جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
قهرمانی: به جد پیگیر مسائل حمل و نقل عمومی هستیم/کیان:افزایش اعتبارات راهکار برون رفت از مشکلات ترافیکی
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مریم قهرمانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج در این دیدار با اشاره به جایگاه حمل و نقل ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مریم قهرمانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج در این دیدار با اشاره به جایگاه حمل و نقل عمومی در کشور عنوان کرد: تا کنون در زمینه حمل و نقل عمومی که به جد نیز با موضوع ترافیک شهری عجین است، بحث و گفتگوهای جامعی در سطح کلان صورت گرفته و خروجی های آن نیز در برخی موارد موثر واقع شده است، البته باید اذعان داشت در مواردی نیز متولیان ترافیک به علت عدم آماده بودن زیرساخت ها قادر به ارائه راهکار موثر برای عبور از بحران های ترافیکی نبوده اند.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه، به عنوان عضو کمیسیون حمل و نقل ترافیک، به جد پیگیر موضوع گذر از چالش های ترافیک در کرج هستم، بیان کرد: اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج به دنبال راهکارهای و ایده های مفید و اجرایی با هدف توسعه حمل و نقل عمومی که به تبع آن ترافیک شهری نیز کاهش یابد، هستند.


اصلاح خطوط تا نیمه آذر ماه


وی با بیان اینکه، تا نیمه اول آذرماه سال جاری برخی از خطوط اصلاح می شود، عنوان کرد: با توجه به ساختار های شهری امکان اضافه کردن ناوگان اتوبوسرانی موثر و و کارساز نیست و تنها کاری که می توان در این زمینه انجام داد، اصلاح خطوط است.


قهرمانی با تاکید بر بازبینی بعضی از خطوط، اظهارداشت: از دیگر اقدامات دیگری که باید در این خصوص به آن توجه ویژه ای داشت، تعیین تکلیف ۱۷۵ اتوبوس اسقاطی است.


وی ادامه داد: با تحقق این مهم، ضمن نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، آلودگی های زیست محیطی نیز کاهش می یابد.


قهرمانی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی ویژه در خصوص بلیط های الکترونیک تاکید کرد و با اشاره به ۴۰۰ هزار بلیط الکترونیکی موجود در سازمان اتوبوسرانی، گفت: قرار دادن رایگان این بلیط ها در اختیار دانش آموزان می تواند در فرهنگسازی استفاده از این فناوری موثر باشد.


ضرورت افزایش خط ویژه اتوبوس


نائب رئیس حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج در بخشی دیگری از سخنان خود بر ضرورت  افزایش خط ویژه  اتوبوس در کرج تاکید کرد و افزود: در حال حاضر کرج  تنها از سه کیلومتر خط ویژه اتوبوس بهره مند است که با توجه به نیاز شهر به این ساختار، برنامه داریم در آینده این میزان خطوط را افزایش دهیم.


قهرمانی با اشاره به جوان بودن میانگین سنی ناوگان اتوبوسرانی در کرج، به بحث اعتبارات سازمانی اشاره کرد و گفت: اعتبار و بودجه حرف اول خدمت رسانی شایسته است و به همین منظور نیز سعی می کنیم سال آینده میزان بودجه و اعتبارات این سازمان را افزایش دهیم.


وی، توجه بیشتر به مقوله حمل ونقل عمومی از سوی مدیران شهری را ضروری دانست و اظهار داشت: وجود شبکه حمل ونقل پویا و کار آمد بویژه در بخش اتوبوسرانی با توجه بیشتر مسئولان دور از دسترس نخواهد.


همچنین در این  بازدید روح الله کیان عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج ضمن اظهار رضایت از عملکرد سازمان، افزایش میزان اعتبارات را یکی از راهکارهای برون رفت این مجموعه از مشکلات ترافیکی پیش رو دانست.


در ادامه، اعضای کمیسیون حمل و نقل ترافیک از قسمت های مختلف سازمان اتوبوسرانی بازدید کردند و از نزدیک بـاروند فعالیت این سازمان آشنا شدند .

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری