جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲
آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان در کتب درسی/آموزش فرهنگ ترافیک از حوادث و سوانح رانندگی جلوگیری می‌کند
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دكتر جواد هروي افزود: فرهنگ‌سازي ترافيك به عموم شهروندان اعم از دانش‌ آموزان و دانشجويان و حتي عابران پياده امري ضروري است. وي با ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر جواد هروی افزود: فرهنگ‌سازی ترافیک به عموم شهروندان اعم از دانش‌ آموزان و دانشجویان و حتی عابران پیاده امری ضروری است.


وی با اشاره به خسارات ناشی از بی توجهی به آموزش فرهنگ ترافیک، اظهار کرد: متاسفانه تا کنون هیچ‌گونه سیاست‌گزاری در این خصوص اتخاذ نشده و این بی توجهی مسئولان، موجب خسارت به عموم شهروندان به خصوص کودکان شده است.


هروی با بیان این که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نظر دارد سیاست‌هایی را در خصوص آموزش فرهنگ ترافیک اتخاذ نماید، تصریح کرد: چنان‌چه در زمینه ترافیک قانون‌گزاری صحیحی صورت می‌گرفت، از بروز بسیاری از معضلات ترافیکی و نیز خسارات ناشی از بی اطلاعی شهروندان از موضوعات ترافیکی جلوگیری می‌شد.


وی با اشاره به این که آموزش فرهنگ ترافیک نوعی پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی محسوب می‌شود، اضافه کرد: گرچه آموزش‌های شفاهی به دانش‌آموزان می تواند تأثیرگذار باشد اما چنان چه مطالب آموزشی به صورت مکتوب و تصویری ارائه شود، قطعاً به درک و فهم بیشتر این مطالب کمک خواهد کرد.


هروی با بیان این که آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان از طرق مختلف از جمله از طریق کتب درسی امری ضروری است، گفت: در این آموزش‌ها نحوه صحیح حرکت در محیط های شهری و در بین انبوه خودروها به کودکان ‌باید در اولویت قرار گیرد.


نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر این که حتی لازم است رانندگان در زمینه رعایت حال عابران پیاده مورد آموزش قرار گیرند، خاطرنشان کرد: متأسفانه ایران از معدود کشورهای دنیاست که در آن حقوق عابران پیاده مورد توجه قرار نمی‌گیرد و البته تا کنون هیچ‌گونه اقدامی هم در این خصوص صورت نپذیرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری