جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲
تصادف خونین پروفسور حسابی
به گزارش پایگاه خبری میدریت شهری کرج، پروفسور محمود حسابی عصر روز 27 آبان سال 1933 در حالی که از شمیران به سمت تهران در حال سفر بود با خودروی ...
به گزارش پایگاه خبری میدریت شهری کرج، پروفسور محمود حسابی عصر روز ۲۷ آبان سال ۱۹۳۳ در حالی که از شمیران به سمت تهران در حال سفر بود با خودروی سواری تصادف کرد و مصدوم شد.


روزنامه اطلاعات در ۲۸ آبان ماه سال ۳۳ جزئیات تصادف پروفسور محمود حسابی را که در آن زمان عهده دار ریاست دانشگاه علوم بود اینگونه شرح داد:«دیروز بعدازظهر آقای محمود حسابی رئیس دانشکده علوم براثر سانحه تصادف اتومبیل مجروح گردید. جریان این حادثه از این قرار بود که آقای دکتر حسابی با اتومبیل استیشن شماره ۱۷۴۲ از شمیران به طرف تهران می آمد در مقابل آبشار پهلوی ناگهان یک اتومبیل سواری به رانندگی عباس امجدی به شماره ۶۲۰۱ و بسرعت از طرف مقابل حرکت می کرد با اتومبیل استیشن برخورد کرد.


شدت تصادف به حدی بود که اتومبیل سواری در کنار جاده واژگون شد و در نتیجه آقای دکتر حسابی و دو نفر دیگر از سرنشینان استیشن مجروح شدند.


آقای دکتر حسابی بلافاصله توسط مامورین به بیمارستان سینا منتقل شد و در بخش جراحی بستری گردید تا تحت درمان قرار گیرد.


سر و صورت و کمر مشارالیه مجروح گردیده ولی جراحات سطحی می باشد راننده استیشن که بیوک حیدری نام دارد و مسئول ایجاد حادثه شناخته شده دستگیر گردید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری