جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۲
نشست هم اندیشی مسئولان فضای سبز مناطق ۱۲ گانه کرج برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نشست هم اندیشی و هماهنگی دو حوزه خدمات شهری و فضای سبز کلانشهر کرج با حضور حسن مدیرروستا و عباس زارع و مسئولان ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نشست هم اندیشی و هماهنگی دو حوزه خدمات شهری و فضای سبز کلانشهر کرج با حضور حسن مدیرروستا و عباس زارع و مسئولان فضای سبز مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج به میزبانی سازمان پارکها و فضای سبز برگزار شد.


در این نشست معاون خدمات شهری شهرداری کرج طی سخنانی با اشاره به حساسیت امور در دو حوزه خدمات شهری و فضای سبز اظهار داشت: در واقع امور این دو حوزه ارتباط مستقیمی با زندگی شهروندان دارد که باید برای انجام اقدامات به نحو احسن در بخشهای مذکور برنامه ریزی مدون و طبقه بندی شده ای داشت.


حسن مدیرروستا افزود: باید در حوزه های خدمات شهری و فضای سبز نقاط ضعف شناسایی و اقدامات لازم برای رفع آنها و تبدیل به نقاط قوت انجام شود.


این مسئول در ادامه از ناظران عالی و مقیم در مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج خواست تا میزان نظارت خود را بر فعالیتها افزایش دهند تا کمی و کاستی ها از بین رود.


وی یادآور شد: مسئولان فضای سبز مناطق ۱۲ گانه کرج باید اهتمام ویژه ای برای بازسازی و بهسازی پارکها و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان داشته باشند.


مدیرروستا اضافه کرد: جلوگیری از قطع بی مورد درختان به خصوص درختان دارای قدمت چند ساله و کهنسال یکی از ضروریات در حوزه فضای سبز شهر است که در این حوزه با متخلفان برخورد جدی و قاطعی شود.


معاون خدمات شهری شهرداری کرج یادآور شد: با توجه به آغاز فصل سرما و بارش برف و باران در آینده ای نزدیک، مسئولان خدمات شهری و فضای سبز در مناطق ۱۲ گانه کرج تعامل و هماهنگی ویژه ای با یکدیگر داشته باشند تا مشکلی در زمان بارش برف و باران برای شهروندان به وجود نیاید.


وی بر رسیدگی ویژه به درختان در فصل سرما به منظور جلوگیری از یخ زدگی نیز تاکید کرد و گفت: هم اکنون در اکثر مناطق، امور مربوط به هرس درختان و سبک کردن شاخه های آنها در حال انجام است.


در ادامه این نشست مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج گفت: طی هفته های اخیر عملیات جمع آوری خاک و نخاله و مصالح ساختمانی در مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.


عباس زارع اعلام کرد: در این زمینه مالکان ساختمانها باید اهتمام ویژه ای را برای حفظ و نگهداری از درختان جلوی درب منازل خود داشته باشند و از ریختن هرگونه زباله، نخاله و مصالح ساختمانی پای درختان خودداری کنند.


وی با اشاره به آغاز فصل سرما اعلام کرد: تمهیدات لازم برای نگهداری از درختان و فضای سبز به منظور جلوگیری از یخ زدگی در فصل زمستان اندیشیده شده است.


این مسئول با اشاره به اینکه سازمان پارکها و فضای سبز اهتمام ویژه ای را برای احداث پارک و بوستان در نقاط مختلف شهر دارد، افزود: در هر نقطه ای از شهر که زمینی بدون استفاده در اختیار شهرداری باشد، سازمان پارکها آمادگی احداث پارک را دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری