جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲
شبکه ورزش ۸ میلیارد بدهی دارد!
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بعد از اجرای سیستم پخش دیجیتال و گسترش این سیستم در ایران تعداد شبکه‌های سراسری افزایش یافت . پس از افتتاح شبکه مستند، ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بعد از اجرای سیستم پخش دیجیتال و گسترش این سیستم در ایران تعداد شبکه‌های سراسری افزایش یافت . پس از افتتاح شبکه مستند، شبکه شما، شبکه بازار و شبکه نمایش، پخش آزمایشی شبکه ورزش از اول فروردین ۱۳۹۱ شروع  و در حالی که  ۲۸ تیرماه۱۳۹۱ با حضور محموداحمدی نژاد افتتاح رسمی شد اما تا حدود مرداد ماه سال قبل خبری از پخش این شبکه در استانها نبود .


انتظارات از  شبکه تخصصی ورزش سیما بالا است اما در این راستا تا چه اندازه ای توانسته برنامه های مقبول ورزش دوستان را تامین و به این توقعات پاسخ دهد ؟! آیا صرفا راه اندازی شبکه ها با ویژگی های خاص و برای بالابردن تعداد کانال های صدا و سیما مهم است یا باید به کیفیت و چگونگی برنامه سازی نیز دقت کرد ؟! در این یک سال و اندی که از پخش شبکه ورزش می گذرد برنامه های فراوانی ساخته و به تصویر کشیده شده اند . برنامه هایی که بعضا از سوی کارشناسان و ورزش دوستان با انتقادات شدید همراه بوده ولی پاسخی از سوی مسئولین شبکه دریافت نشده است .


عدم توانایی این شبکه در تهیه منبع درآمد باعث شده بدهی زیادی به تهیه کننده گان و عوامل برنامه سازی داشته باشد . بدهی که گفته می شود آنچنان بالا است که مدیران شبکه را به انزوا کشانده و در این مدت اخیر درخواست های خبرگزاری و رسانه ها را برای مصاحبه به عناوین مختلف رد می کنند . طبق شنیده ها شبکه ورزش بیش از ۸ میلیارد تومان بدهکار است  !


سیاست جدیدی که دوستان در این شبکه در پیش گرفته اند استفاده از تهیه کنندگانی است که از وضعیت مالی خیلی خوبی نسبت به سایرین برخوردارند تا بدین ترتیب ضمن  پر کردن وقت بیننده تلویزیونی ، شبکه نیز از سوی گروههای برنامه ساز تحت فشار قرار نگیرد اما جالب اینجا است که این نوع تهیه کنندگان یا پا پیش نمی گذارند و یا آنهایی هم که وارد گود می شوند تا دریافتی نداشته باشند دستمزد عوامل را پرداخت نمی کنند  و این یعنی روز از نو روزی از نو !


 دور از انصاف است اگر به این مورد اشاره نکنیم که برنامه هایی مانند لیگ یک ، فوتبال ۱۲۰ و مواردی از این دست هم هستند که توانسته اند استقبال خوب ببیندگان را جلب کنند اما بهتر است مدیران در زمینه بدهی های این شبکه پاسخگو باشند عدم پرداخت مطالبات تهیه کنندگان باعث می شود کمتر برنامه سازی به سمت این شبکه بیاید و آن وقت است که همین کیفیت نیز از دست می رود . شبکه ای که قرار است مختص ورزش باشد و قرار بوده برنامه های فاخر ورزشی تولید کند باید بیشتر از اینها مورد رسیدگی قرار گیرد .

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری