جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲
“کتاب” بهترین یار/لزوم تکریم صاحبان فکر و اثر
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در متن پیام میرابراهیم صدیق عضو شورای اسلامی شهر کرج، آمده است: کتاب نقش مهمی در توسعه و ارتقای جوامع دارد. کتاب می تواند ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در متن پیام میرابراهیم صدیق عضو شورای اسلامی شهر کرج، آمده است:


کتاب نقش مهمی در توسعه و ارتقای جوامع دارد. کتاب می تواند درهای جدیدی از شکوفایی و پیشرفت را به روی جوامع بگشاید.تجربه کشورهای پیشرفته نشان میدهد که کتاب و کتابخوانی جایگاه برجسته ای در این فرایند داشته است.


در اسلام در اهمیت و عظمت کتاب همین بس که معجزه جاویدان اسلام قرآن است. یعنی کتاب .قرآنی که در فضای مملو از جهالت عربستان بر پیامبر نازل شد.


باز در عظمت و اهمیت کتاب در اسلام ، پیامبر گرامی حضرت محمد (ص) می فرماید :الکتب بساطینی العلماء،کتابها بوستان دانشمندان هستند.در فضای کتاب و گشت و گزار در آن است که روح و جان انسانها احساس آرامش ،کمال و پویایی می کند.


اسلام دعوت و تفکر را از محورهای اساسی خود قرار داده بطوریکه یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت بالاتر تشخیص داده شده است.


در سایه همین معارف و مفاهیم بود که اسلام در مسیر پیشرفت قرار گرفت.مسلمانان در سایه تفکر ،پیشرفت و عظمت را حس کردند.


آنچه به صراحت می توان گفت آن است که اسلام بر دانایی محوری تاکید دارد و این دانایی محوری در سایه تفکر، اندیشه و توجه به کتاب حاصل شده است.امروز که این معارف عمیق پیش روی ما است لازم است برای احیاء تمدن اسلامی فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه ویژه صورت پذیرد.


در این راستا مقام معظم رهبری نیز همواره بر اهمیت کتاب و کتابخوانی تاکید داشته اند و ما امیدواریم در سایه این معارف و رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری و توجه به افزایش سرانه کتابخانه ها فرهنگ کتابخوانی به فرهنگ عمومی تبدیل شود و ضمن تکریم صاحبان فکر و اثر شاهد ارتقای فرهنگ کتابخوانی در کشور باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری