جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
مدیریت دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری کرج دست به دست شد / “افضلی” بر صندلی “محمدی” نشست
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز آموزش های علمی – کاربردی شهرداری کرج صبح امروز با حضور معاون مالی – ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید مرکز آموزش های علمی – کاربردی شهرداری کرج صبح امروز با حضور معاون مالی – اداری شهرداری کرج، روسای قدیم و جدید مرکز، جمعی از مسئولان شهری و چهره های علمی و دانشگاهی شهر برگزار شد و ضمن تقدیر از زحمات “بهروز آقامحمدی” برای (۲۶۳ روز مدیریت مرکز) و همچنین توسعه فعالیت های علمی و دانشگاهی در مجموعه مدیریت شهری کرج، برای “احمد افضلی نیری” در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت شد.


پیوست اقتصاد مهندسی


معاون مالی – اداری شهرداری کرج که حکم رئیس جدید مرکز را اهدا کرد، اظهار داشت: رویکرد علمی به مدیریت شهری بایستی سرلوحه وظایف شهرداریها قرار گیرد و تلاش کنیم بواسطه ارتقای دانش سازمانی برای پروژه های عمرانی و خدماتی “پیوست اقتصاد مهندسی” تهیه کنیم.


محمدرضا رضاپور ادامه داد: شهرداری کرج با تهیه و تبیین منشور علمی و همچنین تعریف اسناد چشم انداز کوتاه، میان و بلند مدت می تواند به قطب علمی و پژوهشی استان البرز تبدیل شود و به لحاظ دستاوردهای علمی در سطح کلانشهرهای کشور جایگاه ممتازی داشته باشد.


وی خاطر نشان کرد: زمانی که پروژه های شهری بر مبنای نظریات علمی تعریف گردد، خروجی مجموعه مدیریت شهری رضایتمندی عمومی را به دنبال خواهد داشت و از بسیاری دوباره کاری ها، هزینه های غیر ضروری، اشتباهات فنی و محاسباتی و… جلوگیری می شود.


اداره جهان با نظم ریاضی


معاون مالی – اداری شهرداری کرج، اداره جهان با نظم ریاضی را آخرین دستاورد علوم بشری دانست و بیان کرد: تحقق شهر و شهروند الکترونیک جز بها دادن به فعالیت های علمی محقق نمی گردد و چنانچه بخواهیم کرج از مشکلات ترافیک، بهداشت و درمان، کمبود سرانه های فضای سبز، ورزشی، فرهنگی و… رهایی یابد، باید مدیریت شهری را به سمت رویکرد علمی و نوین سوق دهیم. گرچه مدیریت شهری کرج در چنین راهی گام برداشته و شهردار جدید شهرمان نیز بر چنین مبنایی تاکید دارند.


وی، از رئیس و کارکنان مرکز آموزش های علمی – کاربردی شهرداری کرج خواست آموزش نیروهای شاغل در مدیریت شهری کرج را با شیوه های جدید تلفیق کنند و از “نمره محوری” در نظام آموزشی پرهیز شود.


این مسئول تاکید کرد: باید تلاش کنیم وزن علمی افراد در قبل و بعد از ورود به مرکز کاملا مشخص باشد.


رضاپور در معرفی رئیس جدید مرکز گفت: افضلی برای تمام مدیران شهری و دولتی و چهره های علمی و دانشگاهی شخصیتی شناخته شده هستند و سالها در سنگرهای مختلف به مردم کرج خدمت کرده است. امیدوارم حضور وی در مرکز آموزش های علمی – کاربردی همچون گذشته منشاء اثر خیر و عامل حرکت رو جلو در مباحث علمی باشد.


آموزش بر مبنای عرضه و تقاضا


رئیس جدید مرکز آموزش های علمی – کاربردی شهرداری کرج نیز در آیین معارفه اش گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که آموزش های علمی بر مبنای عرضه و تقاضا صورت پذیرد و آنچه در ارتقای کارآیی و افزایش بهره وری سازمانی موثر است، در دروس دانشجویان تقویت و لحاظ گردد.


“افضلی نیری” که آخرین مسئولیتش مشاور عالی شهردار کرج است، بر استفاده از کادر علمی مجرب و کارآزموده در این مرکز تاکید و خاطر نشان کرد: اداره مرکز آموزش های علمی – کاربردی شهرداری کرج بر مبنای نظام پیشنهادات و انتقادات دانشجویان و اساتید و همچنین رهنمودهای مجموعه شورای اسلامی و شهرداری کرج و همچنین تاسی از قوانین و مقررات نظام آموزشی کشور صورت می گیرد و هرگز در مدیریت مراکز علمی نباید به سختگیری و تعصب قایل بود.


تقدیر از اعتماد مدیران


رئیس سابق مرکز نیز در آیین تودیع اش صندلی مدیریت را همچون روزهای عمر که همواره در حال تغییر و تحول است، در حال گردش خواند و از اعتماد مدیریت شهری نسبت به خودش در زمان تصدی مسئولیت ریاست مرکز تقدیر کرد.


آقامحمدی، هر جا که باشد و در هر سمتی که به شهروندان خدمت کند، در خدمت توسعه و ترقی علم و پژوهش خواهد بود و خدمت به دانشجویان را بزرگ ترین افتخار خود دانست.


سابقه مرکز


یادآور می شود مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری کرج تحت نظارت دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور بر اساس مکاتبات انجام شده در اوایل سال ۱۳۸۷ توسط شهردار وقت و پشتیبانی و تشویق اعضای شورای اسلامی شهر کرج و مکاتبات و پیگیری مکرر معاونت هماهنگی و برنامه ریزی وقت شهرداری، موفق به دریافت مجورز اولین دوره دانشجو ورودی شهریور ماه ۱۳۸۷ در سه رشته گردید و رسماً از آبان ماه ۱۳۸۷ بر اساس جدول زمانبندی آموزشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی فعالیت خود را آغاز نمود.


معاون امور عمرانی استانداری البرز، معاون فنی و عمرانی فرمانداری کرج، مشاور عالی شهردار کرج، مدیر عامل سازمان پایانه های شهرداری کرج، تصدی برخی معاونت های شهرداری کرج در گذشته و… از جمله سوابق احمد افضلی نیری است.


یادآور می شود پیش از این شهردار کرج هدف از جا به جایی ها در مدیریت شهری را ایجاد پویایی و حرکت عنوان کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری