جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۲
“بحران” بالای سر ساختمان لادن پرسه می زد / مدیریت شهری آستین بالا زد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حفر غیر مهندسی چاه های آب (همچنین بی توجهی به ایمنی سازی جداره و میزان عمق چاه) و عدم تامین شبکه فاضلاب برای ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حفر غیر مهندسی چاه های آب (همچنین بی توجهی به ایمنی سازی جداره و میزان عمق چاه) و عدم تامین شبکه فاضلاب برای مجتمع های بزرگ مسکونی و اداری و تجاری یکی از معضلات شهری است که علاوه بر خطرات بهداشتی و زیست محیطی، جانِ انسانها را نیز در معرض خطر قرار می دهد.


دهها مورد ریزش آوار در ساختمان های کوچک و بزرگ به دلیل گودبرداری غیر اصولی و همچنین نشست خاک بر اثر حفر ناصحیح چاه های آب یا رطوبت ناشی از عدم وجود شبکه فاضلاب، آسیبی است که همچون کلافی سردرگم گاه و بی گاه به دست و پای مدیران می پیچد و بخشی از انرژی مدیریت شهری را معطوف خود می سازد.


خوشبختانه در مورد مجتمع مسکونی لادن در منطقه ۷ شهرداری کرج، قبل از آنکه کاسه “بحران” لبریز شود و صدای مهیب ریزش آوار خواب شیرین تعدادی از شهروندان را به خواب ابدی تبدیل سازد؛ مدیریت شهری کرج آستین بالا زد و با مقدمه چینی برگزاری جلسه فوری ستاد بحران، قطعات پازل را به نحوی در کنار هم قرار داد تا ضمن رفع مشکلات حادث شده، خطر از بیخ گوش ساکنان این مجتمع مسکونی رد شود.


شرح وقع از زبان مدیر منطقه


مدیر منطقه ۷ شهرداری کرج در همین زمینه می گوید: با توجه به گزاش تهیه شده از وضعیت مجتمع مسکونی لادن و احتمال ریزش ساختمان و همچنین نظر کارشناسان مجموعه مبنی بر ضرورت تخلیه اضطراری حداقل ۱۰ خانوار از ساکنین مجتمع مذکور، نشستی با حضور معاون عمرانی استانداری البرز، فرماندار کرج، مسئولان ستاد بحران استان و دست اندرکاران واحدهای بازرسی و خدمات شهری شهرداری کرج برگزار شد و پس از بازدید میدانی از محیط تصمیماتی برای کنترل اوضاع اخذ شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری