جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
عضو حامی فرهنگ از شورای شهر به پایگاه خبری مدیریت شهری آمد/حال و هوای پایگاه خبری فرهنگی شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فاطمه اسکندری، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در این بازدید با تاکید بر پرداخت به مسائل فرهنگی در زمینه ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فاطمه اسکندری، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در این بازدید با تاکید بر پرداخت به مسائل فرهنگی در زمینه های متعدد، بر ضرورت ارتقاء میزان سلامت اداری با بهره گیری از الگوهای فرهنگی تاکید کرد.


وی، استقرار نظام جامع توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی را از اولویت های مهم حوزه فرهنگ دانست و گفت: رویکرد فوق با بکارگیری معیارها فرهنگی محقق می شود و خروجی مهم آن نیز افزایش و توسعه اهداف فرهنگی است.


این عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه، دستگاه های متولی امور فرهنگی باید با برنامه ریزی دقیق ، کامل و همه جاذبه در زمینه فرهنگ و فرهنگ سازی به ویژه در ادارات، تلاش کنند، اظهارداشت: شورا اهتمام ویژه ای برای همراهی با دستگاه های متولی فرهنگ در عرصه های مختلف دارد.


ریشه مسائل شهری ” فرهنگ ” است


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه با عنوان اینکه، همه مسائل شهری ریشه در فرهنگ دارد، عنوان کرد: ریشه موضوعات مختلف شهری حتی مسائل عمرانی به فرهنگ بر می گردد و به نوعی می توان گفت، فرهنگ پیشگام همه مسائل و در عین حال پیشتاز رفع مسائل و مشکلات است.


اسکندری در تشریح برخی موانع توسعه فرهنگ در کرج، با بیان اینکه، ” برای رفع مشکلات فرهنگی و رواج فرهنگ ” کاندید شورا شدم” اظهارداشت: متاسفانه نگاه فرهنگی و الگوی خاص و واحد فرهنگی در کرج وجود ندارد و این خود بزرگترین مانع در توسعه فرهنگ و ابزارهای فرهنگی است که جامعه کرج با توجه به جمعیت و تنوع قومیتی به جد به آن نیاز دارد.


وی،  اظهارداشت : ” متاسفانه درسطح شهر کرج چیزی فرهنگ نادیده گرفته شده و این موضوع معضلی است که حل آن نیاز به نگاه و رویکرد فرهنگی عمیق دارد که ایجاد آن نیز در گرو تفکر مسئولان فرهنگی شهر و نوع برداشت آنها از  نیازهای فرهنگی است.


 اسکندری با اشاره به فرهنگ عمیق ” عاشورا ” به گستردگی این فرهنگ اصیل و دینی اشاره کرد و افزود: مسائل فرهنگی برای تاثیر گذاری بیشتر باید در ابعاد مختلف قوام و توسعه یابد.


دیدگاه های بدیع فرهنگی تدوین کرده ام


وی با اشاره به برگزاری همایش های فرهنگی با بیانی اینکه، برگزاری این همایش ها به لحاظ مکانی محدود و دور از دسترس شهروندان در مناطق و محلات دور از مرکز شهر است، تاکید کرد: همایش های فرهنگی با موضوعات مختلف باید به گونه ای برگزار شود که کل سطح شهر را پوشش دهد.


اسکندری با عنوان اینکه، سند چشم انداز برای فرهنگ شهر تدوین کرده است، افزود: لازمه موفق بودن در عرصه های فرهنگی این است که اهداف فرهنگی مشخص و اجرایی شود و در این میان آنچه بسیار حائز اهمیت می باشد، این موضوع است که بتوانیم فرهنگ را با فضای شهر همراه کنیم.


 وی باتاکید بر اینکه، باید ” فرهنگ شهر ” را حفظ کنیم، گفت:  اهمیت این موضوع از آنجایی ناشی می شود که باور داریم همه مسائل شهر با حفظ و صیانت از فرهنگ و توسعه آن  حل می شود اما متاسفانه این نگاه در کرج رواج آنچنانی ندارد و باید تلاش شود تا این نگاه به صورت کارآمدی مهیا شود.


اسکندری اضافه کرد: در برنامه های فرهنگی بنده نگاه های جدیدی وجود دارد که نیاز است اجرایی شود و برای این امر لازم است نگاهمان به فرهنگ و موضوعات فرهنگی متحول شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری