جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۲
احداث آبنمای صخره ای و هوشمند در بزرگراه تهران – کرج
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مرتضی آدینه با اعلام این خبر گفت: بزرگراه تهران- کرج به عنوان یکی از ورودی های غرب تهران است که با حجم سفرهای ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مرتضی آدینه با اعلام این خبر گفت: بزرگراه تهران- کرج به عنوان یکی از ورودی های غرب تهران است که با حجم سفرهای شهری مواجه است و برهمین اساس بهسازی وساماندهی فضای سبز وزیباسازی بزرگراه اجرا شد.


وی افزود: با توجه به تاثیر گذاری آبنما درآرامش روحی و بصری با بررسی صورت گرفته طرح احداث آبنما در بزرگراه تهران- کرج اجراشد.


آدینه تصریح کرد: به منظور تداعی جلوه زیبای طبیعت در محیط شهری این آبنمابه صورت صخره ای احداث شد که در آن آب به صورت آبشار از ارتفاع سرازیر می شود.


معاون شهردارمنطقه ۵ در ادامه به احداث باغ صخره ای در بزرگراه اشاره کرد وگفت : باغ های صخره ای ترکیبی از سنگ ، درختچه های زینتی و نشاهای فصلی هستند که تاثیر به سزایی در زیبایی محیط شهری ، توسعه فضای سبز و تلطیف روحیه شهروندان دارند.


وی افزود : این پروژه ها با هدف افزایش مناظر شهر و زیبایی بصری و ایجاد دید مناسب شهروندان همزمان با احداث و توسعه فضای سبز در بدنه بزرگراه احداث شد. در اجرای باغ صخره ای از انواع گونه های مختلف گیاهان با رنگ های متنوع و سنگ های بزرگ استفاده شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری