جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲
آتش نشانی ناجی جان و مال مردم در حوادث است
سهراب شهبانی که مسئولیت مدیرعاملی این سازمان حیاتی در مجموعه سازمان های شهرداری کرج را به عهده گرفته است، با اعلام این مطلب به پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، خاطرنشان ...
سهراب شهبانی که مسئولیت مدیرعاملی این سازمان حیاتی در مجموعه سازمان های شهرداری کرج را به عهده گرفته است، با اعلام این مطلب به پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، خاطرنشان کرد: آتش نشانی مجموعه ای است که محوریت آن نجات جان آدم ها و تقویت ایمنی در شهر است. از این رو خدمات آن متفاوت و متمایز از دیگر بخش ها بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


شهبانی با تاکید بر اینکه ارائه آموزش های ایمنی و پیشگیری از وقوع حادثه، در هر حال در اولویت این سازمان قرار دارد، افزود: محوریت فعالیت سازمان جلوگیری از حادثه است؛ چنان که امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، بنای عملکرد خود را بر کاهش حوادث، هزینه ها و به تناسب آن کاهش ایستگاه های آتش نشانی گذاشته است.


وی یکی دیگر از اهداف و رویکردهای عمده این مجموعه را حفظ سرمایه های مالی در کنار سرمایه های جانی افراد برشمرد و تصریح کرد: در هر حادثه علاوه بر حوادث جانی، مجموعه ای از امکانات مالی مورد هجوم حادثه و آتش قرار می گیرند که حفظ آنها برای ادامه حیات اقتصادی و اجتماعی افراد از اهمیتی بسیار بالا برخوردار است.


این مسئول ادامه داد: بر همین اساس، این سازمان به عنوان یک امین در حوادث برای شهروندان به شمار می آید که این امر برای سازمان و نیروهای خدوم آن با ارزش بوده و نیروها می کوشند به رغم تمامی مشکلات موجود، همت شان را تا نجات کامل افراد، امکانات و اموال به کار گیرند.


این نکات را رعایت کنید


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، مراحل تماس با سامانه ۱۲۵ را برای شهروندان تشریح کرد و یادآور شد: ضروری است شهروندان در حین وقوع حادثه، ضمن حفظ خونسردی خود با این سامانه تماس گرفته و نسبت به اعلام نوع واقعه اقدام نمایند.


شهبانی اعلام نشانی دقیق و کامل محل وقوع حادثه را یکی از عوامل مهم در رسیدن به موقع نیروهای این سازمان عنوان کرد و بیان داشت: ذکر یک مکان عمومی مشخص نظیر مسجد، مدرسه یا کیوسک تلفن و مطبوعات می تواند راهنمای خوبی برای نیروها و یافتن محل حادثه در اسرع وقت باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری