جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲
بزرگترین پیاده راه فرهنگی قلب پایتخت آماده بهره برداری شد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت اله ملاصالحی با اشاره به آماده شدن باغ کتاب تهران جهت برگزاری نمایشگاه یادیار مهربان گفت : جهت بهره برداری مطلوب ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت اله ملاصالحی با اشاره به آماده شدن باغ کتاب تهران جهت برگزاری نمایشگاه یادیار مهربان گفت : جهت بهره برداری مطلوب تر از این مجموعه و نیز فضاهای فرهنگی واقع در پهنه شرقی اراضی احداث گذر فرهنگ به عنوان یک پیاده راه فرهنگی و مسیر ارتباطی با هویت در دستور کار قرار گرفت که این پروژه هم اکنون آماده بهره برداری است.


مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد خاطرنشان کرد: گذر فرهنگ با بیش از ۴۰ هزار مترمربع مساحت یک مسیر ارتباطی است که متناسب با فعالیت‌های فرهنگی امکان تردد خودرو، دوچرخه و عابرین پیاده را در ایمن ترین شرایط مهیا کرده است.


وی افزود: با احداث این گذر کتابخانه ملی، دائره المعارف علوم، باغ کتاب، باغ هنر، باغ موزه دفاع مقدس، فرهنگستان‌های علوم پزشکی و ادبیات فارسی و پروژه باغ موزه جواهرات به یکدیگر متصل شده و مسیر دسترسی به بوستان‌ها و فضاهای تفریحی و فرهنگی دیگر نظیر تپه چشم انداز واقع در این بخش نیز ایجاد شده است.


به گفته ملاصالحی جهت احداث گذر فرهنگ ۱۳ هزار متر نصب جدول، ۲۷ هزار متر مربع انواع سنگ فرش، ۹۷۰۰ مترمکعب خاک برداری و همچنین ۱۰هزار مترمربع فضای سبز ایجاد شده و طراحی مسیرها و اجرای طرح بر اساس ویژگی‌های تردد آهسته خودروها، دوچرخه و عابرین پیاده بوده است.


وی همچنین خاطرنشان کرد: مسیرهای تردد عابران دوچرخه سواران و همچنین خودروها با توجه به طراحی و نوع مصالح کاملا از هم جدا شده و امکان برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های فرهنگی در مسیر پیش بینی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری