جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۲
مهدیه قلب هیئت های مذهبی کرج/ فعالیت مهدیه کرج شبهای چهارشنبه همسو با مسجد جمکران
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سال هاست که مردم به شوق دیدار امام زمان (عج) هیئت ها و تکایای مختلف را برپا می کنند و بر این باور ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سال هاست که مردم به شوق دیدار امام زمان (عج) هیئت ها و تکایای مختلف را برپا می کنند و بر این باور زیبا هستند که امام عصر (عج) بر محفل سراسر شوق و اخلاص آنها سر خواهد زد و آنها از برکات حضور آن بزرگوار بهره مند خواهند شد.


استان نوپای البرز و شهر قدمت دار کرج نیز که از دیرباز خاستگاه علما و مردمان بزرگ و خداجو بوده است و از این سنت حسنه و دینی هیچ گاه عقب نمانده اند.


از ابتدای پیروی انقلاب اسلامی نیز بزرگان شهر کرج برای برپایی مراسم های منظم مذهبی و ذکر و یاد ائمه به خصوص امام زمان (عج) مکانی را در قالب هیئتی به نام محبان اهل بیت علیهم السلام با برنامه هفتگی دعای ندبه در صبح های جمعه برپا کردند.


اعضای این هئیت که در مدتی کوتاه بسیاری از جوانان و مردم مومن جذب آن شده بودند و به نوعی با برنامه صبح های جمعه اش در که مدح امام زمان(عج) برگزار می شد خو گرفته بودند تصمیم به راه اندازی مجموعه ای تحت عنوان “مهدیه کرج” گرفتند.


زمین این بنای فرهنگی مذهبی که برای برخی از قداست خاصی برخوردار است هزار و ۵۰۰ متر است که به شش قطعه ۲۵۰ متری تقسیم شده است.


ساخت بنای مهدیه کرج از سال ۷۹


بنا به گفته رضا شریفی مدیر عامل مهدیه کرج که پیش از ظهر چهارشنبه با خبرنگاران نشست خبری برگزار کرد، تشکیلات مهدیه کرج در قالب شخصیتی حقوقی و دارای اساسنامه در سال ۱۳۷۹ ثبت شده است و در حال حاضر ۸۰ نفر از معتمدان، روحانیون و بزرگان شهر کرج عضو هیئت امنای این بنای مذهبی هستند.


وی ادامه داد: بر اساس اساسنامه تنظیم شده فعالیت این مکان فرهنگی مذهبی الی الابد تا ظهور حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داشت.


عضو شورای اسلامی شهر کرج هدف از برپای این مکان فرهنگی را نشر تعالم و فرهنگ عالیه اسلامی و حرکت در جهت خط انقلاب عنوان کرد و گفت: این مجموعه و اعضای آن هیچ گاه در جهت گیری های سیاسی و حزبی فعالیت نداشته اند.


شریفی در ادامه به تشریح بنای داخلی مهدیه کرج پرداخت و اعلام کرد: این بنای مذهبی در چهار و نیم طبقه طراحی شده است که طبقه همکف به آشپزخانه و آبدارخانه اختصاص دارد.


وی اظهار داشت: برای این مکان مذهبی شبستانی برای برگزاری مراسمات مختلف مذهبی تعبیه شده است و این شبستان دارای یک هزار متر بالکن ویژه بانوان نیز می باشد.


مدیر عامل مجموعه فرهنگی مذهبی مهدیه کرج گفت: در طبقات فوقانی این بنا دار القرآن کریم ویژه بانوان و آقایان و کتابخانه تخصصی مهدویت نیز پیش بینی شده است که امید می رود در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.


تامین تمامی هزینه ها از سوی مردم و خیران


شریفی با بیان اینکه مهدیه کرج از ابتدا با نیات خیرخواهانه مردم و خیرین بنا شده و تاکنون بخش اعظمی از اعتبارات خود را از سوی خیریان و مردم تامین کرده است، تصریح کرد: تا کنون حدود دو میلیارد تومان برای این بنای مذهبی به صورت نقدی هزینه شده است و به همین میزان نیز مردم برای ساخت این بنا کمک کرده و یا بانی ساخت قسمتی از مهدیه شده اند.


عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه برنامه های این مکان فرهنگی مذهبی محدود به این دو مقوله نمی شود، اعلام کرد: سعی کرده ایم در کنار برنامه های فرهنگی اقدامات عام المنفعه نیز داشته باشیم.


بهره برداری از درمانگاه خیریه در سال آینده


وی از احداث درمانگاه خیریه دیالیز جنب ساختمان مهدیه خبر داد و گفت: کلنگ ساخت این درمانگاه با حمایت یکی از خیران در روز عید غدیر بر زمین زده شد و امید می رود فاز نخست آن در عید غدیر سال آینده به بهره برداری برسد.


چهار هزار و ۷۵۰ متر زمین بنای درمانگاه، هشت طبقه فضای خدماتی، استقرار ایستگاه آمبولانس با همکاری علوم پزشکی البرز، کاهش تعرفه های درمانی برای کمک به نیازمندان و افراد بی بضاعت و … از جمله ویژگی هایی بود که شریفی برای این درمانگاه برشمرد.


شریفی همچنین با بیان اینکه تا کنون ۵۰۰ میلیون تومان از صندوق های ارائه شده به مردم برای کم به مهدیه جمع آوری شده است، اظهار داشت: اعضای این بنای فرهنگی مذهبی در اقدامی دیگر برای کمک به نیازمندان صندوق قرض الحسنه راه اندازی کرده اند.


راه اندازی کتابخانه تخصصی مهدویت برای پاسخ به شبهات


مدیر عامل مرکز فرهنگی مذهبی مهدیه کرج برپایی دعای ندبه در هر صبح جمعه، برگزاری مراسم های مذهبی متناسب با اعیاد و وفات ائمه اطهار علیهم السلام، برپایی کلاس های آموزشی در خصوص شبهات جوانان در حوزه های مختلف و پرسش و پاسخ به سوالاتی در خصوص امام زمان، ظهور، مهدویت و … را از جمله فعالیت های این مکان خواند و اعلام کرد: در صدد هستیم برنامه های فرهنتگی مذهبی خود را با دو رویکرد موضوعات خاص و اقشار خاص مانند بانوان و جوانان گسترش دهیم.


وی افزود: یکی از این اقدامات راه اندازی کتابخانه تخصصی مهدویت خواهد بود و مرکزی تخصصی در شهر مقدس قم برای این امر ما را یاری خواهد کرد.


فعالیت مهدیه کرج همسو با مسجد مقدس جمکران


عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان گفت: با توجه به اینکه این مکان مقدس مزین به نام امام زمان(عج) است در صدد هستیم برای سال آینده برنامه های متنوعی برای شب های چهارشنبه و شب های جمعه تدارک ببینیم و این مکان فرهنگی در روزهای یاد شده همچون مسجد مقدس جمکران برای عبادت و راز و نیاز عاشقان تا صبح فعال خواهد بود.


در پایان این نشست خبری خبرنگاران حاضر در این جلسه به همراه شریفی و دیگر مسئولان این مرکز فرهنگی بازدیدی از بنای مهدیه کرج و فضاهای در دست ساخت داشتند، شریفی در این بازدید گفت: درب های ساخته شده برای مهدیه کرج در کارگاهی ساخته شده است که درب های حرم مطهر امام رضا (ع) در آن ساخته می شود و سعی داشته ایم برای احداث این بنا از بهترین مصالح با ماندگاری بسیار و زیبایی مناسب استفاده کنیم.


پس از بازدید، خبرنگاران و اعضای مرکز فرهنگی مذهبی مهدیه کرج عکس یادگاری گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری