصوص ایجاد مسائل رفاهی طی کرد. وی گفت: رشد اقتصاد شهری و به تبع آن افزایش سطح خدمات اجتماعی که زمینه ساز توسعه و افزایش سطح رفاه شهروندی است در صورتی محقق می شود که زیرساخت های تامین منابع مالی مهیا شود. رضاپور با اشاره به نقش مردم در به حرکت درآوردن چرخ های اقتصادی، عنوان کرد: بخش عمده ای از این تغییر و تحولات در پی خط مشی و سیاست گذاری های کلان مبنی بر مشارکت بیش از پیش مردم در عرصه های مختلف پدیدار می شود.


 خروج موفق ۲ رام قطار شهری از آزمایش های فنی


مدیرعامل سازمان قطارشهری کرج و حومه با بیان اینکه اولویت اول فاز یک، برای اجرای مرحله ریل گذاری مهیا شده است، گفت: ۲ رام قطار خریداری شده از تست های دینامیک و استاتیک موفق خارج شدند.اصغر همتی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۴ و نیم کیلومتر ریل خریداری شده که به محض تزریق اعتبار، این ریل ها نصب خواهد شد.همتی اضافه کرد: هم اکنون مراحل سیویل و سازه بتنی در ایستگاه ها در حال انجام است که بعد از آن نیز مرحله سیگنالینگ قرار دارد. برای اجرای مرحله  فوق و نصب سیگنالینگ نیازمند عقد قرارداد با شرکت خارجی هستیم که مراحل اولیه آن در حال اجرا است.وی همچنین به انجام تست دینامیک و استاتیک ۲ رام قطار خریداری شده توسط این سازمان اشاره کرد و بیان داشت: اکنون این قطارها آماده سیر و حرکت برای عبور روی ریل ها هستند. این مسئول اضافه کرد: تست های مذکور روی خط ۱ متروی تهران انجام شد و بیانگر آمادگی کامل ۲ رام خریداری شده برای بهره برداری بود. مدیرعامل سازمان قطارشهری کرج، خاطرنشان کرد: قطارها مسیر پایانه فتح آباد تا ایستگاه شهید بهشتی را در دو مرحله طی کرده و مورد آزمایش های دینامیکی و استاتیکی قرار گرفتند. همتی تعداد ایستگاه های در حال احداث در فاز یک قطار شهری کرج را ۱۰ ایستگاه عنوان کرد و ادامه داد: طول هر یک از این ایستگاه ها ۱۶۰ متر و عرض آن ۱۷ متر است که با ارتفاعی معادل ۱۵ متر در حال احداث می باشد. وی یادآور شد: به عنوان مثال ایستگاه k در بوستان جهان در مرحله بتن ریزی سقف قرار دارد و سکو و دیواره های آن زده شده است. همچنین سکو و سقف ایستگاه j در میدان سپاه زده شده و در حال تکمیل سقف تیکت هال یا فروش بلیط می باشیم. این مسئول ابراز امیدواری کرد: با مساعدت دستگاه ها و مسئولان استانی و کشوری و با تزریق به موقع منابع مالی و اعتباری، بتوان به سرعت نسبت به بهره برداری از این طرح ملی اقدام کرد.


” بسیج ” تجمیع همه خوبی ها و بسیجی ” حافظ ارزشهای ارزنده است


   شهردار کرج: ” بسیج ” تجمیع همه خوبی ها و خصلت های ارزشی و ” بسیجی ” حافظ ارزش های ارزنده است.علی ترکاشوند در آیین تجلیل از بسیجیان شهرداری کرج، با  اشاره به فرارسیدن  پنجم آذر،  روز بسیج مستضعفان و نیز رسالت اصلی بسیج با تبریک این روز به بسیجیان، عنوان کرد: نظام و ایران اسلامی ، واژه بسیج و بسیجی را از انقلاب به یادگار دارد و نمود آن نیز در هشت سال دفاع مقدس آشکار شد.وی اضافه کرد: ” بسیجیان ” با ولایتمداری و صیانت از ارزش های اسلامی، آرمان های انقلاب را پاس داشتند و حاصل آن نیز، بقاء و تداوم نظامی است که آسایش و آرامش را برای مردم ایران زمین رقم زد. ترکاشوند با بیان اینکه، نیروهای مخلص بسیجی در سال‌های دفاع مقدس و در سال‌های پس از آن، همواره در جهت پیروی از ولایت و تحقق آرمان های نظام در صف اول مبارزه بوده‌اند، اظهارداشت: بصیرت و دانش بسیجی به قدری گسترده و عمیق است که دشمن همیشه از جاری  و ساری شدن این افکار هراس دارد زیرا نقطه عطف تفکر یک بسیجی در نابودی دشمن خلاصه شده است. وی با عنوان اینکه، نیروهای بسیجی همواره، همراه ملت هستند، گفت: زمان برای این قشر ارزشی معنا و مفهوم ندارد و آنها همواره به دنبال بصیرت افزایی در جامعه هستند و در زمان هایی که جامعه با بحران مواجه است، نفر اول در میدان‌ مبارزه می ایستند. ترکاشوند، اظهارداشت: شهرداری کرج به حضور نیروهای بسیجی خود می بالد و به آنها افتخار می کند.


کمبود کتابخانه در سطح شهر مشهود است


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی بانوان و خانواده شورای شهر کرج لزوم ایجاد کتابخانه های شبانه روزی در سطح شهر را یادآور شد و این امر را به واسطه نیاز اقشار مختلف به ویژه جوانان مهم ارزیابی کرد.فاطمه اسکندری با یادآوری نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با مدیر کل نهاد عمومی کتابخانه های استان البرز این نشست را به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های استان و شاخص های فرهنگی مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت: کمبود کتابخانه در استان البرز موضوع مهمی است که با توجه به جمعیت جوان این شهر خودنمایی می کند. این عضو شورای شهر کرج، با بیان اینکه به عنوان یک استاد دانشگاه و نماینده مردم خود را در قبال این دانشجویان مسئول می بینم، کمبود سرانه کتابخانه ها به ویژه کتابخانه های شبانه روزی را یادآور شد و گفت: بسیاری از جوانان و دانشجویان برای بهره مندی از تنها کتابخانه شبانه روزی کرج صف می کشند و ازدحام این جوانان در ساعات مختلف شبانه روز در این مرکز یکی از موارد مهمی است که مسئولان فرهنگی شهر نباید از آن غفلت کنند.


 “سعیدی سیرایی” سکاندار سازمان فرهنگی شهرداری کرج شد


آیین تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج برگزار شد و با تقدیر از زحمات “جوادی آملی”، “سعیدی سیرایی” سکان هدایت این مجموعه را بر عهده گرفت. آیین تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج ظهر امروز با حضور معاون فرهنگی – اجتماعی شهرداری کرج برگزار شد و با خداقوت به محمدجواد جوادی آملی که پس از سالها فعالیت در امور شهری بازنشسته شد، برای حسین سعیدی سیرایی آرزوی موفقیت شد تا وی با ایده و افکار جدید بتواند اوضاع فرهنگی شهر را سامان بهتری بخشد.  معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج در این آیین با تبریک ایام هفته بسیج به دلاورمردان این عرصه، گفت: وجود روحیه بسیجی در هر کاری روند رو به رشد و اعتلا را در پی خواهد داشت.رضا حسینی ادامه داد: تفکر و روحیه بسیجی پایه ها و ستون های نظام ایران اسلامی را مستحکم کرده است، افزود: با وجود این روحیه هیچ قدرتی نمی تواند در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردنکشی و حق و حقوق مردم ما را تضییع کند. این مسئول فرهنگی در ادامه با اشاره به ویژگی های فرهنگی کرج گفت: با توجه به وجود قومیت های متنوع در کرج، کارهای فرهنگی در این کلانشهر ویژگی های خاص خود را دارد و مسئولان باید با ظرافت بیشتری عمل نمایند. وی افزود: حوزه فرهنگ فراتر از تعاریف موجود است و بایستی با نگاه کارشناسانه به بررسی آسیب ها، مشکلات و نیازهای حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بپردازیم و برای حل آنها برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت تدوین کنیم.


 ویژه برنامه های پایگاه حضرت زینب(س) شهرداری کرج/ حضور آجرلو و اسکندری در دو مراسم پایگاه بسیج خواهران


پایگاه بسیج خواهران حضرت زینب (س) شهرداری کرج در هفته بسیج روزهای پُر کاری را پشت سر گذاشتند و بانوان بسیجی خانواده مدیریت شهری کرج با تدارک ویژه برنامه های متنوع، درس وحدت و یکدلی را در مدرسه بسیج تمرین کردند؛ “آجرلو” و “اسکندری” دو عضو بسیجی و بانوی شورای شهر کرج نیز حضور فعالی در برنامه ها داشتند. بسیج یادگار امام خمینی (ره) و شجره طیبه‌ای است که در گلزار انقلاب اسلامی روییده و رشد کرده و روز به روز تنومندتر وریشه‌دار تر شده است و اخلاص و ایمان توام با حضور آگاهانه و شجاعانه بسیجیان در صحنه‌های گوناگون ایثار و ازخودگذشتگی، این نهاد مقدس را به مثابه الگویی کارآمد در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه دفاعی فرا روی جوامع مستقل و حق طلب قرارداده است.حماسه آفرینی‌های دریادلان بسیج طی ۸ سال حماسه دفاع مقدس و مجاهدت خستگی‌ناپذیر آنان در دوران بازسازی و درخشش در فتح قله‌های علم و معرفت شاهدی بر این مدعاست.در همین راستا، پایگاه بسیج حضرت زینب (س) خواهران شهرداری کرج در هفته بسیج روزهای پُر کاری را پشت سر  گذاشت و بانوان بسیجی خانواده مدیریت شهری کرج با تدارک ویژه برنامه های متنوع، درس وحدت و یکدلی را در مدرسه بسیج تمرین کردند؛ “آجرلو” و “اسکندری” دو عضو بسیجی و بانوی شورای شهر کرج نیز حضور فعالی در برنامه ها داشتند.برگزاری همایش بانوان بسیجی شهرداری کرج در محل نمازخانه شهرداری مرکز از جمله برنامه های پایگاه حضرت زینب (س) در هفته بسیج بود.همچنین این پایگاه در برنامه ای مشترک با پایگاه بسیج برادران حوزه ۸ حضرت سید الشهداء شهرداری کرج گردهمایی بزرگی را با حضور فرماندهان بسیج، مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر کرج برگزار کردند.اقداماتی در حوزه عفاف و حجاب و آشنایی بیشتر بانوان با حجاب برتر از دیگر ویژه برنامه ها است.در یکی از برنامه های هفته بسیج که امروز با حضور آجرلو و اسکندری، دو عضو بانو و بسیجی شهرداری کرج برگزار شد، شاهد غباروبی گلزار شهدا با همکاری هئیت انصار و هماهنگی سازمان اتوبوسرانی کرج بودیم که بانوان بسیجی شهرداری کرج با تقدیم تاج گل و قرائت فاتحه و زیارت نامه، مقام شهدای والامقام هشت سال جنگ تحمیلی و ایام انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.در بخش دوم این برنامه، بانوان بسیجی شهرداری کرج با همراهی دو عضو شورای شهر سری به خانواده شهید سرپاس زدند و مراتب ارادتمندی خود را به مقام والای آن شهید ابراز داشتند.


تبلیغات محیطی با محوری نوین اکران شود


 مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج، تاکید کرد: تبلیغات محیطی با محوری نوین طراحی و اکران شود تا شهروندان بیشترین سهم را از زیبایی های شهری ببرند.رضا فیض در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان این مطلب افزود: برای تحقق این مهم ضروری است از اکران سلیقه ای تبلیغات محیطی در سطح شهر جلوگیری شود.وی با بیان اینکه، انجام این مهم با هدف تحول سیما و منظر شهری به صورت هدفمند دنبال می شود، عنوان کرد: در این راستا ساماندهی تابلوهای تبلیغات محیطی در سطح شهر امری اولویت دار است. فیض با تاکید بر ایجاد مبلمان شهری یکپارچه عنوان کرد: طراحی شهر در واقع خلق یک اثر هنری بزرگ است که محور آن نیز برآوردن نیازهای بصری شهر به لحاظ بصری زیبا سازی است.وی، ایجاد محیطی خلاق برای مردم و شهر را هدف برجسته و شاخص برنامه های سازمان زیباسازی ذکر و عنوان کرد: محیط های زیبا به لحاظ بصری آزادی انتخاب به افراد می دهد و زمینه خلاقیت را برای فعالان این عرصه فراهم می کند.این مسئول، ایجاد امکانات مناسب شهری را امری مهم خواند و عنوان کرد: تحقق این مهم نیاز به فراهم آوردن عناصر مکمل دارد که ساماندهی مبلمان شهری از مهمترین ارکان آن می باشد.فیض، مبلمان شهری را مجموعه وسیعی از ساختارها و عناصر زیباسازی شهری دانست و گفت: یکپارچه سازی و اشتراک مداری در ساختار زیباسازی از مهمترین مسائلی است که به منظور فراهم آوردن بسترهای مناسب برای ایجاد ساختارهای زیباسازی شهری باید به نحو مطلوبی لحاظ شود.


شهر به استقبال مانور بزرگ زمستانی می رود


 جلسه هماهنگی برگزاری مانور بزرگ زمستانی شهر کرج برگزار شد و زمان برگزاری این مانور دوازدهم آذرماه جاری در نظر گرفته شد.در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف مرتبط با حوزه شهری و راهور برگزار شد، معاون خدمات شهری شهرداری کرج روز دوازدهم آذرماه را برای برپایی مانور فوق در بلوار سرداران معرفی کرد.حسن مدیرروستا زمان برگزاری مراسم را ۸ صبح و بعد از ساعت اوج ترافیک عنوان کرد و ادامه داد: مانور زمستانی معاونت خدمات شهری هر ساله با به کارگیری تجهیزات و امکانات معاونت برگزار می شد. اما امسال با توجه به اهمیت امنیت و آسایش روانی شهروندان تصمیم گرفتیم، این مانور را در حجم بزرگ تر برگزار کرده و دیگر دستگاه های مرتبط با امر بحران را نیز در برگزاری آن دخیل نماییم.مدیرروستا هدف از اجرای این مانور را ایجاد هماهنگی و ارتقای تعامل با دستگاه های مرتبط در زمان بحران برشمرد و اظهار داشت: شهروندان باید نسبت به دارایی ها، تجهیزات و امکانات واقعی شهر در مواقع بحران آگاهی داشته و به داشته های شهر در این زمینه دلگرم باشند.این مسئول مجری طرح فوق را سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج ذکر کرد و از مسئولان دیگر دستگاه های متولی برگزاری مانور بزرگ زمستانی خواست نظرات کارشناسی خود را برای برپایی هر چه بهتر مراسم ارائه دهند.مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج نیز در این جلسه ضمن تقدیر از هماهنگی و حضور نمایندگان دستگاه ها، گفت: آمادگی برای اجرای این طرح از حدود دو ماه قبل با انتخاب دبیر اجرایی طرح کلید خورده است.غلامرضا رضوانی خاطرنشان کرد: به منظور هماهنگی بیشتر برای اجرای مانور، مرحله پیش مانور با هماهنگی معاونت خدمات شهر برگزار گردید و طی آن نکات لازم برای رفع مشکلات و ضعف های آن اعلام و مرتفع شد.


شهروندان نمره قبولی را به شهرداری می دهند


مدیر منطقه ۴ شهرداری کرج در ارزیابی از اقدامات صورت گرفته اخیر در سطح منطقه، عنوان کرد: در واقع شهروندان نمره قبولی را به شهرداری و عملکرد این دستگاه خدمت رسان شهری می دهند.فرج الله ایلیات با بیان این مطلب افزود: اهمیت نظر و عقیده شهروندان در خصوص نحوه عملکرد شهرداری مهم است و ارزیابی شهروندان در واقع کارنامه ای از اقدامات شهرداری است.ایلیات با تاکید بر ضرورت، رفع مشکلات مردمی و پاسخگویی به نیازهای آنها، گفت: شهرداری منطقه ۴ در خصوص اجرای برنامه ها و فعالیت هایی که منجر به رفع مشکلات مردمی در سطح منطقه می شود، تاکید دارد.وی عنوان کرد: سیاست ها و برنامه ریزی های مدیریتی در شهرداری این منطقه بر پایه ایجاد ساختارهای رفاهی و افزایش سرانه های خدماتی است به گونه ای است که شهروندان از دریافت خدمات رضایت داشته باشند.


 دغدغه های فرهنگی شهر زیر ذره بین کمیسیون فرهنگی شورا رفت


کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در جلسه ای میزبان مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز شد تا دغدغه هاو چالش های فرهنگی شهر با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی، معاون فرهنگی شهرداری کرج ، مدیرعامل سازمان پارکها و مدیر کل کتابخانه های استان البرز بررسی شود.رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی، خانواده و بانوان شورای شهر کرج در این نشست با تاکید بر لزوم ساختار سازی فرهنگی، احساس تعلق خاطر و هویت بخشی در بین شهروندان را یادآور شد و گفت: در حال حاضر نبودن هویت شهری یکی از دغدغه های مهمی است که نیازمند توجه است.سعید فیروزگاه ادامه دارد: با توجه به وجود قومیت های مختلف در کرج و حضور چندین ساله افراد در این شهر هنوز احساس تعلق و عرق نسبت به این شهر وجود نداشته و بسیاری خود را متعلق به شهر و استان خود می دانند.این مسئول ادامه داد: باید با برنامه های فرهنگی ویژه احساس تعلق به شهر را در شهروندان نهادینه کرد.وی در ادامه لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی را یادآور شد و بیان کرد: لازمه پویایی فرهنگی ترویج فرهنگ کتابخوانی است که باید بسترهای این امر در کلانشهری با ظرفیت های کرج فراهم شود.فیروزگاه با بیان اینکه باید از تمام ظرفیتها بهره برد، پارکهای سطح شهر را فضایی مناسب به منظور توسعه فرهنگی دانست و گفت: باید در پارکهای سطح شهر فضاهای باز برای گفتگوها و مباحث آزاد در زمینه های مختلف از جمله مباحث فرهنگی، مذهبی و اعتقادی تعبیه و راه اندازی شود تا از این رهگذر شاهد برگزاری نشست های مختلف از جمله تفسیر قرآن و نهج البلاغه به ویژه برای نسل جوان باشیم.


 “باغستانی” گوش شنوای “رحیمی” شد/نقاط ضعف و قوت منطقه ۵ بازخوانی شد


در ادامه “دیپلماسی بازدید” اعضای شورای شهر، “محمدصادق باغستانی” در سفری نیمروزه مهمان منطقه ۵ شهرداری کرج شد و ضمن بازدید از پروژه های عمرانی و گفتگوی رو در رو با شهروندان، گوش شنوای “رحیمی”، مدیر منطقه در زمینه اقدامات این منطقه شد.به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نزدیک به دو دهه قبل (۱۳۷۴) مسئولان وقت برای بهبود  وضعیت خدمات رسانی شهری در بخش هایی از مناطق: حصارک، دهقان ویلا، مالک اشتر، خیابان المهدی، گلشهر و… با تولد منطقه ۵ شهرداری کرج موافقت کردند؛ منطقه ای با ۱۱۶۷۸۹۶ مترمربع وسعت که با شهرداریهای مناطق ۴، ۶ و شهرداری کمالشهر همسایه است. منطقه ۵ کرج نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را در قلب خود جای داده و یکی از مناطق استراتژیک  شهری ایران کوچک است.برای برشمردن اهمیت منطقه ۵ شهرداری کرج از نگاه تیم جدید مدیریت شهری کرج همین بس که در ده روز گذشته شاهد بازدید “علی ترکاشوند” شهردار کرج، “محمدرضا فیض” مدیر عامل سازمان زیباسازی و “محمدصادق باغستانی” رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر کرج از سطح منطقه بودیم. بر اساس آنچه روابط عمومی منطقه ۵ شهرداری کرج روایت کرده؛ “باغستانی” ضمن بازدید از پروژه های عمرانی و خدماتی سطح منطقه، با برخی شهروندان به صورت چهره به چهره گفتگو کرده است.رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر کرج اظهار داشت: رفع دغدغه های شهروندان در بخش های مرتبط با مدیریت شهری نیازمند بازدیدهای میدانی و اطلاع دقیق از مطالبات شهروندان است.وی افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل پاییز و پیش رو بودن فصل زمستان، انجام اقدامات لازم برای هدایت آبهای سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی معابر از مطالبات اساسی مردم است که بایستی مد نظر واحدهای خدمات شهری قرار گیرد.باغستانی گفت: همچنین شهروندان خواستار نظارت بیشتر بر اجرای آسفالت کاری و جدول گذاری معابر سطح شهر شدند و بر پیگیری متوازن کمیت و کیفیت پروژه های شهری تاکید کردند.


بازدیدی متفاوت از پایگاه خبری/لازمه بقای یک رسانه به روز بودن است


عضو شورای اسلامی شهر کرج امروز در بازدیدی متفاوت میهمان پایگاه خبری مدیریت شهری کرج شد و دقایقی به گپ و گفت با عوامل این مجموعه پرداخت. دکتر میر ابراهیم صدیق امروز در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج حاضر شد و در نشستی متفاوت در جریان روند فعالیت های این پایگاه خبری قرار گرفت. این نشست به نوعی متفاوت و با نگاهی دقیق از سوی این عضو شورای شهر انجام شد. رویکرد و نگاه خاص این عضو شورا به بحث اطلاع رسانی و حضور در فضای مجازی نگاهی در خور و متفاوت بود که این نشست را به نشستی صمیمانه برای ارائه دیدگاهها تبدیل کرد.میر ابراهیم صدیق در این نشست با ارائه تعریفی از اطلاع رسانی با بیان اینکه، این امر از ضرورت های بسیار مهمی است که همه دستگاه ها، سازمان ها، نهادها و ادارات به آن نیاز دارند، عنوان کرد: اطلاع رسانی علمی است که با گردآوری منابع اطلاعاتی نسبت به اشاعه این منابع و آگاه سازی جامعه اقدام می کند.وی با اشاره به گسترش جامعه جهانی همچنین پیشرفت فناوری و تغییر در نگرش مردم در دنیای امروزی بر ضرورت اطلاع رسانی از سوی دستگاه های مختلف شهری تاکید کرد و گفت: علاوه بر این موضوع اطلاع رسانی زمینه را برای استقبال مدیران به این امر مهم را به نحو شایسته و مطلوبی فراهم آورده است.صدیق، خروجی موضوع اطلاع رسانی را مهم ارزیابی کرد و افزود: حاصل و رهارود خبر و خبر رسانی مدیران را متقاعد کرده است که اطلاع رسانی دقیق، شفاف و جامع از عملکرد سازمان، می تواند زمینه را برای دوستی مردم و مسئولین و به تبع آن بهره گیری از ایده های شهروندی، همچنین آشنایی با مشکلات شهری فراهم آورد.این عضو شورای اسلامی شهر، تحقق آیتم های فوق را گامی جهت دستیابی به اهداف و برنامه های مدیریتی ذکر و عنوان کرد: این مهم همچنین تاثیر بسزایی در انتفاع و آبادانی جامعه شهری ایفا می کند.


راه اندازی ناحیه ویژه خدمات شهری در منطقه ۹ کرج


 مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج از راه اندازی ناحیه ویژه واقع در ابتدای جاده محمد شهر جنب ایستگاه مترو خبر داد.مجید کمالی نژاد رائه خدمات کیفی به شهروندان را برآیندی از توان مدیریت شهری ذکر و عنوان کرد: در راستای حمل و نقل مطلوب، زیبا سازی و فضای سبز قابل قبول، جمع آوری مناسب زباله و توسعه منطبق بر نیازهای شهروندان در محدوده جاده محمدشهر ناحیه ویژه راه اندازی شد.این مسئول با اشاره به ساخت و سازها در منطقه و حساسیت کنترل ساخت و سازها، زیباسازی و خدمات شهری بر ساماندهی حمل زباله ها تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین وظایف شهرداری راه اندازی نواحی به منظور نظارت دقیق بر روند ساخت و سازها و ساماندهی همچنین مدیریت علمی بر آن و برنامه ریزی برای جمع آوری صحیح بر نظافت شهر است.وی تکریم شهروندان و تلاش برای ساختن شهری زیبا را سرلوحه فعالیت های شهرداری اعلام کرد و گفت: فضای شهر نیازمند به نشاط و سرسبزی است تا فشارها و استرس های ناشی از خستگی زندگی پر تنش شهری را بکاهد.


 شهرداری پیشتاز رفع معضل آبگرفتگی معابر باشد/چرایی بروز مشکل شناسایی شود


رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر کرج، تاکید کرد: نیاز است با توجه به شروع فصل بارش، شهرداری با همه توان و ظرفیت موجود، پیشتاز رفع معضل آبگرفتگی در معابر و مناطق سطح شهر باشد.مریم قهرمانی با بیان این مطلب افزود: وجود مشکلات ساختاری در کرج به بروز معضل و مشکل آبگرفتگی در سطح برخی مناطق و معابر شهری دامن زده است.وی با تاکید بر رفع معضلات زیرساختی، عنوان کرد:  برطرف شدن این معضل، نیاز به تعریف و تدوین برنامه ای ویژه و جامع دارد که پایه و مبنای آن نیز باید، اقدامات کارشناس و انجام پژوهش های عمرانی باشد.این مسئول با بیان اینکه، معاونت خدمات شهری شهرداری، متولی برطرف کردن مشکل آبگرفتگی در سطح مناطق است، گفت: در بحث خدمات شهری با توجه به شرایطی که در خصوص جمع آوری آبهای سطحی وجود دارد، باید مطالعات کارآمدی از سوی کارشناسان صورت گیرد.قهرمانی اذعان داشت: مسائل شهری عمیق و گسترده هستند و این موضوع پرداختن به موضوعات شهری با محور انجام مطالعات دقیق و کارشناسی را دو چندان می کند.وی تاکید کرد: پیش از انجام هر اقدامی و پیش از تعریف و تدوین هر طرح و برنامه ای باید مطالعات گسترده ای انجام شود تا ضریب خطا در انجام طرح به حداقل برسد.


شهر در پناه خیمه محرم جان گرفت/بالغ بر۴۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری فرهنگی در محرم امسال


 معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج، از اعطای مبلغی معادل ۴۳۰ میلیون تومان از سوی این معاونت به هیئات مذهبی شهر کرج در دهه نخست ماه محرم خبر داد.مصطفی رضاحسینی گفت: محرم امسال پر جنب و جوش تر از سال های گذشته برگزار شد و ما شاهد بودیم که روزهای قبل از آغاز محرم عاشقان و دلباختگان حسینی(ع) بویژه جوانان و نوجوانان در تکاپوی تدارکات برای برگزاری مراسم بودند.وی با بیان اینکه این همان چیزی است که مابه آن اعتقاد داریم، اضافه کرد: مراسم عزای حسینی حرکتی است که درست پاتک به برنامه ها و طرح های دشمن تلقی می شود؛ چرا که بدخواهان و دشمنان شیعه تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با واردکردن برخی نکات ریز انحرافی، در بیان مطالب، نقل قول ها، روایات، شیوه ها و مکان های عزاداری، شمایل عزاداران و حتی جلوه دولتی دادن به آن در یک فرایند دراز مدت، نسل های آینده را از واقعیت کربلا دورنگه دارند.حسینی تاکید کرد: اما این دشمنان غافل از این هستند که همان جوشش و حقانیتی که باعث شده تا واقعه تاسوعا و عاشورای حسینی علیرغم همه تغییر و تحولات تاریخی سیاسی، فرهنگی و همه تلاش های ضد شیعی بعداز یک هزار و ۴۰۰ سال هر روز زنده تر و سینه به سینه منتقل شود حکایت از آن دارد که یک موضوع ساده و بی حکمت نبوده است.مصطفی رضاحسینی افزود: ما با اعتقاد به این مهم که نباید این قبیل امور از جنبه مردمی بودن خارج شده و رنگ و بوی دولتی بگیرد در کمیسیون فرهنگی شورای شهر حاضر و با تدبیر نمایندگان مردم کرج در شورای شهر و هدایت های شخص شهردار، سعی کردیم با کمکی هر چند مختصر، پوششی برای تعدادی از هیات های مذهبی موجود باشیم تا با این انگیزه نسبت به اجرای هرچه بهتر و مناسب تر برنامه های محرم اقدام نماییم. رضاحسینی با اشاره به ضرورت خروج از فعالیت های کلیشه ای و تکراری ادامه داد: در حقیقت کوشیدیم با این اقدام کار را از حالت کلیشه ای اداری به سمت و سوی مردمی و در دل کوچه پس کوچه های محلات هدایت کنیم و مشارکت را معنا کنیم؛ چرا که رمز ماندگاری در حضور مردم و اعتقادات قلبی آنان نهفته است و به نظر می رسد به لطف خدای متعال، در گام نخست نیز موفق بوده ایم.این مسئول، موفقیت فوق را حاصل انجام یک کار مشترک بین شورای اسلامی شهر کرج بویژه کمیسیون فرهنگی، معاونت اداری و مالی شهرداری که نه صرفاً به صورت یک بحث اداری، بلکه بسیار نزدیک و اعتقادی مساله را دنبال کردند و همچنین دستگاه ها، گروه ها و هیات های مختلف مذهبی در نقاط مختلف شهر کرج دانست که در نهایت خروجی خوبی از آن حاصل شد.


 ترابیان: قابیلتها درحوزه پژوهش تقویت شود/آقامحمدی: ضعف های درون سازمانی با نقد شرایط آشکار می شود


معاون سابق برنامه ریزی و توسعه شهرداری کرج گفت: شناخت قابلیت ها در حوزه پژوهش و برنامه ریزی بسیار مهم است و از الزامات پیشرفت برنامه ها و اهداف این حوزه بشمار می رود. مهرداد ترابیان در جلسه معارفه معاون جدید معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری کرج با بیان این مطلب افزود: برای حوزه برنامه ریزی شناخت ظرفیت ها و قابلیت ها با توجه به اینکه، این حوزه نیاز به ” به روز ” شدن دارد، حائز اهمیت است.وی با ارزیابی مثبت از عملکرد کارشناسان و پرسنل فعال در حوزه برنامه ریزی عنوان کرد: در این حوزه پتانسیل های متعددی وجود دارد که با بررسی بیشتر و  قابلیت تعمیم پذیری یافته های پژوهشی از سوی کارشناسان  شناسایی و ارتقاء می یابد.ترابیان در خصوص اهمیت حوزه برنامه ریزی و توسعه شهری، عنوان کرد: شهر و شهرنشینی مقوله ای مهم است که به تناسب گذر زمان تغییر می کند و این تغییرات خود شرایط خاصی را ایجاد می کند که بی شک ساماندهی و همگام شدن با آن نیاز به تعریف برنامه های ویژه و خاصی دارد.وی گفت: امروزه افزایش سریع جمعیت و توسعه شهرها،  مسائلی را نمایان می کند که موضوع برنامه ریزی برای دستگاه های مختلف به ویژه مدیریت شهری را دو چندان می کند.ترابیان ضمن قدرانی از پرسنل حوزه برنامه ریزی و توسعه شهری، نحوه همکاری کارمندان این حوزه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بی شک تلاش صادقانه این همکاران، نقش بسزایی در ارتقاء برنامه ها و اهداف معاونت برنامه ریزی داشته است.وی اظهارامیدواری کرد: در سیستم جدید معاونت برنامه ریزی اقدامات مهم و کارآمدی از سوی برنامه ریزان و کارشناسان تدوین و در راستای توسعه و آبادانی شهر اجرایی شود. در ادامه این جلسه نیز، بهروز آقامحمدی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری کرج بر ضرورت شناخت نقاط قوت و ضعف مجموعه تاکید کرد و گفت: کارشناسان و پرسنل این حوزه باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشند و در این مسیر اقدام به نگارش محدودیت ها و نقاط ضعفی که مانع پیشرفت برنامه های این حوزه است، نمایند.ی با تاکید بر اینکه شرایط موجود در مجموعه باید نقد شود، افزود: از طریق این سیاست گذاری می توان ضعف ها را شناسایی و آنها را از مدار کاری خارج کرد.


افزایش همبستگی اجتماعی نقطه عطفی برای رسیدن به اهداف کلان مدیریت شهری است


مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج عنوان کرد: افزایش همبستگی های اجتماعی، نقطه عطفی برای رسیدن به اهداف کلان مدیریت شهری است.حسین شریف کاظمی گفت:  تقویت روابط مطلوب همسایگی،  افزایش احساس تعلق محله‌ای ، افزایش ماندگاری و پایداری از جمله آیتم هایی است که راه رسیدن به اهداف در مباحث مختلف را به نحو شایسته ای فراهم می کند.وی با بیان اینکه، بدون شک رشد و تعالی هر سازمان و دستگاه خدمت رسانی در پرتو همبستگی اجتماعی و مشارکت‌ عمومی محقق می شود، بیان کرد: ایجاد همبستگی اجتماعی و مشارکت‌ عمومی از سیاست ها و برنامه هایی است که منطقه ۷ برای تحقق آن تلاش می کند.شریف کاظمی بیان کرد: اتحاد و تعاون در امور شهری علاوه بر افزایش راندمان کاری، افزایش آگاهی در شهروندان را نیز فراهم می کند. مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج در ادامه با تاکید بر اینکه، فعالیت و عملکرد شهرداری ها پویاتر باشد، گفت: به روز بودن و تحولات اجتناب ناپذیری که در گذر زمان با آن مواجه هستیم، ضرورت سرعت بخشی به برنامه های اجرایی در شهرداری ها را دوچندان می کند.شریف کاظمی ادامه داد: تامین منابع مالی در کنار بهره گیری از توان تخصصی افراد از مواردی است که بر اجرای کارآمد امور شهرداری‌ها تاثیر مثبت می گذارد.وی عنوان کرد: رسیدن به الگوی واحد مدیریت شهری نیز، نقش بسزایی در کارآمدی برنامه های مدیریت شهری و مجموعه مناطق تحت پوشش این مجموعه ایفا می کند.


 نگاه تبعیض آمیز بین دستگاه ها در شورای شهر وجود ندارد/توقعات از مدیریت شهری منطقی باشد


رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرج، گفت: نگاه نادرستی به ورود شورا و شهرداری در طرح های دیگر دستگاه های استان وجود دارد.محمدصادق باغستانی با اشاره به اینکه هدف شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج برای ورود به بسیاری از طرح های درون شهری تسهیل و تسریع فعالیت ها است، خاطرنشان کرد: با این همه نگاهی غلط به این موضوع وجود دارد که دستگاه ها تصور می کنند مجموعه شورا و مدیریت شهری مسئولیت تغذیه مالی دستگاه ها را به عهده دارند.عضو شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: در این مواقع عموما نقش خود دستگاه ها کمرنگ شده و انتظارات و موضوعات اصلی مورد غفلت و فراموشی واقع می شود.باغستانی با بیان اینکه نگاه اعضای شورای چهارم به اتفاق بر این امر استوار است که باید جلوی این نگاه و همچنین تبعیض بین دستگاه های مختلف  شهر با جدیت گرفته شود، یادآور شد: به این منظور در حال تهیه آیین نامه ای هستیم که بر اساس آن امتیازات و اعتبارات به طور مساوی بین دستگاه ها و ارگان ها تقسیم شود.


نشست مشترک مدیران بافت فرسوده کلانشهرهای کشور برگزار شد


 نشست هم اندیشی مدیران سازمانهای نوسازی شهرداری های کلانشهر های کشور با حضور مدیران بافت فرسوده شهرداری های کلانشهرهای کشور و مدیر عامل و معاونین سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج برگزار شد.مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، با اعلام این خبر افزود: نشست هم اندیشی تبادل نظر بین مدیران بافت فرسوده شهرداری های  کلانشهرهای کشور با معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان وزارت کشور در محل  سالن اجتماعات شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار شد.علی سلطانی مقدم در ادامه افزود: در این نشست راهکارهای تحقق سیاست های کلی نظام مصوب مقام معظم رهبری و اجرایی شدن مفاد بند د ماده ۱۷۱ قانون برنامه پنج ساله پنجم جمهوری اسلامی، نحوه تعامل موثر شهرداری های کلانشهرها و وزیران راه و شهرسازی و کشور برای بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری، ارائه نتایج کارگروههای تامین مالی، فنی و شهرسازی و مدیریت شهری کلانشهرها و موضوعات مشترک (تدوین سند ملی راهبری، اجرایی نمودن مفاد قانون حمایت از احیا و نوسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری، پرداخت مطالبات شهرداری های کلانشهرها بابت اعمال تخفیف عوارض صدور پروانه و تراکم ساختمانی واحدهای مسکونی و اجرایی کردن مقررات ملی ساختمان در محدوده بافتهای فرسوده) بررسی شد. در این مراسم، ایزدی معاون وزری راه  شهرسازی با بیان اینکه  دولت در این دوره از انجام وظایف خود در رابطه با بازآفرینی  بافت های شهری  قصد دارد تعامل بیشتری با شهرداری های سراسر  کشور  داشته باشد؛ اظهار داشت: ضرورت ساماندهی و بهبود روابط فی‌مابین دولت و شهرداری و همچنین تعریف مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی جدید در باز آفرینی  بافت های شهری ، مهم‌ترین ماموریت‌های دولت در دور تازه مدیریت نوسازی و بهسازی بافت‌های شهری است.

 معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: بحث کیفیت بخشی به محیط شهری با تاکید بر نقش فعال شهروندان از جمله  وظایف  دولت در این حوزه  به  شمار می رود، لذا باید تلاش کنیم تا راه‌ها و شیوه‌های ارتقای کیفیت زندگی در محیط شهری را بیابیم. در ادامه این نشست اعضا کمیته مدیران  بافت فرسوده شهرداری های کلانشهرهای  کشور به  بررسی موضوعات مطرح  در امر بازآفرینی  بافت های  شهری پرداختند.گفتنی است، در این نشست دکتر محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی، دکتر نوذر پور معاون سازمان  شهرداری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور،  مهندس حسین جعفری دبیر کمیته مدیران بافت فرسوده شهرداری های کلانشهرهای کشور ، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و اعضای  مدیران  بافت فرسوده شهرداری های  کلانشهرهای کشور حضور داشتند.


 برای “خدمت” یا راهی خواهیم یافت، یا راهی خواهیم ساخت


مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج، پروژه های احداث بلوار شهید مصطفی خمینی (ره)، پارک بهار، پیست دوچرخه سواری، تراش و روکش آسفالت ۶۵ معبر منطقه، اتوماسیون شهرسازی، المان معبود و نصب آبنما در سه نقطه از منطقه را هدایا و پیشکش مدیریت شهری به شهروندان خواند و گفت: برای خدمت به مردم یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت.”علیرضا رحیمی” در آیین افتتاح پروژه های عمرانی منطقه ۵ شهرداری کرج که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج، اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانداران شهرستانهای کرج و فردیس، تعدادی از پدران و خانواده های معظم شهداء، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، جمعی از مدیران مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج، معاونان و مدیران ستادی شهرداری کرج، فرماندهان نظامی و انتظامی، معتمدین محلات و جمعی از شهروندان در محل بلوار شهید مصطفی خمینی (ره) برگزار شد، پروژه های مدیریت شهری را تحفه ای ناقابل برای شهروندان دانست و گفت: از حمایت های بی دریغ شورای اسلامی شهر، مدیران شهرداری مرکز و شهروندان عزیز برای به ثمر نشستن پروژه های امروز صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم لایق محبت های عزیزان باشم. هر تلاشی که صورت می گیرد، برای تامین رفاه و آسایش شهروندان است و اگر چنین نیتی در میان نباشد، لزومی برای تحمل سختی های فراوان وجود ندارد.مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج، شهروندان را سهامداران اصلی شهر دانست و خاطر نشان کرد: شهروندان بزرگ ترین سرمایه های مادی و معنوی شهر هستند و از طریق همفکری و جلب مشارکت آنان می تواند افق های روشنی پیش روی شهرمان قرار داد.وی افزود: ابتدا قصد داشتیم که افتتاح پروژه ها به بعد از ایام ماه محرم و صفر موکول شود اما شهردار کرج صلاح را بر آن دید که امروز در خدمتِ عزیزان و حضار گرامی باشیم که خدمت یکایک مهمانان گرانقدر عرض خیر مقدم ویژه دارم.بر این اساس، احداث پروژه بلوار شهید مصطفی خمینی (ره) به طول ۲٫۳ کیلومتر و عرض ۲۵ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال، پارک بهار با ۶۰۰۰ مترمربع مساحت و اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان، پیست دوچرخه سواری با ۲٫۱ کیلومترمربع مساحت، نصب ۳ آبنما در سطح منطقه، المان معبود، تراش و روکش آسفالت ۶۵ معبر منطقه به تناژ ۴۰ هزار تن و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال و راه اندازی اتوماسیون شهرسازی از جمله پروژه هایی بود که عصر امروز مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت.


منطقه ۵ کرج در حال گذر از دوران مشکلات به دوران شکوفایی است


رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه منطقه ۵ شهرداری کرج در حال گذر از دوران مشکلات به دوران شکوفایی است، گفت: در سالهای گذشته منطقه ۵ شهرداری کرج از انبوهی از مشکلات و معضلات رنج می برد که با اقدامات و تلاش مدیریت شهری و همکاری شهروندان رفته رفته از حجم مشکلات کاسته شد و در مسیر شکوفایی قرار دارد.”محمود دادگو” در آیین افتتاح پروژه های عمرانی منطقه ۵ شهرداری کرج که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج،اعضای شورای چهارم شهر، فرمانداران شهرستانهای کرج و فردیس، تعدادی از پدران و خانواده های معظم شهداء، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، جمعی از مدیران مناطق و سازمان های تابعه شهرداری کرج، معاونان و مدیران ستادی شهردار کرج، فرماندهان نظامی و انتظامی، معتمدین محلات و جمعی از شهروندان در محل بلوار شهید مصطفی خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: تنها در سایه اتحاد و اتفاق و یکدلی است که می توانیم رفاه مردم را تامین کنیم.وی افزود: انتخاب “ترکاشوند” برای دومین بار به عنوان شهردار کرج از جهات مختلف حایز اهمیت است و اینکه یک نفر دو مرتبه رای اعتماد شورای شهر را کسب نماید، نشان از توانمندیهای فردی و مدیریتی وی دارد.دادگو با تاکید بر اینکه شورای شهر خواستار رفع نقاط ضعف در بحث های مدیریتی است، خطاب به حضار گفت که وظیفه شهردار در دوره جدید مسئولیت سنگین تر شده است و باید پاسخگوی ۲۱ عضو شورای شهر باشد.وی، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره رزمندگان اسلام گفت: مشارکت مردم رمز پیروزی در کارهاست و بدون همکاری و هفکری آنها حداقل ۵۰ درصد کارها روی زمین می ماند و عقب تر از زمان مقرر به انجام می رسد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری