جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۲
کمبود کتابخانه در سطح شهر مشهود است/محله محوری عاملی برای احساس تعلق شهروندان
فاطمه اسکندری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با یادآوری نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با مدیر کل نهاد عمومی کتابخانه های استان البرز ...
فاطمه اسکندری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با یادآوری نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با مدیر کل نهاد عمومی کتابخانه های استان البرز این نشست را به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های استان و شاخص های فرهنگی مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت: کمبود کتابخانه در استان البرز موضوع مهمی است که با توجه به جمعیت جوان این شهر خودنمایی می کند.


این عضو شورای شهر کرج، با بیان اینکه به عنوان یک استاد دانشگاه و نماینده مردم خود را در قبال این دانشجویان مسئول می بینم، کمبود سرانه کتابخانه ها به ویژه کتابخانه های شبانه روزی را یادآور شد و گفت: بسیاری از جوانان و دانشجویان برای بهره مندی از تنها کتابخانه شبانه روزی کرج صف می کشند و ازدحام این جوانان در ساعات مختلف شبانه روز در این مرکز یکی از موارد مهمی است که مسئولان فرهنگی شهر نباید از آن غفلت کنند.


اسکندری با بیان اینکه این کاستی در کلانشهری همچون کرج قابل قبول نیست بر ضرورت ایجاد کتابخانه به منظور رفع این خلاء مهم در شهر تاکید کرد.


وی در ادامه به بحث ایجاد قرائت خانه در پارکهای سطح شهر اشاره کرد و گفت: در این نشست مشترک موضوع راه اندازی قرائت خانه مورد بحث قرار گرفت که این امر به منظور کارشناسی بیشتر به جلسه ای دیگر موکول شد.


این عضو شورای شهر گفت: با احداث این اماکن دسترسی به کتاب و منابع بسیار راحت‌تر شده و متقاضیان مطالعه کتاب حتی در بوستان‌ها و پارک‌ها نیز می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را مطالعه کنند.


اسکندری،  با اشاره به محدودیت‌هایی که در ارتباط با زندگی آپارتمان نشینی برای شهروندان وجود دارد، گفت: نیاز است بسترهای مناسبی برای مطالعه افراد ایجاد شود و در این راستا احداث قرائت‌خانه‌ها در پارک، ‌بوستان و سطح شهر امری ضروری محسوب می‌شود.


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج موضوع محله محوری و ایجاد تیم های اجتماع محور را از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست خواند و گفت: ایجاد احساس تعلق خاطر در بین شهروندان یکی از مهمترین موضوعاتی است که بسیاری از هزینه ها و موازی کاری ها را کاهش می دهد.


اسکندری افزود: باید با رویکردی تازه بحث محله محوری را در برنامه های مدیریت شهری قرار داد تا با مشارکت شهروندان شاهد رسیدن به ایدآلهای شهری باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری