جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۲
“برجی”با مسئولیتهای” رسانه مدیریت شهری” آشنا شد /شهرداری از تفکر خدماتی به تفکر اجتماعی برسد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محسن برجی با خطیر خواندن مسئولیت رسانه ها اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری و رسانه های فعال در فضای مجازی، بیان کرد: ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محسن برجی با خطیر خواندن مسئولیت رسانه ها اعم از نوشتاری، دیداری، شنیداری و رسانه های فعال در فضای مجازی، بیان کرد: ” خبر رسانی ” فعالیتی موثر است که پویایی جامعه در راستای آن ایجاد می شود.


وی با تاکید بر ضرورت مسئولیت پذیری رسانه ها عنوان کرد: رسانه ها باید در کنار آزادی بیان،رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای در کار، به موضوعاتی که در متن جامعه رواج دارد بپردازند و در جایی که مسائل به عنوان چالش مطرح می شوند، اقدام به ارائه راهکارهای تاثیر گذار نمایند.


برجی با ارزیابی مثبت از عملکرد ” پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ” عنوان کرد: محور فعالیت معاونت اجتماعی شهرداری کرج، ایجاد ساختارهای به روز و نوین اجتماعی است که نقطه عطف این فعالیت ها نیز ” تحول زندگی شهری ” و ” ایجاد باورهای اجتماعی  جدید ” در اذهان عمومی ” در خصوص مسائل متعددی که شهروندان روزانه با آن مواجه هستند، می باشد و باید اذعان داشت، این برنامه و هدف با فعالیت رسانه ای قوام می باید.


وی ادامه داد: نگاهمان در معاونت اجتماعی بر این امر است که، مدیریت شهری ارتباطات موثری را با بهره گیری از آخرین فناوری های روز با شهروندان برقرار کند تا در سایه این تعامل و ارتباط، برنامه ریزی های جامعی که نظر شهروندان در آن دخیل است اتخاذ و اجرایی شود.


برجی، گستردگی موضوعات اجتماعی را یادآور شد و با اشاره به جمعیت حدود دو میلیون نفری کرج، عنوان کرد: بی شک مجموعه مدیریت در صورتی که بتواند در زمینه جذب ایده های شهروندی عملکردی مطلوب داشته باشد، از ظرفیت های قابل توجه و ویژه ای در خصوص افکار و ایده های مثبت شهروندی بهره مند خواهد شد که این ایده ها می تواند به عنوان ذخیره فکری مدیریت شهری در دوره های مختلف مدیریتی ساماندهی و بهره برداری شود .
وی عنوان کرد: وجود مراکز علمی و دانشگاهی در کرج خود پتانسیل بسیار خوبی برای جذب ایده های خلاق است که در صورت ساماندهی می تواند یاری رسان مجموعه مدیریت شهری در بسیاری از عرصه ها به ویژه عرصه های اجتماعی، فرهنگی، شهری و… باشد.


برجی خاطرنشان کرد: برنامه های جامعی از سوی معاونت اجتماعی در خصوص تحقق این مهم اندیشیده  شده است که عنوان ” اگر جای شهردار بودید چه می کردید ” نمونه ای از این برنامه ها است که با هدف جذب ایده های نو و جدید اجرایی می شود.


شهرداری از تفکر خدماتی به تفکر اجتماعی برسد


مدیر اجتماعی شهرداری کرج بر رسیدن برنامه های شهرداری از ” تفکر خدماتی ” به تفکر اجتماعی ” تاکید کرد و تحقق این مهم را از جمله راهکارهای بهینه برای ارتقاء حس مشارکتهای مردمی ، تعامل بیشتر مردم و مسئولین و رونق ساختارهای اجتماعی شهری عنوان کرد.


برجی، مشارکت شهروندان و بخصوص نخبگان در طراحی راهکارها ، روش ها و شیوه های نوآورانه و خلاقانه برای بهبود و حل مسائل فرهنگی و اجتماعی را یک ظرفیت ارزشمند توصیف کرد و گفت :  طراحی و توسعه زیرساخت ها و خدمات برای این منظور می تواند موجب ترغیب شهروندان و بسترسازی برای استفاده از ظرفیت های آن ها و شبکه سازی برای ترویج و کاربست خلاقیت ، نوآوری و  ایده پردازی در بین شهروندان شود.


وی با بیان اینکه، بهره گیری از ایده های شهروندی می تواند ظرفیت های جدیدی را ایجاد کند، گفت:  از ظرفیت های این مهم برای ایده پردازی شهروندان در زمینه مسائل شهری و بویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی می توان استفاده کرد.


 برجی تاکید کرد: برنامه ها و طرح های کاربردی خروجی های گسترده ای دارند که بیشترین آن در توسعه شهر نمود پیدا می کند.


وی اظهارامیدواری کرد: مدیریت شهری کرج بتواند با همکاری و تعامل شهروندان در زمینه های اجتماعی گام های موثری را بردارد.


 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری